Zima trzyma. 10 tys. ludzi na Mazowszu wciąż nie ma prądu

28.10.2012 09:35
Jeszcze ponad 10 tysięcy odbiorców nie ma prądu na Mazowszu. To skutek sobotnich śnieżyc w Warszawie i okolicach. Najgorsza sytuacja panuje ciągle w okolicach Wołomina. Do kilku miejscowości energetykom nie udało się dojechać.
Zaatakowała Cię zima? Wyślij nam zdjęcia MMSem na nr 605 24 24 24 >>

Śnieg pozbawił prądu w niedzielę rano w woj. mazowieckim blisko 70 tys. odbiorców. Energetycy naprawiali szkody, głównie zerwane linie energetyczne przez cały dzień. Do wielu miejscowości nie dało się dojechać. W okolicach Wołomina ciągle 5 tysięcy osób nie ma elektryczności, po 2 tysiące osób jest pozbawionych prądu w rejonie Pruszkowa i Konstancina-Jeziorny. Na Alert24 napisał mieszkaniec Kolonii Warszawskiej koło Magdalenki pod Warszawą. - Druga noc bez prądu, a pan z pogotowia energetycznego przyznał, że "brygady zaczynają prace rano". Dzieci wywozimy do rodziny, bo mija 30 godz. bez ogrzewania. Z automatycznej infolinii zniknęła nasza miejscowość i już nie obiecuje, że prąd będzie o godz.13, 15, 17, 20... Poszli spać - stwierdza internauta.

Energetycy będą kontynuowali usuwanie awarii jutro od rana. W nocy nie pracują.

W całej Polsce od nocy z piątku na sobotę padał intensywnie śnieg. Atak zimy spowodował miejscami kłopoty w ruchu lotniczym, zakłócił kursowanie pociągów i odciął od prądu tysiące ludzi.

Polska pod śniegiem

W całej Polsce od nocy z piątku na sobotę padał intensywnie śnieg. Trudne warunki pogodowe utrzymują się w też Austrii i w Czechach. Temperatura spadła tam do 5 stopni poniżej zera, drogi pokryła gołoledź, doszło do wielu wypadków. Problemy z przyjmowaniem samolotów miało w sobotę wieczorem podwarszawskie lotnisko w Modlinie - maszyny kierowano na lotnisko Chopina. Kłopoty mieli też kolejarze. Z powodu śniegu, oblodzenia sieci trakcyjnej i nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń sterowania ruchem, na węźle warszawskim doszło do poważnych utrudnień.

Padać nie przestało przez cały dzień, a wieczorem ulice pokrywała kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Wieczorem do akcji ruszyli GOPR-owcy - ratowali turystów zabłąkanych w Górach Izerskich. Kłopoty mieli kierowcy i podwarszawskie lotnisko w Modlinie. W niedzielę już nie pada, jednak wciąż jest zimno i śnieg utrzymuje się.Zobacz także
Komentarze (131)
Zaloguj się
 • usmecenas

  0

  Zupelnie jak w USA. Tylko deszczyk czy sniezek popada, juz mamy kleske zywiolowa i pewne regiony, gdzie nie ma pieniedzy na remont linii, pozostaja bez pradu dniami i nocami.Latem albo zima.

 • oh.bordello

  0

  Prosze powiadomcie drogowcow, ze sie zima zbliza. Zeby nie bylo zaskoczenia.
  I pomartwcie sie troche huraganem w Stanach.

  I zdrowie dla tego pisamaczego durnia z GW za czestochowskie rymy: Zima trzyma.

 • stasmil

  Oceniono 1 raz 1

  za komuny takich awari nie bylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • smalltownboy

  Oceniono 1 raz 1

  warszafka nie obejrzy cud programów - must be the music i kuby wojewódzkiego , straszna strata :)))

  pozdrowienia z rzeszufka (z prądem)

 • bezczelny_typ

  Oceniono 3 razy 3

  Obecnie budowane domy nie są w stanie funkcjonować bez pradu co uważam za najwiekszą porażkę. By było ciepło musi działać sterowanie pieca oraz pomp, by grzać w kominku też rozprowadzenie ciepłego powietrza jak i wody (gdyby był kominek z płaszczem wodnym) wymaga prądu. Do hydroforu też potrzebny prąd, z posesji się łatwo nie wyjedzie bo brama elektryczna. itp. itd. Mało kto na sytuację kleski zywiołowej ma agregat i zapas paliwa a już chyba nieliczni w nowych domach mają tak rozwiazane ogrzewanie gdzie na drgim obiegu wpiety jest np. jakiś prosty piec węglowy by w chwili klęski funkcjonowało bez potrzeby zasilania energią. Teraz gdy temeratura oscyluje w okolicach 0oC to jeszcze pół biedy ale gdyby z tydzień nie było pradu gdy bedzie -25oC może skończyc się kapitalnym remontem instalacji CO i wod-kan oraz zalanego domu i to chyba doiero na wiosnę

 • 2-julita

  0

  o jakiej zimie wy piszecie , przez dwa dni spadło trochę śniegu
  ptawdziwa zima dopiero nadejdzie
  pogoncie te setki prezesów do konkretnej roboty , niech odśnieżają i naprawiają zerwane linie energetyczne

 • stalowy_jez

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się utrzymuje 40-letnich emerytów, to na prąd może nie wystarczać...

 • palazji

  Oceniono 3 razy -3

  Szkoda ,że nie można,komentować artykułu na temat samobójstwa świadka zamachu w Smoleńsku.Które to już samobójstwo numer 123? Słyszałem ,że skrępował sobie ręce następnie strzelił sobie w głowę i na końcu się powiesił .Według policji i prokuratury to normalne. Czekam tylko ,aż Tusk straci władze wtedy już nie będzie potrzebny a stanie się niewygodny i nie pomoże mu ,że był wspólnikiem nastrój samobójczy go dopadnie.Chociaż uważam , że pluton egzekucyjny był by bardziej odpowiedni.....

 • v_kolumna_v

  0

  Poza 20. stopniem zasilania i szokiem wynikającym z braku dostaw energii czeka nas wkrótce inny szok cenowy za energię elektryczną wynikający z podpisanego niefrasobliwie przez Tuska i jego niepoczytalną i niekompetentną ekipę pakietu klimatyczno-energetycznego którym nawet ten zakłamany człowiek usiłował się chwalić jako "osiągnięciem" gospodarczym i negocjacyjnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje