Ukraina: Władze boją się nowej rewolucji? Zakaz zgromadzeń na Majdanie w dzień wyborów

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Ukraińska władza obawia się powtórki wydarzeń z 2004 roku i dzień przed wyborami parlamentarnymi sądowym zakazem zabezpiecza się przed ewentualnymi protestami. Zakazano zgromadzeń na Majdanie.
Okręgowy Sąd Administracyjny w Kijowie zakazał organizacji jakichkolwiek zgromadzeń publicznych (z wyjątkiem państwowych) w centrum Kijowa. Zakaz obowiązuje od 27 października do 12 listopada włącznie.

Jak informuje biuro prasowe Koalicji Uczestników Pomarańczowej Rewolucji, decyzja sądu jest reakcją na zgłoszone przez nich działania zaplanowane na niedzielę 28 października (dzień wyborów) na kijowskim placu Niepodległości.

Sąd uzasadnił decyzję ryzykiem konfliktu między organizacjami reprezentującymi przeciwne opcje polityczne. Powołał się przy tym na prezydencki dekret zakazujący wieców w centrum miasta. Zakaz obejmuje też pikietowanie pod instytucjami państwowymi.

Zobacz także
 • Witalij Kliczko na wiecu wyborczym Słynny bokser czarnym koniem ukraińskich wyborów. Kliczko zada cios Janukowyczowi?
Komentarze (2)
Ukraina: Władze boją się nowej rewolucji? Zakaz zgromadzeń na Majdanie w dzień wyborów
Zaloguj się
 • heniooo87

  Oceniono 10 razy 4

  Obecnie trwa nagonka na Białoruś. Ale widząc jak "wspaniale" rozwija się sąsiednie Ukraina można śmiało stwierdzić, że rządy Łukaszenki są zbawieniem dla tego kraju... a trzeba zaznaczyć, że Białoruś w przeciwieństwie do Ukrainy nie posiada prawie żadnych surowców, ziemie są kiepskie, a przemysł był w chwili rozpadu ZSRR też słabszy od południowego sąsiada.

 • misiupisiu2

  Oceniono 2 razy 0

  Czyzby Ukraincy nie chcieli Zydokomuny bis ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje