"Tusk do więzienia za Smoleńsk?" Kurski: "Następne pytanie proszę"

27.10.2012 16:01
Europoseł Jacek Kurski

Europoseł Jacek Kurski (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

- To jest dla mnie oczywiste, że za sprawę smoleńską kiedyś będą wyroki karne - powiedział w Superstacji europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Znany z ostrego języka polityk nie podał jednak żadnych nazwisk tych, których widzi w więzieniu za sprawę smoleńską.
- Nie wymienię żadnego nazwiska, ale dla mnie jest oczywiste, że sprawa katastrofy smoleńskiej skończy się wieloletnimi wyrokami więzienia dla osób odpowiedzialnych za... nawet za to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, za zaniechania po, ale również i za pewne wejście w grę z Putinem przed tą katastrofą - stwierdził w rozmowie z Superstacją Kurski.

"Proszę następne pytanie"

Dopytywany, kogo ma na myśli i czy chodzi mu o osoby z polskiej politycznej pierwszej ligi, odpowiedział: - Oczywiście, że będą to czołowi politycy, ale nie wymienię żadnych nazwisk.

- To jest w ogóle oczywiste, każdy, kto to obserwuje, to wie, że tak będzie - dodał. Gdy jednak reporter Superstacji dociekał, czy ma na myśli np. premiera Donalda Tuska, odparł krótko: "Proszę następne pytanie".

Zobacz także
Komentarze (213)
Zaloguj się
 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Ci co sa winni katastrofy zgineli wraz z samolotem,to oczywiste,ze spowodowali swoimi decyzjami smierc innych osob,to fakt,niestety,prawo ludzkie na drugi brzeg nie siega.

 • louisciffer

  0

  Wzorem Kacmajora (s.Niebo), powinien ten jegomość przemianować się z Kurska na "Sianokosy Przestrzeni 2" lub "Z pustą dynią i Salomon nic nie wymyśli" lub inne.

 • erpe

  Oceniono 1 raz 1

  "Z tym dziadkiem to ściema! Ale ciemny lud to kupi" - powiedział jotka swego czasu. Za dziadka wstaw zamach, winni itp tak możesz zostać politykiem z ostrym językiem, ktory przegrywa w sądzie jedną sprawę za drugą a w którego dziennikarze patrzą jak w świety obraz. Jacy politycy tacy i dziennikarze.

 • rejestr06

  Oceniono 4 razy -2

  Czy po straceniu imunitetu Kurski odpowie przed sądem za wszystkie wykroczenia?

 • tomq12

  Oceniono 2 razy 0

  cytuje za Rzeczpospolitą:

  "Do Smoleńska wraz z prokuratorami pojechali biegli pirotechnicy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego oraz Centralnego Biura Śledczego, z nowoczesnym sprzętem. Już pierwsze próbki, zarówno z wnętrza samolotu, jak i poszycia skrzydła maszyny, dały wynik pozytywny. Urządzenia wykazały m.in., że aż na 30 fotelach lotniczych znajdują się ślady trotylu oraz nitrogliceryny. Substancje te znaleziono również na śródpłaciu samolotu, w miejscu łączenia kadłuba ze skrzydłem. Było ich tyle, że jedno z urządzeń wyczerpało skalę. Podobne wyniki dało badanie miejsca katastrofy, gdzie odkryto wielkogabarytowe szczątki rozbitego samolotu."

  czy rząd już jest w samolocie lecacym do ekwadoru?

 • sbek

  Oceniono 2 razy 0

  Logiczne, przecież ten-stary złom-samolot, miał "przegląd techniczny" u tawariszczi, odpalane poprzez drogę radiową, to dziś żaden problem..car-putin, nadal tawariszczem jest i job jego matiera

 • india.wr

  Oceniono 4 razy 0

  No to prezydent Bush za World Trade Center do Guantanamo, Jelcyn za Grozny na Gułag, Tony Blair za zamachy w metrze londyńskim do Tower.
  Itd, itd, ale Kurski na pewno do Tworek

 • edza4

  Oceniono 4 razy 2

  Kurski niech sam się zgłosi do więzienia za leśniczówkę,którą kupił za grosze będąc urzędnikiem państwowym a rolując tym samym pracownika leśnego z prawem pierwokupu.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 2

  BULLTERIERZE do więzienia to ciebie trzeba wsadzić za piracką jazdę samochodem i odebrać prawo jazdy na zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje