Zimno, mgliście i deszczowo. Pierwszy śnieg w Warszawie. W całej Polsce ochłodzenie [MAPY, ZDJĘCIA, WIDEO]

27.10.2012 08:46
Od rana pada też w Warce

Od rana pada też w Warce (Zdjęcie przysłane na Alert24)

Od Wybrzeża, przez centrum, aż po Śląsk i Małopolskę - potężne ochłodzenie. Pada deszcz i śnieg. Pierwszy śnieg spadł m.in. w Warszawie, Jeleniej Górze i Łodzi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami.
Silne opady śniegu występują w południowej części województw lubuskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Górnym Śląsku, w Małopolsce, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, w Łódzkiem, na Lubelszczyźnie i na Podlasiu. W wielu miastach pierwszy śnieg pada od samego rana.

Masz zdjęcia? Wyślij je na 605 24 24 24>>

"W Łodzi ciągle pada" - pisze na naszym profilu na Facebooku pani Barbara. Od rana sypie także w Warszawie. Mieszkańcy Jeleniej Góry po przebudzeniu za oknem zobaczyli iście zimowy krajobraz. I - jak pisze nasz czytelnik - "pogoda się nie poprawia". "W Jeleniej Górze dalej sypie. I to coraz mocniej" - pisze Filip.Na drogach leży cienka warstwa śniegu, jest ślisko. Nad ranem w Małopolsce zginęły trzy osoby. Padał marznący deszcz, a kierowca jechał zbyt szybko.

Na Mazowszu - do 20 cm śniegu

Prognoza na sobotę (za pogoda.gazeta.pl )

Kliknij, by obejrzeć galerię

Prognoza na noc z soboty na niedzielę

Kliknij, by obejrzeć galerię

Cała sobota ma być pochmurna. Przewiduje się, że na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski, w woj. łódzkim, na północy Górnego Śląska i Małopolski oraz na Kielecczyźnie, południu Mazowsza, Lubelszczyźnie i Podlasiu może spaść od 7 do 15 cm śniegu, na Mazowszu lokalnie 20 cm śniegu. Temperatura w ciągu dnia utrzyma się powyżej zera. Synoptycy IMGW przewidują jednak, że przymrozek może chwycić wieczorem.

Aktualną prognozę pogody znajdziesz TUTAJ>>

Spacer w górach? Uważaj

Pogorszyły się warunki turystyczne na górskich szlakach w Karkonoszach. Wszystkie drogi na Dolnym Śląsku są przejezdne, ale policjanci apelują o ostrożność. Obecnie w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i Karpaczu temperatura wynosi od plus 1 do minus 4 st. C, ale w wyższych partiach gór słupek rtęci wskazuje już minus 7 st., wieje tam również silny wiatr. Na szlakach mogą się tworzyć zaspy. Ratownicy ostrzegają, że nie wolno m.in. schodzić na porośnięte trawą stoki, ponieważ zalegający na nich śnieg spowodował, że jest tam bardzo ślisko.

Mroźno i mgliście w nocy

W nocy na południu i wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu przewiduje się zanikające opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Od Niziny Śląskiej po Suwalszczyznę miejscami mgła ograniczająca widzialność od 100 do 500 m, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie marznąca, osadzająca się szadź. W nocy mogą też pojawić się mgły.

Komentarze (34)
Zimno, mgliście i deszczowo. Pierwszy śnieg w Warszawie. W całej Polsce ochłodzenie [MAPY, ZDJĘCIA, WIDEO]
Zaloguj się
 • babciamarianna

  Oceniono 91 razy 41

  .

  Łojezu , nawet wa-wa zasypana ..... "słoiki" mają przerąbane, zapasy się kończą a zimówki jeszcze na hakach ...łojezu, łojezu , matulu moja ...

  .

 • hersz_grycmann

  Oceniono 38 razy 18

  Nooo, tak ...
  To wynik GLOBALNEGO OCIEPLENIA.
  A śnieg pewnie poleży do połowy maja ...
  Biedne te nietoperze! Ponad pół roku bez śniadania, ani kolacji?

 • zenblue1

  Oceniono 15 razy 15

  moze ruszy w końcu budowa metra bo jak ciepło to zwykle pili piwo w ogródkach piwnych albo pod sklepem

 • pannamarianna777

  Oceniono 9 razy 7

  Od Wybrzeża?
  Aż wyjrzałam przez okno. Śladu śniegu nie ma. I nic nie wskazuje, że śnieg jakieś ślady zostawił

 • tajlerdarden

  Oceniono 8 razy 6

  Niedługo będą "relacje na żywo" z okazji tego, że słońce wzeszło.

 • sceptyk31

  Oceniono 5 razy 5

  A na Podkarpaciu koło Jarosławia rano było +4, teraz jest +8 i przestał padać deszcz. Rano w Bieszczadach świeciło słońce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje