Legnica: W. wyjął kałasznikowa i zaczął strzelać do pijących na podwórku

26.10.2012 20:45
Kałasznikow AK-74M

Kałasznikow AK-74M (fot. Russian Trooper/Wikipedia)

Akt oskarżenia przeciw mieszkańcowi Legnicy, który strzelał na podwórku z kałasznikowa w kierunku czterech pijących tam alkohol osób, skierowała do sądu tamtejsza prokuratura. 34-letni mężczyzna broń posiadał nielegalnie. Podczas incydentu nikt nie doznał obrażeń.
Jak poinformowała dziś rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lilianna Łukasiewicz, powodem takiego zachowania Stanisława W. miało być zdenerwowanie zachowaniem pijących alkohol na podwórku kamienicy, w której mieszkał.

- Mężczyzna i trzy kobiety zachowywali się, nie pierwszy raz, głośno i wulgarnie. Nie reagowali na zwracane im uwagi. Ostatecznie W. wyjął z szafy należący do niego karabin automatyczny z załadowanym magazynkiem, wyszedł przed budynek i oddał w kierunku tej grupy trzy strzały. Pijący rozbiegli się w różnych kierunkach. Nikt nie doznał obrażeń, prawdopodobnie dlatego, że Stanisław W. strzelał w ziemię - powiedziała rzeczniczka.

W. schował broń do szafy i poszedł na kawę

Po tym incydencie Stanisław W. wrócił do mieszkania, schował broń do szafy i poszedł do sąsiadki na kawę. Gdy został zatrzymany przez policję, od razu wyjaśnił przebieg zdarzenia. Okazało się, że sam jest pijany. Badanie wykazało u niego 3,4 promila alkoholu we krwi.

Podczas śledztwa mężczyzna powiedział, że kupił broń w lutym 2012 r. na polsko-słowackim przejściu granicznym od nieznanego mu obywatela Słowacji. Za karabin automatyczny typu Kałasznikow i amunicję zapłacił 700 euro. Broń wypróbował jeszcze tego samego dnia, oddając dwa strzały w lesie, a następnie przywiózł ją do Legnicy, gdzie obecnie mieszka, i przechowywał ją w szafie.

"Nie chciałem nikomu zrobić krzywdy"

Stanisław W. został oskarżony o nielegalne posiadania broni i amunicji, a także o narażenie czterech osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Łukasiewicz powiedziała, że ponieważ oskarżony przyznał się do winy, przeprosił i wyjaśnił, iż nie chciał nikomu zrobić krzywdy, o czym świadczą strzały oddane w ziemię, prokuratura postanowiła pozwolić mu na dobrowolne poddanie się karze. - Zważywszy na poważny charakter przestępstwa, uzgodniona ze Stanisławem W. kara jest surowa. Za oba czyny - trzy i pół roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 7 lat próby oraz 4,5 tys. zł grzywny - wyjaśniła Łukasiewicz.

Dodała, że o ostatecznym wymiarze kary, która może wynieść do 8 lat więzienia, zdecyduje Sąd Rejonowy w Legnicy.

Zobacz także
Komentarze (101)
Legnica: W. wyjął kałasznikowa i zaczął strzelać do pijących na podwórku
Zaloguj się
 • heniooo87

  Oceniono 579 razy 553

  "Po tym incydencie Stanisław W. wrócił do mieszkania, schował broń do szafy i poszedł do sąsiadki na kawę."

  Ten koleś to mój nowy idol. Najpierw bez opie...nia wyjął kałacha i otworzył ogień do drących ryja meneli. A potem poszedł zerżnąć sąsiadkę.

  I takich ludzi w tym kraju nam trzeba.

 • antoniwalczak1

  Oceniono 315 razy 301

  A ja się pytam - co w tym kraju jest legalne i normalne?! Wygrała ta grupka penerów, która zakłóca spokój normalnym ludziom i wszystko mają gdzieś. Bo jeśli facet zadzwoniłby po policję, to usłyszałby w odpowiedzi, że policja nie ma czasu się zajmować takimi głupstwami. I co !! I normalny człowiek w tym kraju jest z góry, w imię pieprzonego prawa ustanowionego przez bandę parweniuszy bijących się o srebrniki w sejmie ustawiony na pozycji chłopca do bicia. Ciekawe co byłoby by, gdyby penerstwo piło pod domem sędziego lub naczelnika policji, albo choćby szeregowego policjanta. Nędzny ten kraj i pełen podziałów. Jesteś w układach, jesteś nietykalny. I nie ma to nic wspólnego z podziałami politycznymi.

 • prababka44

  Oceniono 198 razy 188

  A dziadostwo sie rozpierzchło na dobre, czy drą mordy nadal ? :)

 • dublet

  Oceniono 169 razy 159

  To patriota! Chwała mu! Potrzebujemy więcej takich obywatelskich uczynków!

 • wojtusz

  Oceniono 135 razy 125

  Wot gieroj!!!

 • stalowy_jez

  Oceniono 139 razy 93

  A posłać go na zlot biskupów.

 • wipowski

  Oceniono 78 razy 60

  skończył strzelać i wychodząc z domu powiedział do kamery co ty ku**a wiesz o zabijaniu :D

 • siekier35

  Oceniono 67 razy 59

  viva legnica!!!
  na moim terenie to strach z procą chodzić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje