Politycy o Bońku: "Nie może uzależnić się od leśnych dziadków"

26.10.2012 20:19
Zbigniew Boniek zebrał 61 głosów

Zbigniew Boniek zebrał 61 głosów (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Nadzieja na zmianę, poprawę wizerunku PZPN, "nowe otwarcie", szansa na reformę piłkarskiego związku, duża ulga, radość - w ten sposób politycy oceniają wybór Zbigniewa Bońka na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.
- Cieszy, że Bydgoszczanin wygrał wybory na szefa PZPN. Panie Zbyszku, oby polscy piłkarze zaczęli wygrywać tak jak Pan - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, miłośnik sportu Grzegorz Schetyna uważa, że wybór Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN to najlepsze rozstrzygnięcie. - To pierwszy krok do odświeżenia związku. Czekam na kolejne - powiedział.

- To jest symboliczne zwycięstwo i szansa na nowy początek i nową jakość pracy PZPN. Jako kibic chciałbym, aby nową jakość gwarantował nie tylko prezes, ale zespół ludzi współpracujący z nim: wiceprezesi, członkowie zarządu. Sam prezes nic nie zrobi. Musi mieć osoby, którym ufa, które będę realizować jego cele. To musi być drużyna" - dodał.

"Boniek to nowe nadzieje"

Przewodniczący sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś (PO) powiedział, że wybór Bońka to wielka zmiana i duża nadzieja dla polskiej piłki. Jak zauważył, jeszcze parę miesięcy temu taka zmiana wydawała się niemożliwa. - Boniek to nowe nadzieje, zmiany, szansa na poprawę wizerunku PZPN, ale są też duże oczekiwania - zaznaczył. - Boniek ma wielki kapitał, wielkie oczekiwania kibiców, mam nadzieję, że uda mu się wprowadzić zmiany w PZPN - podkreślił Raś.

Z wyboru Bońka cieszy się poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. - Na szczęście nie wygrał stary beton, tylko Boniek, który daje nadzieję na zmiany. A po drugie, to mój krajan z Bydgoszczy - zauważył Kłopotek. Jak dodał, Boniek był wielkim piłkarzem i ma szansę być dobrym szefem PZPN. - To duża ulga - zaznaczył. Według niego inny kandydat na prezesa PZPN, Roman Kosecki, powinien zostać wiceprezesem związku.

"Jest szansa na postęp"

Również według Jarosława Zielińskiego (PiS) wybór Bońka na prezesa PZPN to szansa dla polskiej piłki. - Na pewno jest szansa na postęp, przynajmniej nie będzie aż tak źle, jak poprzednio - ocenił. - Boniek nie może uzależnić się od leśnych dziadków z PZPN, od betonu, nie może im ulec - bo wtedy nie będzie szansy na żadne zmiany w piłkarskim związku, to będzie powtórka tego, co było, chociaż w bardziej cywilizowanym wydaniu - podkreślił polityk PiS.

Zdaniem Tomasza Garbowskiego (SLD) wybór Bońka to nowe otwarcie, które daje szansę na lepszą przyszłość dla piłki nożnej w Polsce. - Gratuluję panu Bońkowi wygranej, ciężka praca przed nim, aby wyprowadzić polską piłkę na tory, na jakich była w latach 70. i 80. Po piłkarzu mamy kolejnego piłkarza znanego na całym świecie, to dobrze - ocenił. - Apeluję do wszystkich osób dobrej woli, ludzi kochających piłkę nożną, o pomoc dla nowego prezesa, bo on sam nie odnowi polskiej piłki. Nasze środowisko będzie na pewno wspierało nowego prezesa i PZPN, żeby polska piłka wróciła do elity - zapewnił polityk Sojuszu.

Kurski: Daję mu kredyt zaufania

Według europosła Jacka Kurskiego (Solidarna Polska), delegaci - wybierając Bońka - dokonali jedynego rozsądnego w tej chwili wyboru. - Boniek daje pewną nadzieję, to człowiek bardziej z zewnątrz, ma markę na Zachodzie, jest kompetentny, wierzę, że naprawdę chce zmian. I co jest fundamentalne: ma osobiste, przyjacielskie relacje z szefem UEFA - zaznaczył. - Pytanie tylko, czy starczy mu determinacji, czy nie wsiąknie w to bagno PZPN-owskie, ja daję mu kredyt zaufania - zadeklarował Kurski.

Boniek został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyboru delegaci na zjazd w Warszawie dokonali w drugiej turze, w której słynny przed laty piłkarz otrzymał 61 głosów. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał prezesa Łódzkiego ZPN Edwarda Potoka - 27 głosów, innego znanego przed laty piłkarza, a obecnie posła Romana Koseckiego - 15 i byłego sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręcinę - 12.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • yarrrr

  0

  Brawo Boniek. Dobrze się stało.

 • filmik2000

  0

  Parę słów od Zibiego ;) www.youtube.com/watch?v=H0eQ3e9J7Ag&feature=plcp

 • iremus

  0

  Politycy o Bońku: "Nie może uzależnić się od leśnych dziadków"...... Młodzieniaszek ryszawy -56 lat. A jaki on jurny ?!

 • 1andre2

  0

  Jeśli otrzymał pocałunek śmierci od Kurskiego to nic dobrego dla PZPN nie wyniknie.

 • jackie53

  Oceniono 2 razy 2

  Najbardziej mnie śmieszy, jak kretyn ocenia beton - mówię o Kłopotku!

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 2 razy 2

  A nasi politycy to niby" co"?

 • west500

  Oceniono 3 razy 3

  Ktokolwiek - politycy - wypirda...lać szm...ty od sportu.

 • dyzlav

  Oceniono 1 raz 1

  Faktycznie, Bydgoszcz to fajne miasto. Byłem tam i bardzo mi się podobało. To piękne miejsce i zasługuje na więcej inwestycji, niż ma to miejsce obecnie. Cieszę się, że cieszy sie coraz większym zainteresowaniem. Zaj...bista starówka.

 • romek4805

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Boniek Kurskiego na wice. a sukces murowany wygrywaći będziemy nawet z wyspami owczymi a jeszcze Tomaszewskiego na selekcjonera i jesteśmy potęgą.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje