Politycy o Bońku: "Nie może uzależnić się od leśnych dziadków"

26.10.2012 20:19
Zbigniew Boniek zebrał 61 głosów

Zbigniew Boniek zebrał 61 głosów (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Nadzieja na zmianę, poprawę wizerunku PZPN, "nowe otwarcie", szansa na reformę piłkarskiego związku, duża ulga, radość - w ten sposób politycy oceniają wybór Zbigniewa Bońka na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.
- Cieszy, że Bydgoszczanin wygrał wybory na szefa PZPN. Panie Zbyszku, oby polscy piłkarze zaczęli wygrywać tak jak Pan - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, miłośnik sportu Grzegorz Schetyna uważa, że wybór Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN to najlepsze rozstrzygnięcie. - To pierwszy krok do odświeżenia związku. Czekam na kolejne - powiedział.

- To jest symboliczne zwycięstwo i szansa na nowy początek i nową jakość pracy PZPN. Jako kibic chciałbym, aby nową jakość gwarantował nie tylko prezes, ale zespół ludzi współpracujący z nim: wiceprezesi, członkowie zarządu. Sam prezes nic nie zrobi. Musi mieć osoby, którym ufa, które będę realizować jego cele. To musi być drużyna" - dodał.

"Boniek to nowe nadzieje"

Przewodniczący sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś (PO) powiedział, że wybór Bońka to wielka zmiana i duża nadzieja dla polskiej piłki. Jak zauważył, jeszcze parę miesięcy temu taka zmiana wydawała się niemożliwa. - Boniek to nowe nadzieje, zmiany, szansa na poprawę wizerunku PZPN, ale są też duże oczekiwania - zaznaczył. - Boniek ma wielki kapitał, wielkie oczekiwania kibiców, mam nadzieję, że uda mu się wprowadzić zmiany w PZPN - podkreślił Raś.

Z wyboru Bońka cieszy się poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. - Na szczęście nie wygrał stary beton, tylko Boniek, który daje nadzieję na zmiany. A po drugie, to mój krajan z Bydgoszczy - zauważył Kłopotek. Jak dodał, Boniek był wielkim piłkarzem i ma szansę być dobrym szefem PZPN. - To duża ulga - zaznaczył. Według niego inny kandydat na prezesa PZPN, Roman Kosecki, powinien zostać wiceprezesem związku.

"Jest szansa na postęp"

Również według Jarosława Zielińskiego (PiS) wybór Bońka na prezesa PZPN to szansa dla polskiej piłki. - Na pewno jest szansa na postęp, przynajmniej nie będzie aż tak źle, jak poprzednio - ocenił. - Boniek nie może uzależnić się od leśnych dziadków z PZPN, od betonu, nie może im ulec - bo wtedy nie będzie szansy na żadne zmiany w piłkarskim związku, to będzie powtórka tego, co było, chociaż w bardziej cywilizowanym wydaniu - podkreślił polityk PiS.

Zdaniem Tomasza Garbowskiego (SLD) wybór Bońka to nowe otwarcie, które daje szansę na lepszą przyszłość dla piłki nożnej w Polsce. - Gratuluję panu Bońkowi wygranej, ciężka praca przed nim, aby wyprowadzić polską piłkę na tory, na jakich była w latach 70. i 80. Po piłkarzu mamy kolejnego piłkarza znanego na całym świecie, to dobrze - ocenił. - Apeluję do wszystkich osób dobrej woli, ludzi kochających piłkę nożną, o pomoc dla nowego prezesa, bo on sam nie odnowi polskiej piłki. Nasze środowisko będzie na pewno wspierało nowego prezesa i PZPN, żeby polska piłka wróciła do elity - zapewnił polityk Sojuszu.

Kurski: Daję mu kredyt zaufania

Według europosła Jacka Kurskiego (Solidarna Polska), delegaci - wybierając Bońka - dokonali jedynego rozsądnego w tej chwili wyboru. - Boniek daje pewną nadzieję, to człowiek bardziej z zewnątrz, ma markę na Zachodzie, jest kompetentny, wierzę, że naprawdę chce zmian. I co jest fundamentalne: ma osobiste, przyjacielskie relacje z szefem UEFA - zaznaczył. - Pytanie tylko, czy starczy mu determinacji, czy nie wsiąknie w to bagno PZPN-owskie, ja daję mu kredyt zaufania - zadeklarował Kurski.

Boniek został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyboru delegaci na zjazd w Warszawie dokonali w drugiej turze, w której słynny przed laty piłkarz otrzymał 61 głosów. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał prezesa Łódzkiego ZPN Edwarda Potoka - 27 głosów, innego znanego przed laty piłkarza, a obecnie posła Romana Koseckiego - 15 i byłego sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręcinę - 12.

Zobacz także
Komentarze (37)
Politycy o Bońku: "Nie może uzależnić się od leśnych dziadków"
Zaloguj się
 • pondorondobendobendo

  Oceniono 25 razy 21

  Nareszcie prezesem został ktoś kto ma na tyle kasy, żeby o grubych kopertach powiadamiać odpowiednie służby a nie je przytulać. Mam nadzieję, że On coś naprawdę zmieni w polskiej piłce, nie wierzyłem w to że wygra, stawiałem na kogoś kto nie omieszka nie skubnąć grubej koperty... Miejmy tylko nadzieję, że Boniek nie skończy tak jak Jacek Dębski (który chciał zrobić ze złodziejami porządek) z kulką w głowie.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 18

  Kurski zna się na wsiąkaniu jak mało kto.
  --
  parada karzełków

 • cezar85

  Oceniono 17 razy 17

  z kurskim nie będę się kłócił, bo o demoralizacji musi wiedzieć wszystko

 • marguy

  Oceniono 13 razy 13

  Boniek !
  Nie bierz "kredytu zaufania" od Kurskiego, jest tak samo trefny jak Kurski.

  Swoja droga, niektore polityczne nedze maja tupet. Sami jedyne co zrobili to pod siebie, a osmielaja sie wystawiac opinie innym.

 • suche_majtki_na_dnie_morza

  Oceniono 13 razy 11

  Gratulacje Panie Zbigniewie

 • darekfordon

  Oceniono 9 razy 9

  da rade

 • uszatek_2

  Oceniono 7 razy 5

  ...Kurski niech się lepiej nie odzywa ! On niestosujący się do przepisów kodeksu drogowego, "pierwszy nygus" parlamentu europejskiego i polityczny pływak niech się nie porównuje do człowieka , który talentem i pracą doszedł do czegoś . Pływak niech lepiej zamilczy. Aż się dziwię, że media jeszcze tolerują tego palanta.....

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 7 razy 5

  z tego co pamietam, to
  rosyjska lodz podwodna KURSKI
  spoczywa na dnie morza norweskiego,
  badz arktycznego.

  kto jeszcze cytuje dinozaurow ?
  chyba KACzynski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje