Miller: Pani Joanna nie jest bandytą. Rodzina przeżyła koszmar

26.10.2012 16:17
Leszek Miller

Leszek Miller (fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta)

"Najwyższy już czas, aby sądy w Polsce, wydając wyroki, informowały organy zobowiązane do egzekwowania prawa o sytuacji osobistej danej osoby" - napisał w liście do premiera Leszek Miller. "Pani Joanna nie jest bandytą. Rodzina przeżyła koszmar" - dodał.
Szef SLD interweniował listownie u Donalda Tuska w związku ze sprawą kobiety z Opola, w której domu pojawili się policjanci. Miała ona 2,3 tys. zł długu wobec urzędu skarbowego, a jako samotna matka wychowująca 2- i 6-letnie dzieci nie miała z czego go spłacić. Sąd zmienił jej więc karę grzywny na 25 dni aresztu. Kobieta o tym nie wiedziała, bo jak twierdzi, nie dochodziły do niej pisma z sądu. Policjanci zabrali ją do aresztu, a dzieci odwieźli w piżamach do pogotowia opiekuńczego.

"Pani Joanna nie jest bandytą. (...) Rodzina przeżyła koszmar, najbardziej ucierpiały dzieci, dla których to zdarzenie może pozostawić trwały ślad i traumę. Najwyższy już czas, aby sądy w Polsce wydając wyroki informowały organy zobowiązane do egzekwowania prawa o sytuacji osobistej danej osoby. (...) Czas skończyć z absurdalnymi, krzywdzącymi zwykłych, biednych ludzi, sytuacjami, które pozostają 'w zgodzie z obowiązującym prawem', ale kłócą się z poczuciem zwykłej przyzwoitości oraz powodują jeszcze większe społecznie szkody" - napisał Leszek Miller.

Według szefa SLD "obywatele nie rozumieją, dlaczego nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej członkowie mafii, jak działać mogą firmy okradające ich z oszczędności, dlaczego jeden pijany kierowca doprowadzany jest do izby wytrzeźwień, a inny nie, dlaczego w szczycie sezonu upadają firmy turystyczne. Tym bardziej nie rozumieją sytuacji, jak wspomniana powyżej. Taka praktyka rodzi słuszny gniew, ale przede wszystkim traci na tym powaga państwa i szacunek do prawa. Musimy temu stanowczo przeciwdziałać" - zakończył Miller.

Zobacz także
Komentarze (144)
Zaloguj się
 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki minister - takie wyczyny aparatu sprawiedliwości. W imię obrony poczętych dyskutują i licytują się posłowie, nie dla naradu, a dla czarnych służąc. Wsted panowie posłowie. Nie słuzycie bowiem narodowi jak nakazuje Konstytucja, a obnosicie się swoimi przekonaniami wobec moherów i czarnych. Nie analizujecie sytuacji w jakich żyja rodziny, bezbronne narodzone dzieci. Nie interesuje was bezrobocie i sytuacja materialnia obywateli. Jak żyją ? Licytujecie się ukazujac z pośród siebie kolejnych postaci na funkcję premierów, wtedy gdy obecny Premier Donald Tusk rządzi zgodnie z wolą większości wyborców podczas ostatnich wyborów. Nie przedstawiajcie, kolejnych rozwiąza i ludzi, bo może się okazać, że NARÓD przejrzał na oczy i w kolenycvh wyborach powie dośc odsyłając was i wasze obłudne pomysły w ODSTAWKĘ - na bezrobocie.
  demos

 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  Co tu komentować. Dobrać się należy do przysłowiowego dupska; sędziemu który zlecił egzekucje, a może kuratorom z tego sądu, ograniczonym w mysleniu egzekutorom - czyli policjantom. Jest takie bezrobocie. Czas na wymiany kadrowe tych ludzi. Jest tylu młodych ludzi wykształconych - dać im pracę.
  demos

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  kiedyś przchodzili rano o 6.00 a teraz wieczorem o 22,00, zwykle razem z drzwiami, przy okazji zastrzelą psa, dzieci do domu dziecka, a babcie do domu starców albo od razu na cmentarz

 • krzych.korab

  Oceniono 4 razy 4

  Oczekiwałem zakończenia w stylu, ja Leszek Miller ureguluję dług tej Pani. Jak nie ja osobiście to zapłaci to SLD w ramach reklamy przedwyborczej. Nic, cisza. Wszyscy żałują nikt nie pomoże ! Ot politycy - zakłamane ssyny. I tylko Premier wysłał ministrów aby zajęli się tą sprawą. Może katolik Gowin w imię miłości chrześcijańskiej zapłaci. A może ci od dzieci napoczętych ?. Też cisza. Ot hołota.

 • obserwatorek2012

  Oceniono 2 razy 0

  Sąd tak orzeka bo to nie jest tyPOwy elektorat

 • st.bareja

  Oceniono 3 razy 3

  w końcu sprawiedliwością zarządza funkcjonariusz Opus Dei - niejaki Gowin. Więc i tak powinniśmy się cieszyć,że nie mamy stosów i pręgierzy.

 • ipta

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze trochę takich kwiatków z łączki Polskiej Sprawiedliwości ,a normalni ludzie zagłosują nogami na ulicach.

 • magia_sieci

  Oceniono 6 razy 0

  Pani Joanna nie stoi ponad prawem!A w Polsce swiętymi krowami są właśnie samotne matki z dziećmi!Moja była, podczas moich wielomięsięcznych nieobecności w kraju przyjmowała w swoim domu wielu facetów, jak to określiła w swoim GG z ulicy i z internetu, znalazła sobie sponsora a także obnażała się przed kamerką internetową i robiła sobie zdjęcia pornograficzne telefonem komórkowym w obecności mojej małoletniej córeczki, na okoliczność czego przedstawiłem w sądzie dziesiątki stron jej rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora GG gdyż pragnę pozbawić jej praw rodzicielskich.Dla sądu to właściwie nic nie znaczy, gdyż pedofilskie dialogi w stylu :"włóz jej wibrator tam , zrób to zrób tamto, włóż jej wibrator tutaj włóż wibrator tam, witam moje obie kobiety",pomiędzy nią a jej sponsorem to były, jak sama zeznała"tylko zabawa w słowa i przekomarzanie się" .Do tego doszedł fakt, ze kuratorka sądowa podczas jednej wizyty znalazła w lodówce dwa jogurty, z czego wyciagnęła wniosek ze dziecko jest syte i zadbane i ze w ogóle wszystko jest w porządku.Sądowi nawet to nie dało do myślenia ze moja była dysponuje znacznymi sumami pieniędzy nigdzie nie pracując bo zeznała ze utrzymują ją rodzice emeryci.Ja za to nagminnie mam utrudniony kontakt z moim dzieckiem i sąd też uważa to za normalne, a ja się wiecznie o coś czepiam.Walczę dalej, ale mam wrażenie ze jestem na straconej pozycji bo jestem moim zdaniem lekceważony i dyskryminowany przez polski sąd ze względu na to ze jestem tylko ojcem mojej córeczki. Brawo dla Policji!

 • gtpress

  Oceniono 3 razy 3

  tak, to kompromitacja Sadu, czy tak sprawnie dzialaja w przypadku AMBER & GOLD?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje