Kaczyński: Państwo jest bezwzględne wobec kobiety z Opola, a "Pruszków" zwalnia

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Państwo potrafi być dla nich bezwzględne, brutalne, można powiedzieć okrutne. Jednocześnie to samo państwo zwalnia "Pruszków" - komentuje Jarosław Kaczyński. Odnosi się w ten sposób do aresztowania samotnej matki dwójki dzieci z Opola.
Opolscy policjanci pojawili się w mieszkaniu kobiety tuż przed godz. 22 i zabrali ją do aresztu, a dzieci: 2- i 6-letnie odwieźli w piżamach do pogotowia opiekuńczego. Pani Joanna miała 2,3 tys. zł długu wobec urzędu skarbowego. Kobieta, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, nie miała z czego go spłacić. Sąd zmienił jej więc karę grzywny na 25 dni aresztu. Kobieta o tym nie wiedziała, bo jak twierdzi, nie dochodziły do niej pisma z sądu. Jednak zdaniem sąd to jej wina, bo powinna poinformować o zmianie miejsca zamieszkania.

- Rzeczywiście sprawa jest bulwersująca i charakterystyczna: wyjątkowa bezwzględność wobec bezbronnej kobiety i dzieci, nie licząc się z ich zdrowiem, interesem. Państwo potrafi być dla nich bezwzględne, brutalne, można powiedzieć okrutne. Jednocześnie to samo państwo zwalnia "Pruszków", pozwala na Amber Gold - komentuje Jarosław Kaczyński.- Takie mamy państwo teraz, państwo Tuska. Gdy dojdzie do końca tego państwa, tego typu praktyki się skończą. Zostanie wprowadzona zasada odpowiedzialności. Jeśli ktoś się dopuści tego typu działań, będzie ponosił konsekwencje - zapowiedział prezes PiS.

Zobacz także
 • Policja Opolanka, której odebrano dzieci: Potraktowano mnie jak mordercę
 • Kryzys w Grecji, kraju gdzie rodzina stoi na pierwszym miejscu, dotknął najmłodszych. Na zdjęciu kolejka po darmową żywność "Nie przyjdę dziś po Annę"- greccy rodzice porzucają dzieci. Z biedy
Komentarze (233)
Kaczyński: Państwo jest bezwzględne wobec kobiety z Opola, a "Pruszków" zwalnia
Zaloguj się
 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 342 razy 128

  Kaczor, ty się nie wymądrzaj, bo za twoich rządów wcale nie było lepiej, hipokryto.

 • fakiba

  Oceniono 325 razy 127

  Aresztowanie tej kobiety to paranoja ale przeżyła inaczej kończyły się aresztowania za rządów Kaczyńskiego na przykład pani Blida

 • artur0121

  Oceniono 290 razy 118

  Odezwał się pierwszy obrońca udręczonych, a zapomniałeś kaczorku jak twój braciszek sigał bezdomnego po całej Polsce za to że ten go obraził??

 • iwona-maria2108

  Oceniono 199 razy 77

  Kaczyński, "twoje państwo" już znamy i dziękujemy! Powtórki nie chcemy!!!

 • 17yes

  Oceniono 151 razy 73

  Chciałbym przypomnieć jedną z głównych tez PIS . CIEMNY NARÓD KUPI WSZYSTKO .

 • klepaucius34

  Oceniono 126 razy 64

  Tia, jakby za Jarka Pruszków i Plichta nie kręcił lodów to bym uwierzył. Kaczyński i Tusk to 2 storny yrj samej monety - słabej monety.

 • augenthaler

  Oceniono 48 razy 36

  Kaczynski za wszystko obwini Tuska, choc gdy sam byl premierem nawet palcem nie kiwnal by ruszyc ten zwyrodnialy system. Sam wsadzal lekka reka ludzi do aresztow. Kaczynski to paskudny cyniczny gnojek. Przeraza mnie to, ze tak duzo ludzi w Polsce chce by wrocil do wladzy, by Macierewicz byl szefem MSW a Fotyga szefem MSZ.

 • e-komentarz

  Oceniono 21 razy 15

  Jaruś, poczekaj choć kilka godzin na rozstrzygnięcie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji!
  Te same przepisy obowiązywały kiedy rządziłeś, jeśli uważałeś je za niesłuszne - trzeba
  było zmienić. Dlaczego nie zmieniłeś? Twoja "zasada odpowiedzialności" dotyczy także ciebie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje