Kaczyński: Państwo jest bezwzględne wobec kobiety z Opola, a "Pruszków" zwalnia

26.10.2012 13:54
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Państwo potrafi być dla nich bezwzględne, brutalne, można powiedzieć okrutne. Jednocześnie to samo państwo zwalnia "Pruszków" - komentuje Jarosław Kaczyński. Odnosi się w ten sposób do aresztowania samotnej matki dwójki dzieci z Opola.
Opolscy policjanci pojawili się w mieszkaniu kobiety tuż przed godz. 22 i zabrali ją do aresztu, a dzieci: 2- i 6-letnie odwieźli w piżamach do pogotowia opiekuńczego. Pani Joanna miała 2,3 tys. zł długu wobec urzędu skarbowego. Kobieta, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, nie miała z czego go spłacić. Sąd zmienił jej więc karę grzywny na 25 dni aresztu. Kobieta o tym nie wiedziała, bo jak twierdzi, nie dochodziły do niej pisma z sądu. Jednak zdaniem sąd to jej wina, bo powinna poinformować o zmianie miejsca zamieszkania.

- Rzeczywiście sprawa jest bulwersująca i charakterystyczna: wyjątkowa bezwzględność wobec bezbronnej kobiety i dzieci, nie licząc się z ich zdrowiem, interesem. Państwo potrafi być dla nich bezwzględne, brutalne, można powiedzieć okrutne. Jednocześnie to samo państwo zwalnia "Pruszków", pozwala na Amber Gold - komentuje Jarosław Kaczyński.- Takie mamy państwo teraz, państwo Tuska. Gdy dojdzie do końca tego państwa, tego typu praktyki się skończą. Zostanie wprowadzona zasada odpowiedzialności. Jeśli ktoś się dopuści tego typu działań, będzie ponosił konsekwencje - zapowiedział prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (233)
Zaloguj się
 • filthpurger

  Oceniono 1 raz -1

  kto ma najwiecej do stracenia jak Kaczor dojdzie do wladzy???:
  skorumpowani w polityce ( np.Drzewiecki)
  skorumpowani businessmani ( np.Sobiesiak)
  mafia ( np.pruszkow)
  kryminalisci i aferzysci ( ci najbardziej sie boja wizyt o 6 rano, hehe)
  nie kompetentni politycy i nieudolni managerowie spolek panstwowych
  slowem wszyscy dla ktorych dobro kraju jest drugoplanowe a powinno byc pierwsze
  Czy normalny Kowalski z obywatelskaj postawa musi sie czegos obawiac ????
  Na pewno nie, to tylko PO robi wam wode z mozgu ze to jest terror, moze i jest ale dla nich....

 • filthpurger

  Oceniono 1 raz -1

  widac po nerwowwych inwektywach na Kaczora ze grunt sie pali pod nogami POwcom.
  oj bedzie za co odpowiadac Tuskowi i jego ekipie: od katastrofy smolenskiej przez afery hazardowe, Amber malpi business, przyzwolenia na korupcje na codzien umorzenia spraw korupcji w S Najwyzszym do nawet dzisiejszej afery policyjno sadowej z Opolanka. Wszystko bedzie wyliczone i adekwatnie potraktowane ku przestrodze innym ze wladza to nie tylko przywilej ale rowniez OBOWIAZEK wobec wyborcow.

 • czesarna

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński, teraz zaciskając zęby z wściekłości, że to nie on jest premierem, chociaż sam podał swój nieudany rząd do dymisji, wymyśla w sprawie opolanki. Czyżby do krótkich nóżek i rączek dodał jeszcze króciutką pamięć i nie sięga już do tego, jak sam zadysponował, by Barbary Blidy nie wyprowadzać w kajdankach? Nie wyprowadzili. Wynieśli martwą! Fotografa wcześniej do środka nie wpuścił. To było "państwo (wtedy jeszcze dwóch) Kaczyńskich". Udaje pajac, że to niechcący. Nadal będzie udawał, tak jak wtedy, kiedy niby ukochaną mamę omamiał rzekomym wyjazdem Leszka na drugą półkulę. Kochać to on potrafi - inaczej (czyt. nienawidzić).

 • bezrobotny55

  Oceniono 2 razy -2

  Darujmy już sobie "sprawiedliwe wyroki ślepej Temidy" np. na "Pruszkowską pajęczynę", ale np. taka żonka Marcina P. - jest zapewne winna Urzędowi Skarbowemu, Skarbowi Państwa - setki tys. zł, a innym wierzycielom miliony - i nikt jej jakoś tej "I-ej damy polskiej szulerki" -jakoś nie aresztował, nawet na 24 godziny, na nocnej zmianie naszej dzielnej Policji! Skandal na skalę światową, jak z tym dachem narodowym, Panie Tusk i panowie od Min. Sprawiedliwości, MSW-Policji, Pasibrzuchy ze spolegliwego tej PO-władzy Kościoła, w tym nędznym kraju! Jakoś nikt z PO-słów i PiS-posłów itd. + "niezależni dziennikarze" najmocniej kochający władzę i wytyczne swojego Redaktora PO-litycznego - też od wielu miesięcy - nie pyta, codziennie Prezesa PO-dległego ponoć tylko Bogu i własnemu sumieniu (he,he) i tych PO-sędziów, od PO-TK, dlaczego od lutego 2012 - robią sobie jajka z naszego Narodu, w sprawie emerytur'67, waloryzacji kwotowej?

 • amron53

  Oceniono 4 razy 4

  Ten szuja uważa, że ludzie mają amnezję. Ten sk...yn sprzedał się Kościołowi, aby tylko ciemnota moherowa przywróciła go do władzy. Wtedy zaczną się igrzyska: niszczenie przeciwników politycznych, oczywiście wyniesienie do "nieba" brata /czego kościelni oszuści nie uczynią dla kasy/, który miał pecha w lotniczej katastrofie, udowodni się zamach-ciemnota to kupi, i w ogóle, kolejny , złoty czas dla książąt w purpurach, za podatników pieniądze...oby myślących było więcej od omotanych przez księży i PiS durniów...

 • filmik2000

  0

  Życie jest też bezwzględne. Prezes Jarosław ma tylko złotówkę i musiał iść do banku po pożyczkę ;)
  www.youtube.com/watch?v=uMdB03CHv1s&feature=plcp

 • pr51

  Oceniono 3 razy 3

  Zapomniał wół Kaczyński, jak cielęciem premierem był. Zamiast organizować solidne państwo, to gonił domniemanych agentów Bolków i Lolków. A teraz jak gó...arz wszystko zwala na Tuska.

 • lehoo

  Oceniono 2 razy 2

  I kto to mówi ?

 • taxiport

  Oceniono 3 razy 3

  Sukinsynu, masz krew na rękach za śmierć minister Barbary Blidy a teraz HIPOKRYTO pomawiasz premiera i rząd za łamanie prawa, debilu przymknij się, nie masz wstydu łobuzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX