Nastolatkowie oferowali w internecie fikcyjne towary za 1,3 mln zł

26.10.2012 13:43

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Towary za co najmniej 1,3 mln zł oferowali do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych trzej młodzi internauci. Na ich konta wpływały pieniądze od klientów, ale przedmiotów nigdy nie wysyłali. Oszustom grozi nawet 8 lat więzienia.
Oszustów zatrzymali gryfińscy policjanci współpracujący z kolegami z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Podejrzani to dwóch 18-latków i ich o rok starszy kolega. Od maja tego roku włamywali się na konta użytkowników portalu aukcyjnego, zmieniając ich hasła dostępowe i numery kont bankowych. Podszywając się pod tych użytkowników, oferowali towary w atrakcyjnych cenach.

Mimo że pieniądze wpływały na konta sprzedających, kupujący nie dostawali zamówionych towarów. Artykuły te istniały bowiem tylko wirtualnie. Śledczy zabezpieczyli komputery oraz telefonu oszustów.

Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im nawet 8 lat więzienia. Dwóch 18-latków zostało aresztowanych na trzy miesiące, natomiast 19-latek został objęty dozorem policji.

Zobacz także
Komentarze (11)
Nastolatkowie oferowali w internecie fikcyjne towary za 1,3 mln zł
Zaloguj się
 • nadajnik_telemetryczny

  Oceniono 51 razy 39

  Za 20 lat będą politykami.

 • josif47

  Oceniono 13 razy 11

  Do osmiu ?...minimum osiem latek....i to malo. Zlodzie jest zlodziejem !!! bez wzgledu na wiek !

 • pierwszy_leming

  Oceniono 13 razy 9

  "Oszustom grozi nawet 8 lat więzienia" Sytuacja identyczna jak Amber Gold, na mniejszą skalę. Zobaczymy która sprawa się pierwsza wyjaśni, który wyrok będzie wyższy...

 • benderrodriguez

  Oceniono 12 razy 6

  Jeśli nie są głupi, to te 1.3mln zakopali gdzieś w lesie. Wychodzi po 650.000zł na łebka. Dostaną po 5 lat, wyjdą za 3 z pieniędzmi, których uczciwie pracujący statystyczny polak nie zobaczy przez 45 lat pracy.

 • chrobotek46

  0

  Orły biznesu !!!! Nadają się na posłów, senatorów i ministrów ! Toż to też afera hazardowa i Amber Gold do kupy !
  Sprawę się wyciszy i zamiecie pod dywan - a profity będą. Wyroki będą niewielkie, w zawieszeniu - i po sprawie! Społeczeństwu się zamydli pamięć innymi sprawami - do tej powoła się komisję która niczego nie wyjaśni, a posłowie pobiorą należne im diety za udział w komisji .
  A to Polska właśnie !

 • zbycholj23

  Oceniono 15 razy -7

  Chłopaczki napatrzyli się na wirtualne sukcesy PełO i płemieła i wzięli sprawy w swoje ręce. Wszystko po to, by żyło się lepiej.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 19 razy -9

  Jakim trzeba byc glupiek, zeby robic walki na allegro na swoje konto (swoje nazwisko). Brawo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje