Monika Olejnik: W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro

Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

"W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro, dlatego nie chce przeszkadzać Tuskowi w negocjacjach z Unią Europejską" - pisze Monika Olejnik w "Gazecie Wyborczej". Jak dodaje, prezes PiS postanowił nie zgłaszać nowego premiera do momentu, aż Tusk dostanie pieniądze z UE. "Kandydatura prof. Glińskiego została odłożona ad acta" - pisze dziennikarka.
Olejnik przypomina wypowiedzi Kaczyńskiego dla ostatniej "Gazety Polskiej": "Daj Boże, aby było te 300 mld, nie daj Boże, aby rząd Tuska miał je wydawać". Dziennikarka stwierdza, że prezes PiS postanowił zaczekać ze zgłaszaniem nowego premiera do czasu, aż Tusk dostanie pieniądze z Unii Europejskiej.

Olejnik zwraca także uwagę, ze Kaczyński skrytykował pomysł, aby Tuska zastąpił Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem prezesa PiS były prezydent nie ma doświadczenia w kierowaniu instytucjami sprawującymi władzę. "Kaczyński zapomniał o tym, że Kwaśniewski przez 10 lat był prezydentem, no bo przecież jego brat przed byciem prezydentem był ministrem sprawiedliwości, szefem NIK. Sam o swoich doświadczeniach instytucjonalnych, o swoich doświadczeniach kierowniczych przed byciem premierem nie wspomina" - pisze dziennikarka.

Jak dodaje, na uwagi dziennikarzy, że profesorowi Piotrowi Glińskiemu również brakuje doświadczenia w sprawowaniu funkcji kierowniczych, Kaczyński ma odpowiedź, że "jako wykładowca może zobaczyć Polskę z perspektywy zwykłego obywatela, często jeździ do Białegostoku i z powrotem, tam zarabia na życie".

Cały artykuł przeczytasz w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński Niemcy: "Kaczyński, polityk-awanturnik, znowu aktywny. Chce zemsty"
 • Piotr Gliński "Kto? Gliński? Posłowie PiS szukają go teraz w Google" [TWITTER O KANDYDACIE NA PREMIERA]
 • Daniel Passent Gdzie się podział Jarosław Kaczyński? "Milczy kamerton, to milczy i partia"
Komentarze (126)
Monika Olejnik: W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro
Zaloguj się
 • klondike11

  Oceniono 382 razy 342

  "jako wykładowca może zobaczyć Polskę z perspektywy zwykłego obywatela, często jeździ do Białegostoku i z powrotem, tam zarabia na życie".

  Prezesie, takie doświadczenie zawodowe na"premiera" to ma kilkanaście milionów pracujących Polaków. Tylko pan, nie ma.
  Już wiadomo dlaczego Kaczyński tak podziwia Glińskiego. Dla prezesa samodzielna podróż do innego miasta i kontakt ze zwykłymi ludźmi jest czynem iście bohaterskim.

 • uczta_baltazara

  Oceniono 252 razy 210

  Tyle w nim dobra co w tramwaju, który mnie nie przejedzie tylko dlatego, że z szyn nie wyskoczy.

 • lookingforfun

  Oceniono 184 razy 160

  Jak w kawale o Stalinie: mógł zabić a dał cukierka

 • klara551

  Oceniono 138 razy 124

  Święta racja w prezesie jest samo dobro,bo przecież mógł zablokować starania Tuska ustyma swoich europosłów. A może powinnam napisać usteczkami?Mało tego mógł zażądać od Europarlamentu zmiany władzy w Polsce,bo ta jemu się należy. Prezes może dużo.Prezes może dużo mówić.Prezes tylko może dużo mówić,bo prezes nic innego nie umie.

 • flyb52

  Oceniono 143 razy 121

  "Glinski jest dobrym kandydatem na premiera bo jezdzi do Bialegostoku i z powrotem.."Ja znam lepszego kandydata:jezdzi do Tworek i z powrotem.
  Prezes debilnieje.

 • hans_close

  Oceniono 126 razy 108

  Monika Olejnik: W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro

  ...jak w Stalinie. ;)

 • batura3

  Oceniono 117 razy 105

  ""jako wykładowca może zobaczyć Polskę z perspektywy zwykłego obywatela, często jeździ do Białegostoku i z powrotem, tam zarabia na życie". - no to doswiadczenie na kierowniczych (jako kierowca :) stanowiskach. Ten nieudacznik i ciagle przegrany juz dawno przekroczył próg smieszności, :):):)

 • inv28

  Oceniono 98 razy 84

  PiS kandydaturę pana Glińskiego zgłosił już dawno, ale postanowił zaczekać ze złożeniem wniosku o konstruktywne wotum nieufności.
  Postanowił zaczekać, ponieważ zdaje sobie sprawę, że dzień zgłoszenia tego wniosku będzie ostatnim dniem debaty publicznej o rządzie pana Glińskiego.
  PIS nie może przecież poinformować nas, że czeka dla podtrzymania przegranej iluzji, więc dorabia do zaistniałej sytuacji teorię, która ma uwiarygodnić i PIS i zwłokę.

 • dziadekjam

  Oceniono 96 razy 80

  "Daj Boże, aby było te 300 mld, nie daj Boże, aby rząd Tuska miał je wydawać."
  =========================================================
  To te pieniądze mają być z budżetu Unii Europejskiej czy z Nieba albo Watykanu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje