Monika Olejnik: W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro

26.10.2012 08:25
Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

"W Jarosławie Kaczyńskim jest samo dobro, dlatego nie chce przeszkadzać Tuskowi w negocjacjach z Unią Europejską" - pisze Monika Olejnik w "Gazecie Wyborczej". Jak dodaje, prezes PiS postanowił nie zgłaszać nowego premiera do momentu, aż Tusk dostanie pieniądze z UE. "Kandydatura prof. Glińskiego została odłożona ad acta" - pisze dziennikarka.
Olejnik przypomina wypowiedzi Kaczyńskiego dla ostatniej "Gazety Polskiej": "Daj Boże, aby było te 300 mld, nie daj Boże, aby rząd Tuska miał je wydawać". Dziennikarka stwierdza, że prezes PiS postanowił zaczekać ze zgłaszaniem nowego premiera do czasu, aż Tusk dostanie pieniądze z Unii Europejskiej.

Olejnik zwraca także uwagę, ze Kaczyński skrytykował pomysł, aby Tuska zastąpił Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem prezesa PiS były prezydent nie ma doświadczenia w kierowaniu instytucjami sprawującymi władzę. "Kaczyński zapomniał o tym, że Kwaśniewski przez 10 lat był prezydentem, no bo przecież jego brat przed byciem prezydentem był ministrem sprawiedliwości, szefem NIK. Sam o swoich doświadczeniach instytucjonalnych, o swoich doświadczeniach kierowniczych przed byciem premierem nie wspomina" - pisze dziennikarka.

Jak dodaje, na uwagi dziennikarzy, że profesorowi Piotrowi Glińskiemu również brakuje doświadczenia w sprawowaniu funkcji kierowniczych, Kaczyński ma odpowiedź, że "jako wykładowca może zobaczyć Polskę z perspektywy zwykłego obywatela, często jeździ do Białegostoku i z powrotem, tam zarabia na życie".

Cały artykuł przeczytasz w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • filmik2000

  0

  Prezes poszedł do banku po kredyt ;) www.youtube.com/watch?v=uMdB03CHv1s&feature=plcp

 • antydurniom

  Oceniono 2 razy 2

  to stara taktyka jaroslawa i rydzyka ,,,

  udaja przyjaciol i zatroskanych,
  tylko ilu juz ludzi zostalo przez to dobro wykiwanych... .

  Licza na ludzka krotka pamiec czyli na jej zaniki,,,
  wiec jak znowu wejda do koryta to beda to dla narodu oplakane wyniki... .

  wiec Polacy rodacy nie dajcie sie wydmuchac przez jaroslawa i rydzyka,
  bo jak juz wam wiadomo to jest ciagle ta stara ich wyprobowana taktyka ... .

 • gruby43.live

  Oceniono 3 razy -1

  Za to w tym "Babulcu "- zwanym M. Olejnik dobroć i miłość aż kipi.Kiedy wreszcie przestanie Ona mącić
  w głowach Lemingów - którzy później wypisują bzdety na forum.Bardzo zdolna uczennica Urbana i Michnika.-
  -obrzydliwość.

 • mirabelka66

  Oceniono 2 razy 2

  Z perspektywy zwyklego obywatela to pan kandydat moglby zobaczyc Polske, gdyby byl emerytem , nie mial na lekarstwa i jezdzil tramwajem do " Biedronki".

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 0

  oj,STOKROTKO,STOKROTKO, znowu cię pogieło,skonsultuj swoje wypowiedzi ze swoim oficerem

 • demetria11

  Oceniono 2 razy 2

  Po prostu p. premier ośmieszył prezesa i swoim genialnym zagraniem taktycznym z votum zaufania już w przedbiegach wytrącił mu z rączki drewnianą szabelkę. Teraz biedny prezesina na siłę dorabia ideologię do kolejnej klęski, to znaczy kolejnego moralnego zwycięstwa, ma się rozumieć!

 • vivaldius

  Oceniono 7 razy -1

  O tym, ze Kaczyński jest debilny to wiemy od wielu lat, alle że Olejnik jest jeszcze głupsza to dla mnie zaskoczenie.

 • czesarna

  Oceniono 2 razy 2

  Monika Olejnik nie dodaje, że Glińskiemu oprócz predyspozycji i wielu zalet - w tym doświadczeń - brak też umiaru i lotności lub co najmniej taktu, by na sondażowe zwracanie się dziennikarzy do niego per premierze - zareagował skromnie, że na tę formę to jeszcze nie czas.
  Gliński - profesor zresztą - był ponad to. Nie ma co się dziwić, po wyciągnięciu z kapelusza wielu ludziom kręci się w głowie. Niektórym krócej, niektórym dłużej, a są tacy, którym do końca. Częstokroć to staje się zaburzeniem stałym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje