Policja: Nawet 300 ofiar molestowania znanego prezentera BBC

25.10.2012 19:03
Jimmy Savile ( na zdjęciu z 2005 roku), brytyjski prezenter telewizyjny, który zmarł w 2011 roku. Oskarżany jest o pedofilię i wykorzystywanie swoich współpracowniczek z BBC

Jimmy Savile ( na zdjęciu z 2005 roku), brytyjski prezenter telewizyjny, który zmarł w 2011 roku. Oskarżany jest o pedofilię i wykorzystywanie swoich współpracowniczek z BBC (Fot. PAUL HACKETT REUTERS)

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie molestowania seksualnego nieletnich przez gwiazdora BBC Jimmy'ego Savile'a, zmarłego w ubiegłym roku, zidentyfikowała ok. 300 jego ofiar - podał Peter Spindler prowadzący dochodzenie z ramienia Scotland Yardu.
- To dość szokujące - oświadczył Spindler na konferencji prasowej. Dodał, że funkcjonariusze rozmawiali do tej pory z ok. 130 osobami, a wszystkie potencjalne ofiary - poza dwiema - to kobiety. Niemal wszystkie z zarzutów dotyczą działalności samego Savile'a, a pozostałe odnoszą się do innych osób, które mogą jeszcze żyć. - Nie aresztowano dotąd ani nie przesłuchano żadnych ewentualnych innych podejrzanych - sprecyzował Spindler, który jednak nie zidentyfikował żadnej z tych osób.

Jednak adwokaci reprezentujący niektóre z ofiar, z których część miała zaledwie osiem lat, gdy padły ofiarą molestowania, twierdzą, że ich klienci wskazują na siatkę pedofilską z udziałem innych gwiazd BBC w czasach szczytu popularności Savile'a w latach 70. i 80.

Savile, który ponad 20 lat miał własny show w BBC, zmarł w wieku 84 lat w zeszłym roku. Szczegóły z jego życia świadczące o tym, że przez około 40 lat był czynnym pedofilem, wyszły na jaw niecały rok po jego śmierci. Gdy przestał być nietykalną gwiazdą, okazało się, że w swojej garderobie w BBC molestował seksualnie niepełnoletnie dziewczęta "na niespotykaną dotąd skalę".

Ujawnienie skandalu pogrążyło w głębokim kryzysie BBC, która była oskarżana o próby zatuszowania działalności Savile'a. Stacja przeprosiła i wdrożyła wewnętrzne śledztwo mające ustalić m.in. przyczyny wstrzymania pod koniec 2011 roku programu poświęconego molestowaniu nieletnich przez Jimmy'ego Savile'a.

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • mieetek

  Oceniono 4 razy 4

  W normalnym kraju Wielkiej Brytanii nawet ministrowie z rządu Blaira byli zamieszni w siatkę pedofilską.
  Dwóch ministrów przyłapano w Operation Ore. Blair powołał się na wojnę w Iraku, żeby powstrzymać publikacje nazwisk.

 • amiszaginal

  Oceniono 7 razy -1

  Nie wierzcie w te bzdury!
  Co najwyżej może którąś z dziewcząt pogładził po karku lub poklepał po dupie!
  Homoseksualistów to powinno się leczyć!

 • ooii

  Oceniono 1 raz -1

  kasa kasa kasa.

  robiac na kateringach widzialem jak pchali dzieciaki w objecia oblesnych panow :P

  jedyne co mozna zrobic to napluc mu do kanapki...

 • zbigniew_szulc

  Oceniono 10 razy 0

  Proszę mi wyjaśnić w jaki sposób "pedofila" miały zainteresować nastoletnie dziewczęta z biustem, owłosieniem itp? Mam wrażenie, że ktoś na siłę próbuje rozkręcić aferę wykorzystując modne ostatnimi czasy określenie "pedofil"....
  Najgorsze jest to, że człowiek nie żyje i nie może się bronić...

 • kejuw

  Oceniono 6 razy 0

  A te wszystkie ofiary to sa zdrowo poj.......
  No bo jakim cudem nagle odzyskuja pamiec
  i to wtedy jak ow gosc przeniosl sie na lono Abrahama.
  Do q .y nedzy co robili przez 40 lat?

 • rud_aa

  Oceniono 11 razy 5

  BBC najbardziej "postępowa" i politycznie poprawna tv, chodząca poprawność polityczna i wprost masochistyczne uwielbienie islamu w Europie. No cóż,nic mnie juz nie zdziwi.

 • doomsday

  Oceniono 9 razy 7

  Policjanci, którzy rozpracowywali siatkę pedofili z Dworca Centralnego w Warszawie do dzisiaj wspominają, że Krzysztof Zanussi był głównym podejrzanym w tamtej sprawie. Miał mieć jednak wielkie plecy , które wybroniły go od więzienia, gdzie według śledczych powinien był zgnić. Polcjanci , którzy pracowali nad tamtą sprawą mieszkają jeszcze w Warszawie.

 • leslaw28

  Oceniono 6 razy 4

  gdyby zyl,zapewne bronilby sie jak Wolinska,ze to zmasowany atak antysemitow itp.

 • lady_ela

  Oceniono 16 razy 10

  To całe śledztwo ma jedną poważną wadę: facet nie żyje i nie może się bronić. Można więc na niego zwalic wszystko. Jak widzę sprawa jest "postępowa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje