Policja: Nawet 300 ofiar molestowania znanego prezentera BBC

25.10.2012 19:03
Jimmy Savile ( na zdjęciu z 2005 roku), brytyjski prezenter telewizyjny, który zmarł w 2011 roku. Oskarżany jest o pedofilię i wykorzystywanie swoich współpracowniczek z BBC

Jimmy Savile ( na zdjęciu z 2005 roku), brytyjski prezenter telewizyjny, który zmarł w 2011 roku. Oskarżany jest o pedofilię i wykorzystywanie swoich współpracowniczek z BBC (Fot. PAUL HACKETT REUTERS)

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie molestowania seksualnego nieletnich przez gwiazdora BBC Jimmy'ego Savile'a, zmarłego w ubiegłym roku, zidentyfikowała ok. 300 jego ofiar - podał Peter Spindler prowadzący dochodzenie z ramienia Scotland Yardu.
- To dość szokujące - oświadczył Spindler na konferencji prasowej. Dodał, że funkcjonariusze rozmawiali do tej pory z ok. 130 osobami, a wszystkie potencjalne ofiary - poza dwiema - to kobiety. Niemal wszystkie z zarzutów dotyczą działalności samego Savile'a, a pozostałe odnoszą się do innych osób, które mogą jeszcze żyć. - Nie aresztowano dotąd ani nie przesłuchano żadnych ewentualnych innych podejrzanych - sprecyzował Spindler, który jednak nie zidentyfikował żadnej z tych osób.

Jednak adwokaci reprezentujący niektóre z ofiar, z których część miała zaledwie osiem lat, gdy padły ofiarą molestowania, twierdzą, że ich klienci wskazują na siatkę pedofilską z udziałem innych gwiazd BBC w czasach szczytu popularności Savile'a w latach 70. i 80.

Savile, który ponad 20 lat miał własny show w BBC, zmarł w wieku 84 lat w zeszłym roku. Szczegóły z jego życia świadczące o tym, że przez około 40 lat był czynnym pedofilem, wyszły na jaw niecały rok po jego śmierci. Gdy przestał być nietykalną gwiazdą, okazało się, że w swojej garderobie w BBC molestował seksualnie niepełnoletnie dziewczęta "na niespotykaną dotąd skalę".

Ujawnienie skandalu pogrążyło w głębokim kryzysie BBC, która była oskarżana o próby zatuszowania działalności Savile'a. Stacja przeprosiła i wdrożyła wewnętrzne śledztwo mające ustalić m.in. przyczyny wstrzymania pod koniec 2011 roku programu poświęconego molestowaniu nieletnich przez Jimmy'ego Savile'a.

Zobacz także
Komentarze (49)
Policja: Nawet 300 ofiar molestowania znanego prezentera BBC
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 28 razy 16

  To,że w BBC jest grupa pedofilska na wysokim szczeblu było tajemnicą Poliszynela .Nie dziwi więc dlaczego tyle lat wiedząc o nikczemniku ochraniali go.Nie zdziwiłbym się również gdyby ta grupa wspierana była przez inne:wymiaru sprawiedliwości,mediów,lekarzy itd.
  Szokujące było ujawnienie wykorzystywania dzieci niepełnosprawnych i upośledzonych fizycznie i umysłowo w szpitalach...

  demotywatory.pl/3653059/Najprostsze-rozwiazania

 • lady_ela

  Oceniono 16 razy 10

  To całe śledztwo ma jedną poważną wadę: facet nie żyje i nie może się bronić. Można więc na niego zwalic wszystko. Jak widzę sprawa jest "postępowa".

 • padoq

  Oceniono 13 razy 9

  Molestować to można pluszowego misia on okaleczał

 • doomsday

  Oceniono 9 razy 7

  Policjanci, którzy rozpracowywali siatkę pedofili z Dworca Centralnego w Warszawie do dzisiaj wspominają, że Krzysztof Zanussi był głównym podejrzanym w tamtej sprawie. Miał mieć jednak wielkie plecy , które wybroniły go od więzienia, gdzie według śledczych powinien był zgnić. Polcjanci , którzy pracowali nad tamtą sprawą mieszkają jeszcze w Warszawie.

 • rud_aa

  Oceniono 11 razy 5

  BBC najbardziej "postępowa" i politycznie poprawna tv, chodząca poprawność polityczna i wprost masochistyczne uwielbienie islamu w Europie. No cóż,nic mnie juz nie zdziwi.

 • grzes07

  Oceniono 19 razy 5

  to niestety kladzie wielki cien na BBC, to kto tam w koncu pracuje same pedafile

 • mieetek

  Oceniono 4 razy 4

  W normalnym kraju Wielkiej Brytanii nawet ministrowie z rządu Blaira byli zamieszni w siatkę pedofilską.
  Dwóch ministrów przyłapano w Operation Ore. Blair powołał się na wojnę w Iraku, żeby powstrzymać publikacje nazwisk.

 • leslaw28

  Oceniono 6 razy 4

  gdyby zyl,zapewne bronilby sie jak Wolinska,ze to zmasowany atak antysemitow itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje