Głosowali przeciw woli premiera, nie poniosą kary. "Uświadamiamy ich"

25.10.2012 14:22
Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Nie odrzucili radykalnego projektu Solidarnej Polski ws. aborcji, nie poniosą kary. Klub Platformy Obywatelskiej nie będzie piętnował posłów, którzy zagłosowali wbrew woli premiera, by odrzucić dokument zmieniający "kompromis aborcyjny". Rzeczniczka klubowej dyscypliny Iwona Śledzińska-Katarasińska już z nimi rozmawiała.
- Rozmowy są takie, że my uświadamiamy, że nie należy się dać uwikłać w rozgrywki polityczne klubów, które stają na głowie, aby zrobić na złość Platformie - mówi Śledzińska-Katarasińska.

Wśród 14 posłów, którzy chcieli dalszych prac nad kontrowersyjną ustawą antyaborcyjną, była posłanka Joanna Fabisiak. Mówi, że nikt nie złamał jej kręgosłupa moralnego. - Pewne kwestie nas dzielą, i to dobrze. Jestem tego najlepszym przykładem - mówi posłanka. - Wierna "córka Platformy" zachowująca swoje przekonania światopoglądowe - wyjaśnia.

Gowin: Ważniejsze jest głosowanie zgodne z racją stanu

Uważany za lidera skrzydła konserwatywnego Jarosław Gowin przyznaje, że jest za projektem Solidarnej Polski, ale zagłosował zgodnie z racją polityczną. - Oprócz moralności jest jeszcze polityka. Doświadczenie polityczne uczy mnie, że gdybyśmy w tej kadencji przeprowadzili dobrą zmianę zaproponowaną przez Solidarną Polskę, to w następnej kadencji wahadło wychyliłoby się radykalnie w lewo - mówi minister sprawiedliwości.

- Powodem, dla którego wielu posłów zmieniło zdanie między jednym a drugim głosowaniem, była wypowiedź posła Solidarnej Polski Arkadiusza Mularczyka, który obwieścił z triumfem, że ma wielki sukces najmniejszego klubu w Sejmie, który "rozbił Platformę". To o co chodzi? Ochronę życia dzieci nienarodzonych czy rozbijanie Platformy? - pyta minister. I dodaje, że jakakolwiek próba modyfikacji ustawy zburzy kompromis zawarty wiele lat temu.

Kto nie chciał odrzucenia projektu?

- Skończ już i wstydu oszczędź. Opozycja pięknie Cię wykorzystuje a ty udajesz baranka. Moje córki są bardziej dojrzałe - napisała na Twitterze do Jacka Żalka z PO jego koleżanka z partii Agnieszka Pomaska.W środę posłowie odrzucili projekt autorstwa Solidarnej Polski, który przewidywał zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu. Przed debatą i głosowaniem z posłami Platformy spotkał się Donald Tusk . Apelował o utrzymanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji.

Przeciwko odrzuceniu projektu zagłosowało 14 posłów PO: Małgorzata Adamczak, Marek Biernacki, Łukasz Borowiak, Jerzy Budnik, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Mirosław Koźlakiewicz, Tomasz Kulesza, Stanisław Lamczyk, Małgorzata Pępek, Mirosław Pluta, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak, Jacek Żalek. 8 posłów PO wstrzymało się od głosu.

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  "Uświadamiamy ich" - Uświadamianie - albo dieta poselska albo po następnych wyborach zasiłek dla bezrobotnych.

 • takiezlewiesci

  0

  nie wyPOwiem sie jem ci...y.

 • leszekzgd

  Oceniono 2 razy 2

  Po prostu wiemy na kogo nie głosować.

 • jano53

  Oceniono 2 razy 2

  No niby idioci a zobaczcie jak myślą.............. Tusk ich nie wywali a w razie całkowitej klapy w wyborach mają pewne miejsce w pierwszych szeregach PIS-u czy SP.

 • puzonik48

  Oceniono 1 raz -1

  W nagrodę znajdą się na pierwszych miejscach na listach do głosowania?:(:(:(

 • pregierz

  Oceniono 1 raz 1

  z tej czternastki, 3/4 to statyści o których nikt nigdy nie słyszał.
  Fajna fucha to posłowanie, doi sie koryto i luzik.

 • o_laf

  Oceniono 2 razy 2

  Nie bedzie kary bo i za co? to nie PiS ze sie ich wywala za inne zdanie jakie ma

  p r e z e s....;-))))

 • szccepmi

  Oceniono 3 razy -1

  Nie będę więcej pisał, ponieważ wypowiada się na tym forum coraz więcej kretynów.

 • szccepmi

  Oceniono 2 razy 0

  Kochani! Kiedy zaczniecie myśleć samodzielnie i nie pozwolicie się manipulować. Przecież te dziennikarzyny by Tuska nawet pocałowały w D... gdy by im kazał. Nie słuchajcie bzdur powtarzanych po stokroć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje