Głosowali przeciw woli premiera, nie poniosą kary. "Uświadamiamy ich"

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Nie odrzucili radykalnego projektu Solidarnej Polski ws. aborcji, nie poniosą kary. Klub Platformy Obywatelskiej nie będzie piętnował posłów, którzy zagłosowali wbrew woli premiera, by odrzucić dokument zmieniający "kompromis aborcyjny". Rzeczniczka klubowej dyscypliny Iwona Śledzińska-Katarasińska już z nimi rozmawiała.
- Rozmowy są takie, że my uświadamiamy, że nie należy się dać uwikłać w rozgrywki polityczne klubów, które stają na głowie, aby zrobić na złość Platformie - mówi Śledzińska-Katarasińska.

Wśród 14 posłów, którzy chcieli dalszych prac nad kontrowersyjną ustawą antyaborcyjną, była posłanka Joanna Fabisiak. Mówi, że nikt nie złamał jej kręgosłupa moralnego. - Pewne kwestie nas dzielą, i to dobrze. Jestem tego najlepszym przykładem - mówi posłanka. - Wierna "córka Platformy" zachowująca swoje przekonania światopoglądowe - wyjaśnia.

Gowin: Ważniejsze jest głosowanie zgodne z racją stanu

Uważany za lidera skrzydła konserwatywnego Jarosław Gowin przyznaje, że jest za projektem Solidarnej Polski, ale zagłosował zgodnie z racją polityczną. - Oprócz moralności jest jeszcze polityka. Doświadczenie polityczne uczy mnie, że gdybyśmy w tej kadencji przeprowadzili dobrą zmianę zaproponowaną przez Solidarną Polskę, to w następnej kadencji wahadło wychyliłoby się radykalnie w lewo - mówi minister sprawiedliwości.

- Powodem, dla którego wielu posłów zmieniło zdanie między jednym a drugim głosowaniem, była wypowiedź posła Solidarnej Polski Arkadiusza Mularczyka, który obwieścił z triumfem, że ma wielki sukces najmniejszego klubu w Sejmie, który "rozbił Platformę". To o co chodzi? Ochronę życia dzieci nienarodzonych czy rozbijanie Platformy? - pyta minister. I dodaje, że jakakolwiek próba modyfikacji ustawy zburzy kompromis zawarty wiele lat temu.

Kto nie chciał odrzucenia projektu?

- Skończ już i wstydu oszczędź. Opozycja pięknie Cię wykorzystuje a ty udajesz baranka. Moje córki są bardziej dojrzałe - napisała na Twitterze do Jacka Żalka z PO jego koleżanka z partii Agnieszka Pomaska.W środę posłowie odrzucili projekt autorstwa Solidarnej Polski, który przewidywał zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu. Przed debatą i głosowaniem z posłami Platformy spotkał się Donald Tusk . Apelował o utrzymanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji.

Przeciwko odrzuceniu projektu zagłosowało 14 posłów PO: Małgorzata Adamczak, Marek Biernacki, Łukasz Borowiak, Jerzy Budnik, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Mirosław Koźlakiewicz, Tomasz Kulesza, Stanisław Lamczyk, Małgorzata Pępek, Mirosław Pluta, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak, Jacek Żalek. 8 posłów PO wstrzymało się od głosu.

Komentarze (44)
Głosowali przeciw woli premiera, nie poniosą kary. "Uświadamiamy ich"
Zaloguj się
 • aktyntasza

  Oceniono 36 razy 30

  Nie wiem czy rząd udaje, czy faktycznie o tym nie wie że w prywatnych gabinetach wykunuje się dzisiaj tysiące aborcji z różnych przyczyn. Najczęszczą przyczyną takiej aborcji jest bezrobocie i zła sytuacja materialna. Rząd traci czas na bzdury bo rzeczywistość jest zupełnie inna.

 • buraczyk

  Oceniono 35 razy 29

  Gdzieś czytałem że co ósme dziecko chodzi nie dożywione. Ludzie zapie...ją po szesnaście godzin na dobę za jedno euro na godzinę i to na czarno a te pasożyty pierdołami się zajmują jakby przylecieli do Polski z innej planety.

 • buraczyk

  Oceniono 31 razy 25

  Tych 14 posłów myśli przyszłościowo gdyby PO przegrało to otwarta droga do PISu i następne 4 lata można się prześlizgać na koszt narodu.

 • endrju1521

  Oceniono 32 razy 22

  Oto egzemplifikacja art.104. konstytucji :

  - Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców. -

  Wiążą ich instrukcje partyjne!
  =============================
  A głupi motłoch, rajcuje się wyborami "swoich" przedstawicieli i myśli że ma coś do powiedzenia przy urnie...

 • jpy1

  Oceniono 22 razy 18

  Hehe wierna córo PO, obawiam się że Tusk przy ustaleniu list wyborczych, wypieprzy Cię na koniec tychże list. Czego tobie i pozostałej 13-stce szczerzę życze.

 • wrobel_3

  Oceniono 18 razy 18

  a R Koseckiemu zmienilo sie sumienie przed wyborami na prezesa PZPN?

 • vidi12

  Oceniono 19 razy 13

  Za co kara ? - to oni pokazali prawdziwą, skrzętnie skrywaną twarz Platformy Obywatelskiej

 • kat-kk

  Oceniono 18 razy 6

  W doopie mam kościół pedofilski i jego sługusów z POPIS.Czekam na wolność pod Palikotem który rośnie wbrew portalom w potęgę.....Zostało jeszcze 91%tekstu podaję numer konta 666917 86 54 256

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje