Brudziński: Tusku! Musisz dla nas te pieniądze załatwić. Nie będziemy przeszkadzać

25.10.2012 09:22
Joachim Brudziński, Donald Tusk

Joachim Brudziński, Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński, Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Na czas negocjacji budżetu unijnego na lata 2014-2020 PiS nie będzie podejmować żadnych działań, które mogłyby być odebrane - w ocenie opinii międzynarodowej - jako próba osłabienia pozycji premiera Donalda Tuska - zadeklarował w RMF FM poseł PiS, Joachim Brudziński.
Brudziński odpowiedział w ten sposób w "Kontrwywiadzie RMF FM" na pytanie, kiedy Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Tuska. Według wcześniejszych zapowiedzi, PiS miał złożyć taki wniosek w połowie listopada - w piątą rocznicę powołania obecnego gabinetu.

- Jeśli dzisiaj złożylibyśmy taki wniosek, to absolutnie nie wykluczam sytuacji, że premier Tusk powie: "Oto ja twardo negocjuję pieniądze dla Polski, a w Polsce osłabiają moją pozycję" - mówił Brudziński.

"Tusk próbuje przerzucić ewentualne niepowodzenie na opozycję"

Jak dodał, najprawdopodobniej na czas negocjacji budżetu unijnego, PiS nie będzie więc podejmować żadnych działań, które mogłyby być odebrane, w ocenie opinii międzynarodowej, jako próba osłabienia pozycji Tuska. - Uważamy, że Polsce te pieniądze się należą i to nawet nie w tej wysokości, o jakiej mówi Tusk - podkreślił polityk PiS.

Zadeklarował jednocześnie, że PiS na pewno złoży wniosek o odwołanie premiera Donalda Tuska i powołanie rządu technicznego z prof. Piotrem Glińskim na czele. Brudziński stwierdził, że "obecnie toczy się bój w Unii Europejskiej o przyszły budżet na lata 2014-2020", a "Tusk próbuje przerzucić ewentualne niepowodzenie na opozycję". - My mówimy: "Tusku musisz te pieniądze dla Polski załatwić" - powiedział polityk PiS.

Kaczyński: Zawetować budżet UE, jak nie dadzą nam 300 mld

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał w sobotę premiera, aby ten "jasno i głośno" zapowiedział, że jeżeli Polska nie otrzyma w budżecie UE na lata 2014-2020 zapowiadanych 300 mld zł, to rząd zawetuje unijny budżet. - Nie wyrazimy zgody na nic niekorzystnego dla Polski, ale nie będę unosił się romantycznie, ryzykując przyszłość Polski, bo tak chce szef PiS - tak szef rządu skomentował apel Kaczyńskiego o weto do budżetu UE, jeśli Polska nie dostanie 300 mld zł.

W negocjacjach w sprawie budżetu UE na lata 2014-2020 Polska konsekwentnie występuje przeciwko cięciom w polityce spójności, której jest największym beneficjentem w UE. Zabiega, by zachować jak najwięcej z propozycji KE z czerwca ub. roku, z której wynikało, że Polska mogłaby zyskać dostęp nawet do ok. 80 mld euro. KE wyznaczyła limit dostępu do funduszy spójności na 2,5 proc. PKB kraju w ciągu siedmiu lat.

Zobacz także
Komentarze (120)
Brudziński: Tusku! Musisz dla nas te pieniądze załatwić. Nie będziemy przeszkadzać
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 239 razy 181

  Obiecanki cacanki. Przcież dla Was własny dom podpalić, gałąź na której siedzicie upitolić to norma, byle tylko udowodnić, że białe nie jest białe i dorwać się do władzy..

 • fakiba

  Oceniono 157 razy 131

  Wyszła wielka plama z technicznym to teraz sobie przypomnieli że będzie walka o budżet a potem kandydat na premiera technicznie zachoruje

 • c0r1n

  Oceniono 136 razy 112

  Pecunia non olet, co panie Brudziński ?
  Teraz to Tusku, a już nie ma krwi na rękach, już zapomniał pan o ruskiej trumnie. Śmieszni jesteście w tym PISie

 • pawel_z_wroclawia

  Oceniono 134 razy 110

  "Musisz dla nas te pieniądze załatwić."
  "Zawetować budżet UE, jak nie dadzą nam 300 mld"

  Musisz nam załatwić, muszą nam dać. Co my z tego będziemy mieć. Typowa mentalność polaczka. (nie Polaka, ale polaczka właśnie).

 • remo29

  Oceniono 110 razy 102

  Niech Tusk weźmie do pomocy Fotygę. Hardkor negoszjejszyn ma w małym palcu.
  --
  parada karzełków

 • 5m00tny

  Oceniono 116 razy 102

  Łaaał! Joachim (z hebrajskiego "Jahwe pocieszy, pokrzepi, wywyższy") Brudziński wspaniałomyślnie zadeklarował że nie będzie srał we własne gniazdo! Ciekawe czy uzgodnił to z prezesem

 • bacowa

  Oceniono 100 razy 86

  psu, który raz ugryzł za nogę nigdy do końca się nie ufa

  ta zasada obejmuje także zaufanie do tego co mówi i robi PiS

  a już w szczególności niejaki Brudziński

  barłożyli w Parlamencie Europejskim jak kaban w grochu w czym się dało wyrabiając Polsce złą opinię

  i nagle zmienili front?

 • zigzaur

  Oceniono 72 razy 60

  To jest zwykłe rozbójnicze wymuszenie, jak z porywaniem zakładników i blokowaniem szos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje