Huragan "Sandy" wczoraj spustoszył Jamajkę, teraz uderzył w Kubę

25.10.2012 08:37
Huragan Sandy na Jamajce

Huragan Sandy na Jamajce (Fot. Collin Reid AP)

Tropikalny huragan "Sandy" przeszedł w środę wieczorem nad Jamajką, zabijając jedną osobę i wyrządzając poważne szkody. W nocy przybrał na sile uderzając w południowo-wschodnie wybrzeże Kuby. Wiatr wiał z prędkością 175 kilometrów na godzinę - poinformował kubański instytut meteorologiczny.
W środę ponad 1000 mieszkańców Jamajki uciekło z zagrożonego terenu, przeczekując huragan Sandy w prowizorycznych kwaterach. Mieszkaniec Bedward Garden zginął, gdy wprawiona w ruch przez osuwającą się ziemię skała przygniotła jego dom - czytamy w gazecie "Jamaica Gleaner". Burza i wiatr spustoszyły część Jamajki, zrywając dachy domów i powalając drzewa.

Do wybrzeży Kuby huragan dotarł ok. godz. 1.25 czasu lokalnego. Pnąc się w kierunku północnym huragan Sandy, który wcześniej zmienił już kategorię z pierwszej na drugą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, "nie przestaje przybierać na sile, osiągając obecnie kategorię trzecią" - poinformował szef synoptyków w kubańskim instytucie Jose Rubiera.

Według amerykańskiego Krajowego Centrum ds. Huraganów Sandy dotrze w piątek do Wysp Bahama. Meteorolodzy nie wykluczają, że wiatr zwiększy jeszcze swoją prędkość. Na Wyspach Bahama ogłoszono z tego powodu alarm.

Zobacz także
  • Gwałtowne opady w Nowym Orleanie spowodwane huraganem Isaac Huragan Isaac uderzył w Luizjanie. 100 tys. domów bez prądu
Komentarze (1)
Huragan "Sandy" wczoraj spustoszył Jamajkę, teraz uderzył w Kubę
Zaloguj się
  • oh.bordello

    Oceniono 1 raz -1

    "Pnac" wy zalosne analfabetyczne pismaki gazeciane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje