Mucha coraz bardziej irytuje premiera. "Wyleci po zmianach w PZPN"

Minister sportu Joanna Mucha

Minister sportu Joanna Mucha (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Donald Tusk nie przyjął dymisji minister sportu. Za blamaż na Stadionie Narodowym wini szefa NCS Roberta Wojtasia. Joanna Mucha nie ma jednak wielu powodów do zadowolenia. Zdaniem niektórych członków PO premier może wkrótce potrzebować "bardziej merytorycznego" ministra i Mucha i tak odejdzie - informuje "Gazeta Wyborcza".
Zdaniem premiera minister sportu nie odpowiada bezpośrednio za odwołanie meczu na Stadionie Narodowym. Winę ponosi przede wszystkim Robert Wojtaś. - Oczekiwałbym od szefa NCS, że przez tydzień przed takim meczem będzie siedział na stadionie i osobiście pilnował wszystkich szczegółów - powiedział Donald Tusk.

Nie oznacza to jednak, że Joanna Mucha może spać spokojnie. "W PO krążą spekulacje, że premier mógłby wymienić ministra sportu, ale dopiero po zmianach w PZPN" - czytamy w "Gazecie". Do uzdrowienia polskiej piłki potrzebny będzie minister, który byłby partnerem dla związku. Mucha się do tego nie nada, ponieważ, jak mówią jej partyjni koledzy, obecna minister sportu to "niegłupia babka, ale w sporcie merytoryczne zero".

Wpadki Muchy irytują premiera

Co więcej współpracownicy Donalda Tuska przyznają, że Mucha coraz bardziej irytuje premiera. Po serii świadczących o nieznajomości tematyki sportowej wpadek Muchy Tusk zabronił jej zabierać głos w sprawach, na których się nie zna. Już wtedy sytuacja była napięta. Ostatnio premiera rozdrażnił fakt, że o problemach z meczem Polska-Anglia dowiedział się nie od ministra sportu, a z telewizji. Na razie Donald Tusk zlecił jej naprawienie sytuacji w Narodowym Centrum Sportu. Mucha ma na to czas do stycznia.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Minister Sportu Joanna Mucha Dr Pietrzyk-Zieniewicz o "antymuszym" festiwalu: Gdyby ministra miała wąsy i łysinę...
 • Środa, 17 października - zamykanie dachu na Stadionie Narodowym. Zdjęcie wykonane HTC One X. Stadion Narodowy. Ile kosztuje zasunięcie dachu?
Komentarze (83)
Mucha coraz bardziej irytuje premiera. "Wyleci po zmianach w PZPN"
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 132 razy 104

  Jeśli byłaby niegłupia to nie wzięłaby się za to konkretne ministerstwo. Tylko idiota zabiera sie za robotę nie majac o niej zielonego pojecia. jeszcze większy idiota zatrudnia takiego pracownika. jest to klasyczny przykład tego jak kasa i władza zaćmiewa rozum i resztki zdrowego rozsądku. Przecież ona ponoć jest specjalistą od reformy finansowania służby zdrowia - wzięła się za sport a finanse NFZ reformuje pediatra. Szefem całego cyrku jest historyk z technikiem rolnictwa pod pachą z dwudziestoletnim doświadczeniem machlaczenia przy wyborach i głosowaniach.
  Cyrk po prostu. Demokracja dla idiotów stworzona przez idiotów któzy są idiotami - tyle że cwańszymi od tych co ich wybierają.

 • ccc-bbb

  Oceniono 90 razy 68

  Pamiętacie słowa trampkarza Tuska o szefie IDT?! Koleś nie rozśmieszaj ludzi. Tak samo miałeś być bezwzględny wobec szefa ITD:

  "- Nie wykluczam wyciągnięcia konsekwencji personalnych - powiedział Donald Tusk. To reakcja na informację, że szef Inspekcji Transportu Drogowego na co dzień jeździł samochodem kupionym do ścigania piratów drogowych. "
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12640104,Superszybkim_samochodem_do_scigania_piratow_jezdzi.html

  A po kilku dniach ....

  "Minister Nowak na swoim koncie na Twitterze napisał "upomniałem szefa GITD, że jest niestosowne włączanie do kolumny samochodów w ITD aut interwencyjnych, nawet tymczasowo."

  auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/406983,oto-jak-slawomir-nowak-ukaral-szefa-itd.html

  Tyle trampkarzu są warte twoje słowa - NIC!!, nawet twoi bezpośredni podwładni mają cię w .....

  Co drugi dzień wódź Tusk "bendem wyciągał konsekwencje!".....

 • kawabis

  Oceniono 63 razy 51

  "Tusk zabronił jej zabierać głos w sprawach, na których się nie zna", to dla tego cały czas milczy.

 • wredny1

  Oceniono 70 razy 50

  wspaniały artykuł ! A najlepsze to to, że nie muszę już iść do magla.

 • bumerang-3

  Oceniono 54 razy 32

  Wpadki p. minister były faktem i irytowały. Ale próba "spuszczenia" jej ze stołka za aferę dachową to zbyt grubymi nićmi szyte uproszczenie. Poto operatorem Stadionu Narodowego mianowano NCS z kimśtam na czele by należycie wywiązywał się z organizacji imprez masowych. Jedyne zastrzeżenie do p.minister w tej sprawie może i powinno być takie: prezes NCS powinien polecieć dyscyplinarnie ze stoła jeszcze zanim deszcz nad Narodowym przestał padać. Ot i wszystko

 • cookies9

  Oceniono 29 razy 23

  Dr Pietrzyk-Zieniewicz: Cały "antymuszy" festiwal jest groteskowy i mało przyzwoity

  100% racji..Kibole są wszędzie - nawet w otoczeniu premiera:-)

 • a.k.traper

  Oceniono 18 razy 16

  By uzdrowić polski sport trzeba zacząć od likwidacji tego ministerstwa a zrobić mniejszy deartament w innym.

 • zyzik70

  Oceniono 19 razy 11

  Łatwo autorowi powiedzieć blamaż tego, blamaż tamtego a samemu.... przekręcone nazwisko szefa NCS. Kolejny blamaż, tym razem w wykonaniu redaktora?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje