Włochy: zwolnionym dziennikarzom pracodawca zaproponował... pracę w rzeźni

25.10.2012 07:05
Ośmiu zwolnionych z pracy dziennikarzy z Mediolanu otrzymało od dotychczasowego pracodawcy zaskakującą propozycję, która miała ich uchronić przed bezrobociem. Zaoferował im posady sprzątaczy albo w rzeźni w dziale oddzielania mięsa od kości - podały włoskie media.
Solidarność ze zwolnionymi pracownikami firmy mającej siedzibę w Modenie wyrazili dziś włoscy dziennikarze.

Dziennikarze oraz grafik zatrudnieni w firmie pod nazwą Logistica Transport pracowali w mediolańskiej redakcji wydającej tygodnik i miesięcznik. Została ona zamknięta ze względu na kłopoty finansowe będące następstwem spadającego nakładu obu pism. W mediach rozpowszechnili list, jaki otrzymali od swego pracodawcy.

"Od pióra do szczotki do zamiatania"

Znalazło się w nim sformułowanie: "W związku z wygaśnięciem kontraktu z radością zawiadamiamy, że istnieje możliwość pracy w naszym dziale sprzątania. W przypadku gdyby praca sprzątacza nie odpowiadała Panu, jako alternatywę możemy zaproponować posadę w dziale mięsnym przy obieraniu mięsa z kości".

W związku z oburzeniem i niedowierzaniem, jakie wywołała informacja o propozycji pracy, broni jej prezes firmy z Modeny Roberto Fiorito. W wypowiedzi dla agencji Ansa wyjaśnił: "Nie mając więcej stanowisk pracy dla dziennikarzy zaoferowaliśmy miejsca w sektorach, w których działamy".

Ze zwolnionymi pracownikami solidaryzują się dziennikarze wielu włoskich redakcji prasowych, zwłaszcza lewicowych, z dziennikiem "Il Fatto Quotidiano" na czele. "Skandal", "szokująca oferta pracy", "od pióra do szczotki do zamiatania" - tak gazety skomentowały to zdarzenie.

Oddział stowarzyszenia dziennikarzy w regionie Lombardia oświadczył, że zachowanie pracodawcy jest "niedopuszczalne". "To zdumiewający przypadek w obecnej dobie kryzysu"- dodało dziennikarskie stowarzyszenie.

Zobacz także
 • Dziennikarze ONZ: Bezpieczeństwo dziennikarzy to podstawa wolności słowa
Komentarze (13)
Włochy: zwolnionym dziennikarzom pracodawca zaproponował... pracę w rzeźni
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 20 razy 20

  Powinni sie cieszyc, ze dostali od razu jakas alternatywe. U nas zostaliby wywaleni na zbity pysk i radz sobie sam!

 • bioder65

  Oceniono 18 razy 18

  niech siedzą na zasiłku.Czemu nie płaczecie ,że polscy absolwenci sprzątają i myją gary.Włosi są lepsi?

 • wojtusz

  Oceniono 7 razy 7

  Lepiej być rzeźnikiem, niż bezrobotnym pismakiem.

 • ccc-bbb

  Oceniono 14 razy 4

  Ciekawe jakie oferty dostali ci zwolnieni z Wybiórczej!? Ostatnio "grupka" 250 pracowników wyleciała z roboty, akcje agory chyba najtańsze w historii firmy - gdyby nie miliony z reklam zamieszczanych przez "spółki skarbu państwa" to pewnie Adam pojechałby do braciszka Stefana Michnika - prokurator stalinowski morderca - dokarmiać renifery w Szwecji...

 • ruska_trumna

  Oceniono 9 razy 3

  Realna perspektywa dla braci Karnowskich... :)

 • plenik

  Oceniono 3 razy 1

  Ja pieprze, mógł nic nie zaproponować jaśnie Panom to byłoby lepiej?
  Posiedzą na bezrobociu aż się skończy i nagle się okaże że bardzo by chcieli choć taką pracę na którą póki co za dumni są.

 • macborys

  0

  Czy bycie zurnalista to jest dozywocie,

 • zigzaur

  0

  Jeden artykuł gazetowy może spowodować więcej krwawego mięsa niż ubój jednego zwierzęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje