W Teksasie wykonano kolejny wyrok śmierci - na mordercy. Ojciec jego ofiary: Długo czekałem

25.10.2012 06:31
Komora śmierci, USA

Komora śmierci, USA (Fot. RIC FELD AP)

W Teksasie wykonano wyrok śmierci na 40-letnim obywatelu USA Bobbym Lee Hinesie, który 21 lat temu zabił w okrutny sposób młodą kobietę. Reuters cytuje wypowiedź ojca ofiary, który bez ogródek stwierdził, że śmierć mordercy to "dobra wiadomość" i że i tak za długo na nią czekał.
Hines otrzymał w więzieniu w Huntsville w środę wieczorem śmiertelny zastrzyk i został uznany za martwego dwanaście minut później - informuje Reuters. W tym stanie USA jest to już jedenasta egzekucja od początku roku.

W ostatnim słowie Hines wyraził skruchę. - Wiem, że zrobiłem źle. Chciałbym cofnąć czas, ale wiem, że to niemożliwe - powiedział.

Jako 19-latek mężczyzna zadał swojej sąsiadce, 26-letniej Michelle Wendy Haupt, w jej mieszkaniu 18 ciosów czekanem, a następnie ją udusił.

Ojciec ofiary: Musiałem czekać aż 21 lat

- Bobby Hines zapłacił najwyższą cenę - życie za życie i to jest dobra wiadomość - powiedział ojciec ofiary. - Niedobrze, że musiałem czekać aż 21 lat - dodał.

Wykonanie wyroku śmierci na Hinesie było jedenastą egzekucją w Teksasie w tym roku. Kolejna zaplanowana jest na przyszły tydzień.

Sąd Najwyższy przywrócił karę śmierci w 1976 r. po okresie jej zakazu. Liczba egzekucji systematycznie spada. W 2011 r. wykonano 43 wyroki śmierci, prawie połowę ich liczby z 2000 r. W statystyce egzekucji nadal przoduje Teksas, gdzie w 2011 roku stracono 13 osób.

Badania opinii wskazują poza tym, że społeczne poparcie dla kary śmierci się zmniejsza, chociaż popiera ją nadal większość Amerykanów.

Zobacz także

Najnowsze informacje