"Wkręcony" sędzia od Amber Gold unika przesłuchań. "Ma chore serce"

24.10.2012 17:53
Ryszard Milewski

Ryszard Milewski (Fot. za TVN24/x-news)

Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszard Milewski nie został przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów przy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Przedłożył kolejne zwolnienie lekarskie - powiedział rzecznik, sędzia Marek Hibner. Milewski to sędzia, który dał się wkręcić w kompromitującą rozmowę ws. Amber Gold. Rozmowę nagłośniły media.
Ryszard Milewski został pod koniec września odwołany przez ministra sprawiedliwości z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w związku z opisaną przez "Gazetę Polską Codziennie" rozmową sędziego z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera. W rozmowie tej Milewski miał informować o możliwych terminach posiedzenia dotyczącego zażalenia na areszt szefa Amber Gold Marcina P. i umawiać się na spotkanie z szefem rządu.

Zwolnienie lekarskie pana sędziego

W związku z tymi zdarzeniami, działający przy KRS rzecznik dyscyplinarny dla sędziów sądów powszechnych prowadzi postępowanie wyjaśniające. Niezależnie od decyzji KRS, która zwróciła się do niego o przeprowadzenie takiego postępowania, prosił o to także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Zgodnie z procedurą po zakończeniu postępowania wyjaśniającego rzecznik albo rozpocznie postępowanie dyscyplinarne, albo odmówi jego wszczęcia. Przed tą decyzją chce jednak przesłuchać samego Milewskiego. Przesłuchanie miało się odbyć już wcześniej, ale przełożono je na środę, bo Milewski przedłożył zwolnienie lekarskie.

Pan sędzia ma chore serce

W środę również nie doszło do przesłuchania. - Pan sędzia znowu przysłał zwolnienie, z którego wynika, że ma chore serce - powiedział rzecznik dyscyplinarny, sędzia Marek Hibner. Przesłuchanie przełożono na początek listopada. Przed tygodniem rzecznik zapowiadał, że jeśli Milewski nie zakwestionuje rzetelności nagrania rozmowy z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera, to niezwłocznie zapadnie decyzja, czy wszczynać postępowanie dyscyplinarne, czy odmówić wszczęcia.

Śledztwo w sprawie

Niezależnie od postępowania rzecznika dyscyplinarnego trwa śledztwo poznańskiej prokuratury okręgowej w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez sędziego Milewskiego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli politycy Solidarnej Polski. Zawiadomienie do prokuratury o prowokacji i płatnej protekcji (czyli powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych przez osobę podającą się za pracownika KPRM) złożył również Milewski. Śledztwo wszczęto, prowadzi je prokuratura w Zielonej Górze. Milewski został tam już przesłuchany jako świadek.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • distepfano

  Oceniono 1 raz 1

  Zakochał się w złocie czy co ?

  Taki z niego sercowy chłop - wprost złoty chłopak !

 • distepfano

  0

  O bidny !

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to widać po nim jak jest ciężko chory na serce.Żona Hofmana przez dwa lata na lewym zwolnieniu lekarskim i ZUS tego nie zweryfikował więc przed panem sędzią jeszcze długa choroba.Ciekawe co na to związki zawodowe lakarzy a szczególnie Bubel.

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  Ucieczka w chorobę. Sędzia coś tam lekarzowi pod dywan zamiecie, lekarz zwolnionko wystawi i jakoś się kręci....

 • wieguz

  0

  I tak będzie "chorował" aż do czasu przyschnięcia afery a wtedy KRS podejmie decyzję o umorzeniu sprawy i ten krystalicznie czysty sędzia wróci na swoje albo wyższe stanowisko. Jak widać platfusy skutecznie wprowadzają zasady minionego systemu, że szeroko rozumiana "władza" ręcznie sterująca Wymiarem (Nie)Sprawiedliwości jest ponad prawem i może sobie z niego kpić! Afera Amber Gold tak jak "Afera Hazardowa" zostanie "skręcona" winnych nie będzie "bo co prawda sprawa naganna moralnie ale zgodna z prawem". Tylko pytanie kto takie prawo uchwalił i zakonserwował, że tak jawnie można robić przekręty na miliony lub miliardy jak w przypadku Mafii Watykańskiej i nie ponieść za to kary?!

 • 4krzych1

  0

  Olejkowska z PZPN chora długotrwale na "qurvus mendialis"... wygląda na to że Milewski zachorował na "qurvus iudicialis"

 • jw11

  Oceniono 1 raz 1

  dupek

 • josif47

  0

  Dobrze mowili....co rude to du..

 • prababka44

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny żałosny typ na L-4
  :((

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje