"Wkręcony" sędzia od Amber Gold unika przesłuchań. "Ma chore serce"

24.10.2012 17:53
Ryszard Milewski

Ryszard Milewski (Fot. za TVN24/x-news)

Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszard Milewski nie został przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów przy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Przedłożył kolejne zwolnienie lekarskie - powiedział rzecznik, sędzia Marek Hibner. Milewski to sędzia, który dał się wkręcić w kompromitującą rozmowę ws. Amber Gold. Rozmowę nagłośniły media.
Ryszard Milewski został pod koniec września odwołany przez ministra sprawiedliwości z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w związku z opisaną przez "Gazetę Polską Codziennie" rozmową sędziego z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera. W rozmowie tej Milewski miał informować o możliwych terminach posiedzenia dotyczącego zażalenia na areszt szefa Amber Gold Marcina P. i umawiać się na spotkanie z szefem rządu.

Zwolnienie lekarskie pana sędziego

W związku z tymi zdarzeniami, działający przy KRS rzecznik dyscyplinarny dla sędziów sądów powszechnych prowadzi postępowanie wyjaśniające. Niezależnie od decyzji KRS, która zwróciła się do niego o przeprowadzenie takiego postępowania, prosił o to także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Zgodnie z procedurą po zakończeniu postępowania wyjaśniającego rzecznik albo rozpocznie postępowanie dyscyplinarne, albo odmówi jego wszczęcia. Przed tą decyzją chce jednak przesłuchać samego Milewskiego. Przesłuchanie miało się odbyć już wcześniej, ale przełożono je na środę, bo Milewski przedłożył zwolnienie lekarskie.

Pan sędzia ma chore serce

W środę również nie doszło do przesłuchania. - Pan sędzia znowu przysłał zwolnienie, z którego wynika, że ma chore serce - powiedział rzecznik dyscyplinarny, sędzia Marek Hibner. Przesłuchanie przełożono na początek listopada. Przed tygodniem rzecznik zapowiadał, że jeśli Milewski nie zakwestionuje rzetelności nagrania rozmowy z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera, to niezwłocznie zapadnie decyzja, czy wszczynać postępowanie dyscyplinarne, czy odmówić wszczęcia.

Śledztwo w sprawie

Niezależnie od postępowania rzecznika dyscyplinarnego trwa śledztwo poznańskiej prokuratury okręgowej w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez sędziego Milewskiego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli politycy Solidarnej Polski. Zawiadomienie do prokuratury o prowokacji i płatnej protekcji (czyli powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych przez osobę podającą się za pracownika KPRM) złożył również Milewski. Śledztwo wszczęto, prowadzi je prokuratura w Zielonej Górze. Milewski został tam już przesłuchany jako świadek.

Zobacz także
Komentarze (90)
"Wkręcony" sędzia od Amber Gold unika przesłuchań. "Ma chore serce"
Zaloguj się
 • leser.1

  Oceniono 192 razy 180

  A może już pora zacząć dobierać się do (...) lekarzom wystawiającym takie lewe zwolnienia lekarskie?
  Albo może obłożnie chorzy sędziowie, prokuratorzy, policjanci, żony posłów itd. pójdą wreszcie na renty zdrowotne?

 • thorngorn

  Oceniono 162 razy 158

  Jak nazwać człowieka który unika odpowiedzialności za własne czyny?

  A zwolnienie ktoś wystawił, zawsze może go sprawdzić NFZ i ZUS....

  A tak wogóle to taki jest obraz naszego wymiaru sprawiedliwości.....mali ludzie bez honoru...

 • jagoda491

  Oceniono 119 razy 115

  No,to jeszcze sędzia pociągnie kasę za "chorobowe". A co,należy się. I tak cwaniaczki umieją się ustawić, a nam ,naiwnym co pozostaje?

 • nessuno

  Oceniono 119 razy 113

  "Milewski to sędzia, który dał się wkręcić w kompromitującą rozmowę ws. Amber Gold."

  Nie. Milewski to dyspozycyjny i służalczy kundel, który nie ma prawa nosić sędziowskiej togi. A do tego tchórz, cynik i symulant.

 • alisci

  Oceniono 84 razy 66

  Ten sędzia jest jednym z bardzo wielu (niestety) dzieci "okrągłego stołu". Dzisiaj te dzieci rządzą Polską i nikt im nie odbierze władzy i wpływów. Dzieci OS doskonale się bawią. Niczego im nie brakuje. Gdy na chwilę odpiąć ich od matrixa nietykalności, to natychmiast zapadają na choroby wszelakie. Niedomaganie serducha jest chyba najbardziej popularne, bo nawet EKG nie trzeba kupować. Wystarczy je wydrukować.

 • oh.bordello

  Oceniono 60 razy 56

  Chorutko wyglada. Powinien walnac w dywan ze wstydu.

 • craul

  Oceniono 66 razy 44

  Zauważyliście ? Jak jakiś Złodziej, albo z PO ma być w sądzie, to od razu jest chory......

 • regent206

  Oceniono 44 razy 44

  Jak taki chory to niech spierd... na rentę 500 zł /miesiąc, a nie kombinuje i kasuje co miesiąc kilkanaście tysięcy na koszt podatników...
  Prawdziwy obraz polskiego wymiaru sprawiedliwości...
  W niedalekiej kolejności należy sprawdzić lekarza który taki wałek sygnuje, pewnie też niezły amigo...

 • antyna-zista

  Oceniono 63 razy 41

  No to musi szybko POratować swoje zdrowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje