Mucha: Oddałam się do dyspozycji Tuska. To równoznaczne z podaniem się do dymisji

Joanna Mucha

Joanna Mucha (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Oddałam się do dyspozycji pana premiera, a to jest równoznaczne z przedstawieniem swojej dymisji. Premier wieczorem zdecyduje, czy ją przyjąć - mówiła dziś w Sejmie Joanna Mucha. Minister sportu przyznała, że za aferę z niezamykającym się dachem Stadionu Narodowego czuje się "politycznie odpowiedzialna", choć "nie mogła nic w tej sprawie zrobić".
Mucha oświadczyła, że oddanie się do dyspozycji premiera było "oczywistym ruchem" w sytuacji, gdy w jej ministerstwie odbywa się kontrola w związku z odwołaniem w ubiegłym tygodniu meczu Polska - Anglia. Polityk Platformy dodała: - Oddanie się do dyspozycji jest równoznaczne z przedstawieniem swojej dymisji.

Minister przyznała, że z premierem na ten temat "dość długo rozmawiała przedwczoraj". Tusk decyzję w jej sprawie ma podjąć dziś wieczorem. - Wtedy też będą komentarze moje i pana premiera - zapowiedziała. - Czuję się politycznie odpowiedzialna za tę całą sytuację z całą pewnością - mówiła o sprawie ze Stadionem Narodowym. - W moim przekonaniu odpowiedzialność ministra to nie jest tylko odpowiedzialność za to, aby wszelkie procedury były przestrzegane. To także szersza odpowiedzialność - dodała.

Pytana, czy mogła zrobić coś więcej w sprawie meczu Polska - Anglia, odpowiedziała jednak: - Przeanalizowałam tę sytuację tysiąc razy i jeśli chodzi o moje możliwości, nie mogłam nic zrobić.

Zobacz także
 • Joanna Mucha, minister sportu FIFA: Nikt nie był winny odwołania meczu. Mucha: Czuję się za to politycznie odpowiedzialna
 • Dariusz Joński, Joanna Mucha Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]
 • Rzecznik SLD Dariusz Joński Joński: Przepraszam panią minister Joannę Muchę za moje słowa
Komentarze (144)
Mucha: Oddałam się do dyspozycji Tuska. To równoznaczne z podaniem się do dymisji
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 81 razy 49

  Do dymisji cały rząd! Żaden z ministrów nie zadzwonił do mnie żebym wziął parasol
  i przemokłem, w następstwie czego przeziębiłem się.
  Żądam też od rządu zwrotu 2zł 64 groszy za Polopirynę - nie ostrzegli niech płacą!
  Oglądałem co prawda prognozę zapowiadającą deszcz, ale kto by tam wierzył telewizji...

 • loginlogin69

  Oceniono 66 razy 46

  Polska, to nie kraj, Polska to stan umyslu...w tydzien po wydarzeniach ze stadionem, gdzie wiadomo, ze nie dogadali sie dzialacze z FIFA itd. - polska ministra podaje sie do dymisji ;))))

 • mark6

  Oceniono 62 razy 30

  Trzeba być zdrowym DEBILEM aby uważć, że Pani Minister Mucha odpowiada za będy PZPN i FIFA !!!

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 49 razy 27

  Afera ze Stadionem Narodowym naprawdę nie jest ani jedynym, ani najważniejszym powodem, dla którego pani Mucha nie powinna być ministrem sportu. Już niech wreszcie Tusk powie, że jest Mucha perfekcyjnym ministrem, tylko krytyka i stres jej teraz nie służą - już przyznania się do błędu nie wymagam - i niech przyjmie jej dymisję.

 • oservattoreromano

  Oceniono 37 razy 23

  Niech się ta banda rządowa, opozycyjna i dziennikarska zajmie bezrobotynymi i zyjącymi na granicy przetrwania, a nie jakimś gó...anym dachem.
  Jesteśmy najprymitywniejszym państwem w UE a mamy najnowocześniejszy stadion w Europie. Ktoś za to powinien odpokutować.

 • kluska11

  Oceniono 40 razy 12

  A co slychac u jej fryzjera?
  Nie, to byl raczej dentysta?
  Choc ne, chyba ginekolog?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje