Piecha chce całkowitego zakazu in vitro. "Zarodki można by adoptować"

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Dzisiaj nikt nie kwestionuje, że życie powstaje w momencie połączenia dwóch gamet (...). Koniec definicji. Nawet najbardziej ateistyczni filozofowie o tym mówią i to wiemy - twierdzi Bolesław Piecha z PiS w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET. Opowiada się za całkowitym zakazem in vitro, a zarodki, które już istnieją, można według niego "zaadoptować".
Według Piechy "premier rozpaczliwie szuka drogi, żeby przetrwać". - Dostał wotum zaufania, bo wyciągnął rewolwer czterdziestostrzałowy i przyłożył do skroni - przekonuje były wiceminister. - Premier zażądał małczat, ruki pa szwam i dostał wczoraj od PO na komisji zdrowia - dodaje Piecha.

Zaznacza, że program Tuska dotyczący in vitro nie ma podstawy prawnej. - Jeżeli się coś finansuje, to musi być podstawa prawna. W przypadku programu zdrowotnego, jaki proponuje pan premier Tusk, w bardzo kontrowersyjnej sprawie, jaką jest procedura in vitro, taką podstawę prawną będzie bardzo trudno znaleźć - mówi Piecha. Dodaje, że Tusk "myli zeznania".

- Najpierw mówi o 1 mln 200 tys. bezpłodnych par, a potem mówi o 5 tys. bezpłodnych par, do których ta pomoc ma trafić. To co? Uruchomimy loterię wizową jak w Stanach Zjednoczonych? Kto wylosuje, to będzie miał dofinansowanie? - ironizuje Piecha.

Były minister wyraźnie zaznacza, że "na dzień dzisiejszy" chciałby całkowitego zakazu in vitro. - Chodzi o świętość życia - przekonuje Piecha. Dodaje jednak, że kiedy nie jest możliwe wprowadzenie całkowitej ochrony, to trzeba szukać rozwiązania, które "maksymalnie chroni życie".

A co stałoby się z zamrożonymi zarodkami, jeśli zakaz byłby wprowadzony? - Można te zarodki ludzkie adoptować - tłumaczy. Zaznacza, że PiS proponowało w ustawie specjalny program adopcyjny w tej sprawie.

Na stwierdzenie Moniki Olejnik, że autor metody in vitro dostał jednak Nagrodę Nobla, ripostował, że twórcy bomby atomowej również ją dostali.Zobacz także
Komentarze (351)
Piecha chce całkowitego zakazu in vitro. "Zarodki można by adoptować"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 651 razy 633

  Pan Piecha i jego koledzy adoptują po zarodku i będą się nim troskliwie opiekować aż do naturalnej śmierci

 • marych

  Oceniono 602 razy 580

  adoptować zarodki? i trzymać w słoiku nad kominkiem? czy wyhodować kolejnego bezmózgiego posła PiS?

 • jerzysm42

  Oceniono 518 razy 504

  w "Kropce nad i" Piecha przyznał, że jako ginekolog przeprowadzał aborcje i potwierdził, że mógł zamordować tysiąc dzieci. Znając obłudę Piechy nie wykluczam, że pokątnie robi to do dzisiaj.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 426 razy 416

  "- Dzisiaj nikt nie kwestionuje, że życie powstaje w momencie połączenia dwóch gamet (...). Koniec definicji. Nawet najbardziej ateistyczni filozofowie o tym mówią i to wiemy - twierdzi Bolesław Piecha z PiS w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET. Opowiada się za całkowitym zakazem in vitro, a zarodki, które już istnieją, można według niego "zaadoptować". "

  Moze pan piecha razem z reszta tych baranow zaczna adoptowac... zuzyte podpaski? W koncu wiekszosc zarodkow (niezagniezdzonych) tam wlasnie mozna znalezc...

 • fedorczyk4

  Oceniono 399 razy 383

  Panie Piecha, pan się zatrzymał w rozwoju właśnie w chwili tego połączenia:-(

 • endrju1521

  Oceniono 332 razy 310

  - Dzisiaj nikt nie kwestionuje, że życie powstaje w momencie połączenia dwóch gamet (...).
  =================================
  Oczywiście, biologiczne życie, tak !

  Ale to nie jest człowiek !!!!

  Człowiek się rodzi !!!

 • b4rt76

  Oceniono 278 razy 272

  Ja się chciałem tylko zapytać p. Piechy:
  Ile zabiegów aborcji dokonał pan podczas swojej pracy jako lekarz ginekolog?
  Bo z tego co wiem są to liczby idące w setki.

 • yyyama

  Oceniono 286 razy 270

  Piecha powstał z jednej gamety ale za to słusznej....

 • costa3500

  Oceniono 273 razy 261

  Ten pajac za to odkrycie powinien dostać Nobla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje