Kaczyński: Tusk przestraszył się prof. Glińskiego

24.10.2012 06:38
Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński

Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Pokazaliśmy, że możliwe jest przebicie tzw. szklanego sufitu, który w sondażach wynosił ok. 30 proc. - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Dodaje, że Donald Tusk wystraszył się prof. Piotra Glińskiego, który jest kandydatem PiS na premiera.
- Udowodniliśmy, że nie tylko możemy dojść do 40 proc., ale też walczyć o samodzielną większość - twierdzi prezes PiS w rozmowie z "Gazetą Polską", której fragmenty zamieszcza "Gazeta Polska Codziennie". Według niego Donald Tusk wystraszył się misji prof. Piotra Glińskiego i dlatego wymyślił wotum zaufania, mimo że koalicja wciąż ma większość. - Pokazał przez to, że inicjatywa PiS była niezwykle skuteczna. Jedyne, co Tusk jest w stanie zaproponować w odpowiedzi na propozycje zmiany sposobu rządzenia, to wyścigi w bieganiu - mówi Kaczyński.

Jego zdaniem Tusk za pomocą wotum nie tylko chciał zdyscyplinować posłów, dając sygnał: kto nie ze mną, ten wylatuje, ale też zmniejszyć dynamikę projektu PiS. - Oni zdają sobie sprawę, że to nowy front, na którym nie można wykorzystać ataków na mnie, by ogłupić wyborców - mówi Kaczyński. - Pojawiła się nowa osoba, która ma wiele zalet. W dodatku są to zalety, których nie ma szef rządu - dodaje. Prezes PiS przypomina, że prof. Gliński był kiedyś w Unii Wolności, więc nie można go zaszufladkować jako ukrytego PiS-owca.

PYTANIE Czy dominacja PiS w sondażach utrzyma się na dłużej? [GŁOSUJ]

 • Tak, po 6 latach trend odwrócił się na dobre i teraz PiS będzie zajmować pierwsze miejsce w sondażach
 • Tak, ale tylko, jeśli PO nadal będzie bezczynna, a politycy PiS nie zaliczą jakiejś większej wpadki
 • W części sondaży PiS będzie zajmował pierwsze miejsce, w reszcie badań - PO
 • Nie to tylko jednorazowe wahnięcie w sondażach
Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • wels5

  Oceniono 1 raz 1

  A ja już nawet widziałem, jak Tuskowi trzęsą się łydki.

 • jan.58

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk bardzo się przestraszył !

  arturprosty.blogspot.com/2012/10/majstersztyk-donalda-tuska-jarosaw.html

 • mirabelka66

  Oceniono 2 razy 2

  Co sie w tej Polsce narobilo. Gdzie sie nie obejrzysz to premier.

 • tupolew71

  Oceniono 2 razy 0

  Piszcie jakieś kurczę komentarze, a nie inwektywy. Rozumiem, że jesteście wyznawcami PO, ale chciałbym abyście podejmowali dyskusje z politycznym adwersarzem. Czy musi trwać ta nienawistna wojna polsko-polska?

 • red.kris

  Oceniono 3 razy 3

  profesorów, zaczyna się trzecia dziesięciolatka transformacyi, było bez liku .... w większości całkiem niesławnych i kończących marnie bardzo, nie mam na myśli ich finansów :))

 • artefakt-13

  Oceniono 2 razy 2

  ... ostatnio ludzie z tytułami profesorskimi, coraz częściej się kompromitują! Zastanawiające jest to, że wszyscy ci, pożal się boże, profesorowie,skupiają się,wokół też profesora, / nieznającego żadnego obcego języka/ Jaroslawa Kaczyńskiego. Czyżby zachodziła między nimi, wspólna więź, łącząca "profesorskie nieudacznictwo'' z polityczną indolencją?

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 5

  Po co nam profesorek przekupny.Za łapówkę w postaci stanowiska gotowy zrobić, mówić i wyznawać wszystko.Pamiętamy taki typ ludzi z XX w. i los jaki ludzie ludziom zgotowali .Precz z Kaczyzmem.

 • czesarna

  Oceniono 4 razy 4

  Infantylizm brata b.prezydenta dorównuje niespodziewanej naiwności prof. Glińskiego, który na jednej z jego pierwszych konferencji prasowych tuż po wyciągnięciu go z rękawa przez Jarosław Kaczyńskiego jako premiera z objawienia, zachowywał się licealista na jakiejś próbie generalnej.
  Dziennikarze dla żartów (raczej) zwracali się do niego wtedy tytułując go premierem, a on tego (żartu/kpiny) nie zauważył. On był ponad to! A niby profesor.
  Można zażartować z jego braku reakcji prosto - "żal ..serce ściska!"

 • ucago

  Oceniono 4 razy 4

  Ha ha ha, świetne!
  Szklany sufit to u pana Jarka, widać przez niego pustą czaszkę!
  I brzozę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje