"Dziecko nie jest twoją własnością, kobieto!" Krzyki prawicy i decyzja komisji: "nie" projektowi zakazu aborcji

23.10.2012 21:37
John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejmowe komisje opowiedziały się przeciw dalszym pracom nad projektem ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji - wniosek komisji będzie teraz poddany głosowaniu w Sejmie. Projekt Solidarnej Polski przewiduje zakaz aborcji uszkodzonego płodu. Debata w komisji była burzliwa, głównie przez posłów prawicy. - To dziecko nie jest twoją własnością, kobieto! - krzyczeli do posłanki Guzowskiej, która próbowała bronić praw kobiet.
Zobacz także
Komentarze (443)
"Dziecko nie jest twoją własnością, kobieto!" Krzyki prawicy i decyzja komisji: "nie" projektowi zakazu aborcji
Zaloguj się
 • levack.levack

  Oceniono 1343 razy 1235

  Niech każdy z tych przeciwników aborcji adoptuje jedno upośledzone dziecko. W domach dziecka w całym kraju jest ich tysiące. Niech się nim zajmuje dzień i noc, noc i dzień, aż do śmierci jego lub tego dziecka.
  L.

 • kaczanoga

  Oceniono 972 razy 942

  Wszyscy w tym kraju zajmują się tylko tym co przed narodzeniem i tym co po śmierci... zupełnie zapominając o tym co po środku. Ale widocznie tłuszcza tego chce.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 663 razy 605

  "To dziecko nie jest twoją własnością, kobieto!"

  No dobrze, to w takim razie czyją?

 • jgalka

  Oceniono 416 razy 380

  do mundi555cras in innych tego typu:
  wiesz co? bakterie tez zyja wiec walcz o ich prawa. miliardy sa dreczona a potem zabijane w laboratoriach, a taka salmonella tez ma prawo do zycia szczegolnie w twoim brzuszku miala by dobrze, bo pewnie do szpitala bys nie poszedl(la) zeby nie zabijac. CO PO ZYCIU KIEDY NIE MA SWIADOMOSCI ZE SIE ZYJE, a jesli nawet swiadomosc jest to po to by przeklinac narodziny i modlic sie o smierc, bo juz po urodzeniu te prawicowe oszolomy maja cie juz gdzies

 • fakiba

  Oceniono 267 razy 261

  Najwięcej w tej kwestii do powiedzenia mają starzy kawalerowie z episkopatu którzy do swoich dzieci i tak się nie przyznają oraz starocie w wieku Sobeckiej

 • makuzy

  Oceniono 260 razy 244

  Kiedy zakute parafialne łby zrozumieją, że aborcji nie dokonuje się dla rozrywki... Kobieta, która podchodzi do aborcji ma z tym przeważnie dylemat. Tylko, że to JEJ dylemat a nie posłany Wróbel ani jej teścia i odźwiernego.

 • ev_ka

  Oceniono 198 razy 192

  rzygam juz tymi dyskusjami na temat aborcji. przeciwnicy mysla, ze zwolennicy sa za "zabijaniem", a nikt nie pomysli, ze powoluja sie na prawo do WYBORU! nie zajmujcie sie moim dzieckiem ani sumieniem. sama sie tym zajme, tylko chce miec prawo WYBORU i nic nikomu do tego. a juz najbardziej mnie wkurza, gdy decyduja o tym faceci i kobiety po menopauzie...latwo sie podejmuje decyzje, gdy nic to nie kosztuje.

 • mamadoktor

  Oceniono 97 razy 97

  Kobieta, która zaszła w ciążę i nie chce urodzić dziecka, ma 450 PLN i internet, bez trudu znajdzie w sieci informację o holenderskiej fundacji, która prześle za opłatą, zupełnie legalnie, farmaceutyki działające wczesnoporonnie.
  Kobieta, która ma 3000 PLN na zabieg usunięcia ciąży, bez problemu wykona go w Niemczech, Czechach czy UK. Nie musi nawet znać języka obcego. Dyskusja na tema aborcji jest bez sensu, to tylko chleb polityczny, temat zastępczy. Budżet się nie dopina, to trzeba ruszyć temat aborcji, albo nie zamknąć dachu na stadionie. Żeby gawiedź miała o czym rozprawiać przy wódce.

  Ta holenderska fundacja podaje, że w 2011 roku 30tys Polek kupiło u nich środki poronne.
  W dobie internetu i swobody podróżowania, posłowie mogą sobie głosować co tylko się im podoba. W obecnych czasach, to zupełnie bez znaczenia.

  A kobiety bez pieniędzy? No cóż. Wasz wybór. Następnym razem trzeba głosować głową.

 • mela_1

  Oceniono 99 razy 93

  Nie słyszałam, żeby nasz rodzimy "papież" Rydzyk - orędownik całkowitego zakazu aborcji, ktoremu w hołdzie wiernopoddańczym posłowie "prawicy" chcą sprezentować absolutnie wszystkie, polskie macice - prowadził chociaz jedną ochronkę dla głęboko upośledzonych dzieci. Nie słyszałam, żeby którakolwiek "Rodzina Radia Maryja" miała coś takiego, jak okienko życia...
  Więc niech z łaski swojej pocałują nas wszystkich w dupę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje