Graś: "Mucha oddała się do dyspozycji premiera". Dziś dymisja?

23.10.2012 19:35
Informację o tych, że minister Mucha oddała się do dyspozycji premiera podał na Twitterze Paweł Graś, rzecznik rządu

Informację o tych, że minister Mucha oddała się do dyspozycji premiera podał na Twitterze Paweł Graś, rzecznik rządu

"Pani min. Mucha wczoraj oddała się do dyspozycji premiera. Zgodnie z zapowiedzią o wnioskach po kontroli KPRM premier poinformuje jutro" - taką informację przekazał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. Rządowi kontrolerzy sprawdzali NCS i resort sportu po przełożonym meczu Polska - Anglia pod kątem tego, kto popełnił błąd.
Kontrola w resorcie Muchy zakończyła się w weekend, w Narodowym Centrum Sportu - wczoraj. Jutro premier ma ogłosić jej wyniki; raport poznał wczoraj.

Rzecznik rządu poinformował dziś w RMF FM, że z dokumentu "wynika dosyć jasno, że problemem przy organizacji tego meczu, nie przesądzając, po czyjej stronie była wina, był brak jednego organizatora, podmiotu, który czułby się w pełni odpowiedzialny za podejmowanie decyzji".

Dopytywany, czy w raporcie zostali wskazani winni, Graś odpowiedział, że "jest przede wszystkim opisem okoliczności, w jakich - przez różne instytucje - były podejmowane decyzje związane z organizacją tego meczu".

Rzecznik: Nie możemy kontrolować PZPN i delegata FIFA

Rzecznik zastrzegł, że dokument jest o tyle niepełny, że departament kontroli kancelarii premiera nie może kontrolować ani PZPN, ani delegata FIFA. - A to są dwa punkty, które miały istotny wpływ na podejmowanie tych decyzji - zaznaczył.

Rzecznik powiedział, że w raporcie "są dosyć szczegółowo opisane kwestie związane z NCS, czyli z trybem podejmowania decyzji w NCS i nadzorem nad NCS przez Ministerstwo Sportu".

Graś oświadczył, że "efektem tego raportu muszą być, czy powinny być, takie zmiany organizacyjne, które uniemożliwią taką sytuację" w przyszłości.

Rzeczniczka Min. Sportu: Nic mi nie wiadomo o dymisji

Kontrola w Narodowym Centrum Sportu, zarządzającym Stadionem Narodowym w Warszawie, rozpoczęła się w ubiegły czwartek przed południem. W Ministerstwie Sportu i Turystyki podobna kontrola rozpoczęła się w ubiegłą środę wieczorem. Przeprowadzali ją urzędnicy z departamentu kontroli przy prezesie Rady Ministrów. Mieli sprawdzać całą dokumentację związaną z przygotowaniami i organizacją spotkania na Stadionie Narodowym.

- Minister sportu i turystyki Joanna Mucha oddała się w poniedziałek do dyspozycji Donalda Tuska, standardowo, jak każdy minister w takiej sytuacji. Miało to związek z kontrolą, jaką zlecił w ministerstwie premier. Nic mi nie wiadomo, aby była mowa o dymisji bądź odwołaniu pani minister - powiedziała rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak. - W środę czekamy na wnioski z kontroli i ewentualne decyzje pana premiera - dodała.

Wpadka z dachem na Stadionie Narodowym

Mecz eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia miał zostać rozegrany w ubiegły wtorek o godz. 21. Przełożono go na ubiegłą środę z powodu złego stanu murawy. Po kilkugodzinnych opadach deszczu boisko - nad którym nie zamknięto dachu - było we wtorek nasiąknięte wodą.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się poszukiwanie winnego tej sytuacji. PZPN wskazywał na NCS, które - jego zdaniem - jako gospodarz obiektu powinno zapewnić odpowiednie warunki rozegrania spotkania. NCS natomiast przekonywało, że apelowało o zasunięcie dachu, ale ostateczną decyzję podjął delegat FIFA po konsultacji z przedstawicielami obu ekip.

Mecz odbył się w środę i zakończył remisem 1:1.

Zobacz także
Komentarze (167)
Zaloguj się
 • xarte

  Oceniono 180 razy 34

  Czas najwyższy. To chyba najsłabszy minister w rządzie.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 180 razy 96

  Zwykla "ustawka" premier stwierdzi ze nie przyjmuje dymisji bo przy tylu zaslugach i sukcesach jedna wpadka kazdemu moze sie zdazyc.

 • a.malin

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma ratunku przed Pająkiem?

 • bracia_kartofle

  0

  Taki premier to ma dobrze, kobiety mu się oddają do dyspozycji, ciekawe co na to mąż tej Muchy ?

 • tenare

  Oceniono 1 raz 1

  Wolałbym, żeby Mucha oddała się do dyspozycji mojej.
  Cała.
  Jak ją Pan Bóg stworzył...

 • milaby48

  0

  Mucha zdążyła tylko po urodę. Smutne

 • zalep

  0

  Czy Twitter to jest miejsce do informowania?

 • wuetend

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się już eksperymentuje, to wolałbym miernego Grasia wysłać w diabły, a wziąć Muchę na Rzecznicę Rządu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje