Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzinom z chorymi dziećmi?

23.10.2012 16:17
John Godson/Jacek Żalek

John Godson/Jacek Żalek (Fot. AG)

Ośrodki pielęgnacyjne opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Na każde z nich potrzebują minimum 200 zł dziennie. Dostają znacznie mniej. Zapytaliśmy posłów, którzy deklarują, że na sercu leży im dobro dzieci (głosowali za ograniczeniem prawa do aborcji), czy mają pomysł, jak im pomóc. Krótko mówiąc - posłowie partii rządzącej takiego pomysłu nie mają.
Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"

Projekt Solidarnej Polski zaostrzający prawo aborcyjne przeszedł dzięki głosom posłów Platformy Obywatelskiej. SP nie chce, by możliwe było usuwanie ciąży, jeśli wiadomo, że płód jest uszkodzony lub chory. Zapytaliśmy posłów PO, jaki mają pomysł na wspieranie ośrodków pielęgnacyjnych, które zajmują się chorymi dziećmi.

Godson: A to jest problem?

- Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Pierwszy raz słyszę, że jest coś takiego - mówi John Godson z Platformy. Gdy poseł PO już dowiedział się, że problem istnieje, stwierdził, że państwo powinno pomóc. Ale nie tylko. - Może na przykład poprzez organizacje pozarządowe. One pozyskują fundusze unijne, organizują zbiórki - dodaje.

Żalek: Posła stać, by pomóc

Inny poseł PO Jacek Żalek zaznacza, że nie jest specjalistą z zakresu pomocy społecznej. Dlatego pomaga tak po prostu.- Jako osoba dobrze sytuowana, bo posłowie są osobami dobrze sytuowanymi, stać mnie na to, żeby przekazać nawet znaczną kwotę - mówi poseł Żalek. Wczoraj poseł chwalił się w programie Tomasza Lisa, że "zrobił zbiórkę na hospicjum".

Zabrać bogatym

Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski rzuca pomysłami jak z wyciągnąć pieniądze z państwowej kasy. - System zapomóg, zasiłków, ulg w podatkach, żeby ten problem eliminować - mówi poseł.

Skąd wziąć na to pieniądze? Poseł Solidarnej Polski Jacek Bogucki już wie: - Choćby z opodatkowania tych, którym stosunkowo najłatwiej jest żyć w kryzysie - uważa.

Zobacz także
Komentarze (153)
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  0

  najpierw zabrał bym mularczykowi i boguckiemu bo oni są bogaci,a żalek jest posłem dobrze sytuowanym i może przekazać znaczną kwotę,ale,, zrobił zbiórkę na hospicjum'' ale nie ze swojej kieszeni,czy to nie jest śmieszne???????????????

 • fctheduck

  0

  Super, zabierzmy bogatym, po co im, przecież mają więcej niż potrzebują. Dajmy tym, którzy mają mniej, za to dużo dzieci. W ten sposób wyrówna się poziom bogactwa, nie będzie biednych ani bogatych, nie będzie sensu więcej pracować, przecież i tak ci zabiorą jeśli coś osiągniesz i dadzą tym, którzy do nieczego nie doszli oprócz gromady bachorów. Brawo, niech żyje bolszewcka rewolucja!

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 5 razy -5

  Co za wredna nagonka na posłów. Głosowali przeciw aborcji bo uważają poczęte dziecko za dziecko. Mają do tego prawo, a w pewnym sensie obowiązek występując w imieniu wyborców o podobnym światopoglądzie. Prawo do życia to fundamentalne prawo każdego człowieka, dobrze, że panowie to rozumieją. To, że nie mają pomysłu na takie czy inne kwestie polityki społecznej, że państwo niespecjalnie wywiązuje się za swojej roli, że rząd Tuska jest niewydolny w kwestii służby zdrowia, pomocy społecznej itd. wcale nie daje legitymacji do zabijania dzieci.

 • tygrys102

  Oceniono 2 razy 2

  obrzydliwa hipokryzja szmat niektórych szmat poselskich...ludzie, kogoście wybierali...nawiedzonych wariatów ?

 • normalny1945

  Oceniono 3 razy 3

  czy tych talibow udających katoli nie obowiązuje hadżdż ?

 • kotek8484

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego mam wrażenie, że to jakaś zemsta polityków za Paraolimpiadę albo chęć "dobicia" obywateli? Po co ruszać prawo, które jest dobre? Niech zajmą się poprawą standardów życia biednych obywateli zamiast trącać coś i zmieniać to co tylko pogorszy życie ludzi. Kobieta, gdy nie będzie chciała donosić upośledzonego dziecka i tak nie urodzi. Na szczęście zostanie podziemie. Szkoda tylko, że nie będzie tam miała odpowiedniej opieki.

 • mamaronja1

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem gorącą przecwiniczką aborcji, mam dziecko z dziecięcym porażeniem mózgowym - czyli w sumie powinna mi się postawa tych Panów podobać, ale faktem jest, żę gdy w rodzinie rodzi się dziecko niesamodzielne, z którym trzeba być, trzeba zrezygnować z pracy to Państwo się na taką rodzinę, brzydko mówiąc, wypina i "radżcie sobie sami za 600 zł". W ostatnich czasach nasiliły się protesty rodzicó dzieci niepełnosprawych którzy starają się otworzyć oczy społeczeństwu na swoją ciężką sytuację - to nie są górnicy ani pielęgniarki co na L4 odwaracają stolicę do góry nogami podczas swoich protestów, my zazwyczaj po prostu nie mamy jak zostawić dzieci i jechać protestować. Przeykre też jest to, że opiniotwórcze media ten temat też upychają gdzieś w kąt - "wybiórcza" również.

 • zgryz3

  Oceniono 1 raz 1

  Niech do sejmu nie idą jak do koryta, niech wchodzą wyłącznie ci, którzy coś zrobią dla wyborców, a nie dla własnego sumienia! Niech posłowie nie będą pewni dnia ni godziny! Niech wyborcy dostaną wreszcie prawo pokazania drzwi posłom sumienia - szlag by je trafił! - w czasie kadencji!

 • mariuszet

  Oceniono 5 razy 5

  To są jakieś prawicowe du*pki, nie mają pojęcia o problemie. Do ośrodków trafia tylko część ciężko upośledzonych dzieci, a większość żyje w rodzinach a często z samotną matką bo tatuś dał nogę. Te rodziny nie mają żadnego wsparcia i nikt im nie pomaga. Niech każdy z miłujących życie od poczęcia nawet ciężko uszkodzone i nie wiedzące, że istnieje, pomoże osobiści jednej rodzinie wtedy będą mieli sumienie. Teraz mają tylko portfel z prawej strony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje