Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzinom z chorymi dziećmi?

John Godson/Jacek Żalek

John Godson/Jacek Żalek (Fot. AG)

Ośrodki pielęgnacyjne opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Na każde z nich potrzebują minimum 200 zł dziennie. Dostają znacznie mniej. Zapytaliśmy posłów, którzy deklarują, że na sercu leży im dobro dzieci (głosowali za ograniczeniem prawa do aborcji), czy mają pomysł, jak im pomóc. Krótko mówiąc - posłowie partii rządzącej takiego pomysłu nie mają.
Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"

Projekt Solidarnej Polski zaostrzający prawo aborcyjne przeszedł dzięki głosom posłów Platformy Obywatelskiej. SP nie chce, by możliwe było usuwanie ciąży, jeśli wiadomo, że płód jest uszkodzony lub chory. Zapytaliśmy posłów PO, jaki mają pomysł na wspieranie ośrodków pielęgnacyjnych, które zajmują się chorymi dziećmi.

Godson: A to jest problem?

- Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Pierwszy raz słyszę, że jest coś takiego - mówi John Godson z Platformy. Gdy poseł PO już dowiedział się, że problem istnieje, stwierdził, że państwo powinno pomóc. Ale nie tylko. - Może na przykład poprzez organizacje pozarządowe. One pozyskują fundusze unijne, organizują zbiórki - dodaje.

Żalek: Posła stać, by pomóc

Inny poseł PO Jacek Żalek zaznacza, że nie jest specjalistą z zakresu pomocy społecznej. Dlatego pomaga tak po prostu.- Jako osoba dobrze sytuowana, bo posłowie są osobami dobrze sytuowanymi, stać mnie na to, żeby przekazać nawet znaczną kwotę - mówi poseł Żalek. Wczoraj poseł chwalił się w programie Tomasza Lisa, że "zrobił zbiórkę na hospicjum".

Zabrać bogatym

Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski rzuca pomysłami jak z wyciągnąć pieniądze z państwowej kasy. - System zapomóg, zasiłków, ulg w podatkach, żeby ten problem eliminować - mówi poseł.

Skąd wziąć na to pieniądze? Poseł Solidarnej Polski Jacek Bogucki już wie: - Choćby z opodatkowania tych, którym stosunkowo najłatwiej jest żyć w kryzysie - uważa.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej Kaczyński o rządowym programie: 15 tys. razy in vitro? To bardzo, bardzo wiele aborcji
 • prof. Mirosława Grabowska Socjolog o sondażach ws. aborcji: "Polacy zmieniają orientację na pro life"
 • ks. dr Józef Kloch Referendum ws. aborcji? Rzecznik Episkopatu: "Zasady moralne nie zależą od głosowań"
Komentarze (153)
Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzinom z chorymi dziećmi?
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 584 razy 570

  Na dobry początek zostawić tym posłom minimalną krajową pensję a nadwyżkę przekazać na potrzeby dzieci

 • klara551

  Oceniono 489 razy 467

  Panie Godson z żalem donoszę,że po raz kolejny pan i pan Żalek zrobiliście z siebie durniów.

 • o_laf

  Oceniono 414 razy 398

  Aneks do ustawy o aborcji..

  Ustawowo zmusic kazdego glosujacego posla ,,za"
  do zajecia sie dzieckiem az do jego zgonu...

  macie okazjie p-oslowie pokazaz ze stac was rowniez walczyc.. o, n a r o d z o n e-niesprawne umyslowo i fizycznie...dziecko
  to tyle w temacie

 • vingaer

  Oceniono 278 razy 260

  tak się kończy, kiedy chłopy biorą się za decydowanie o macicach i tym podobnych rejonach ;)

 • wieniec-w-butach

  Oceniono 244 razy 232

  Urodzic uposledzone dziecko ,wylozyc mieszkanie steropianem " Glucha Baba " i krzyczec w nieboglosy o pomoc.

 • smiki48

  Oceniono 194 razy 192

  skoro pewna grupa ludzi narzuca innym sposób postępowania, to musi również ponieść konsekwencje finansowe takich decyzji. Dlatego wszyscy, którzy są za proponowanymi ograniczeniami, w wyniku których bedą się rodziły dzieci chore powinni ponosić kosdzty ich utrzymania. Nie można zmuszać matki aby w imię poglądów innych ludzi poświęcały całe swoje życie. To nie panowie posłowie będą wychowywać upośledzione dzieci. To matki tych dzieci bedą ponosiły konsekwencje.
  Bardzo łatwo jest głosić poglądy na cudzy rachunek. Ale idę o zakład o duże pieniądze, że większość tych posłów zmieniłoby zdanie gdyby osobiście musieliby opiekować się takimi dziećmi.

 • kczyna

  Oceniono 190 razy 180

  Oni modlą się o zdrowie , bo o rozum za póżno.

 • babciamarianna

  Oceniono 177 razy 171

  .

  Poseł Żalek szuka swego miejsca w szyku ... AWS, LPR, SK-L, UPR, ChRS , Przymierze Prawicy , Koalicja Konserwatywna, Klub zachowawczo-Konserwatywny a teraz PO ___ nie ma się co dziwić że może się trochę popitolić ......

  .

 • wieniec-w-butach

  Oceniono 120 razy 94

  W niektorych kraja uposledzone dzieci ,pozostawione bez opieki moga np. byc zjedzone przez lwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje