Szwecja: okradł i zostawił nieprzytomnego na torach. Sąd: Półtora roku więzienia

23.10.2012 14:17
Film udostępniła mediom szwedzka policja

Film udostępniła mediom szwedzka policja (Fot. YouTube)

Sąd w Sztokholmie skazał na półtora roku więzienia złodzieja, który okradł nieprzytomnego mężczyznę i pozostawił go leżącego na torach metra. Wydarzenie to, które rozegrało się nocą z 18 na 19 września tego roku, zarejestrowała kamera monitoringu, a film z niej obiegł cały świat.
Pijany, nieprzytomny mężczyzna siedem minut po oddaleniu się złodzieja został przejechany przez pociąg. Odniósł poważne obrażenia, stracił stopę. Sąd mógł jednak skazać przestępcę jedynie za kradzież. Ponieważ wartość ukradzionych rzeczy: telefonu oraz złotego łańcuszka nie była wysoka, wymiar kary należało do tego dostosować.

W szwedzkim prawodawstwie nie istnieje zapis mówiący o obowiązku ratowania czyjegoś życia i zdrowia. Zostawia się to indywidualnym decyzjom ludzi. Pozostawienie bez pomocy nieprzytomnej ofiar na torach nie było wobec tego przestępstwem i czyn taki dotyczy sfery moralności człowieka.

Jednocześnie skazany, obywatel Tunezji, którego poszukiwała cała Szwecja, został ukarany zakazem wjazdu do Szwecji przez pięć lat.Zobacz także
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • cyryldrab

  0

  no to wyszlo szydlo z worka,jaka w tej szwecji kultura panuje.

 • ulebyk

  Oceniono 2 razy 0

  W Szwecji żyje sobie w dostatku pewien bandyta z gwarancja nietykalności od III RP. To Stefan Szechter, stalinowski oprawca i braciszek Adasia Michnika.

 • leslaw28

  Oceniono 12 razy 2

  Szwecja to jeden z glupszych krajow na swiecie i dlatego tam mieszka brat Michnika, znany morderca

 • kor102

  Oceniono 4 razy 0

  Jak półtora roku, to równie dobrze powinni go wypuścić, to byłoby równie bez sensu.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 9 razy 7

  Wiadomo Szwecja, w sumie prawo zrobili dla siebie a korzystają głównie goście.

 • kmrp

  Oceniono 6 razy 0

  Nic tylko jechać do Szwecji i tam popełniać przestępstwa raniąc ludzi, a może czasami zabijając. Przecież to tylko sfera moralności.

 • wojszal

  Oceniono 24 razy 8

  Obywatel Tunezji. Kamień z serca... Myślałem, że znowu nasz rodak.

 • hotin

  Oceniono 12 razy 4

  Ma chłop szczęscie,bo w szwedzkich wiezieniach bardzo dobrze płacą za pobyt to i trochę odłoży na pózniej!

 • jagger2009

  Oceniono 14 razy 14

  moze wiec Polska powinna brac przyklad ze Szwecji i karac jak nalezy a nie:
  Sędzia uznał, że mężczyzna, który zgwałcił sześć dziewczynek posiedzi w więzieniu tylko trzy lata. Zdaniem sądu 62-letni pedofil zasługiwał na złagodzenie kary, bo miał "ograniczoną zdolność kierowania postępowaniem

  Na łączną karę trzech lat i dziewięciu miesięcy bezwzględnego więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okęgowy w Nowym Sączu 62-latka, który wykorzystał seksualnie 15 dziewczynek w wieku od 8 do 13 lat. W trakcie śledztwa mężczyzna nie przyznawał się do winy. Podczas pierwszej rozprawy w poniedziałek przed sądem oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd tego samego dnia ogłosił wyrok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje