Nie wiadomo, kim jest głuchoniema kobieta. Policja prosi o pomoc, ale odzewu brak

Od 4 dni nie wiadomo, kim jest około 70-letnia kobieta, która z warszawskiego skrzyżowania trafiła do szpitala. Nikt nie zgłosił jej zaginięcia, nikt nie odpowiedział na apel policji o pomoc w ustaleniu jej tożsamości. Kobieta jest głuchoniema, na dodatek nie pisze. - Była schludnie ubrana. Wyglądała tak, jakby ktoś się nią zajmował, ktoś o nią dbał - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl podkom. Elwira Brzostowska z warszawskiej policji.
Starsza kobieta została zauważona na skrzyżowaniu ulicy Powązkowskiej z ulicą Krasińskiego w Warszawie 19 października około godz. 21. - Nie znam dokładnych szczegółów. Wiem, że nie można było z nią nawiązać kontaktu, dlatego na miejsce wezwano pogotowie. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala - mówi Elwira Brzostowska, rzecznik prasowy KRP Warszawa V.

Niedługo później okazało się, że kobieta jest głuchoniema. Na dodatek nie pisze. Osoba władająca językiem migowym również niewiele pomogła. - Kobieta nie zna języka migowego. Biegłemu migowemu udało się ustalić, że pani może nazywać się Sandra Jadwiga lub Kiman i urodziła się w 1932 roku. Ale to są tylko daleko idące domysły - zaznacza Brzostowska.

Wyglądała, jakby ktoś o nią dbał

Aktualnie kobieta przebywa w szpitalu przy ulicy Stepińskiej w Warszawie. Do tej pory nie zgłosiła się żadna osoba, która ją rozpoznała. - Niestety, na chwilę obecną nie mamy żadnego odzewu - mówi rzeczniczka. Jak dodaje, kobieta była schludnie ubrana. - Wyglądała tak, jakby ktoś się nią zajmował, ktoś o nią dbał. Niestety, nikt nie zgłosił nam zaginięcia takiej osoby - przyznaje Brzostowska.

Kobieta ma ok. 70-75 lat, waży ok. 60 kilogramów. Ma siwe włosy i szczupłą sylwetkę. Ubrana była w szarą, polarową bluzę, brązowe buty, beżowe rajstopy, zieloną spódnicę za kolano.

Osoby, które rozpoznają widoczną na zdjęciu kobietę, policja prosi o pomoc. Wszelkie informacje należy kierować do Komendy Rejonowej Policji Warszawa V ul. Żeromskiego 7, pod nr. tel. 22 603 71 55, 22 603 17 08, 22 603 71 61, 22 603 71 56, całodobowe numery 112 i 997 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej krp5warszawa@policja.waw.pl.

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje