Kaczyński o rządowym programie: 15 tys. razy in vitro? To bardzo, bardzo wiele aborcji

23.10.2012 10:39
Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej

Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Prawo i Sprawiedliwość zaskarży rozporządzenie dotyczące in vitro do Trybunału Konstytucyjnego. Zupełnie pomijając meritum, jest po prostu w oczywisty sposób nielegalne - zapowiedział dziś Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wcześniej przyznał, że jego przekonania w tej kwestii regulują nauki Kościoła. - 15 tys. razy in vitro oznacza bardzo, bardzo wiele aborcji - oświadczył.
Rządowy program zdrowotny, który dotyczy in vitro jeszcze nie wszedł w życie, a Jarosław Kaczyński już rozpoczął batalię przeciw pomysłom unormowania procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Tusk zapowiedział w poniedziałek, że in vitro będzie refundowane w ramach trzyletniego programu zdrowotnego. Odpowiednią ustawą ma zająć się później Sejm. Ministerialny program ma objąć 15 tys. par, które przeszły przynajmniej roczne leczenie bezpłodności.

- Prawo i Sprawiedliwość zaskarży rozporządzenie dotyczące in vitro do Trybunału Konstytucyjnego. Zupełnie pomijając meritum jest po prostu w oczywisty sposób nielegalne. Legitymacja do jego wydania jest bardzo słaba. To jest łamanie reguł tworzenia prawa - oświadczył dziś Jarosław Kaczyński. Wcześniej zaś deklarował: - Ja jako człowiek , który w tych sprawach słucha Kościoła, wiem, że 15 tys. razy in vitro oznacza bardzo, bardzo wiele aborcji i mój stosunek do tego wynika z nauk Kościoła.

"Pokaz słabości i niekompetencji Donalda Tuska"

Donald Tusk z kolei tłumaczył, że program zdrowotny nie będzie funkcjonował na podstawie ustawy ani rozporządzenia. Wyjaśnienia premiera polityków Prawa i Sprawiedliwości "zaszokowały".

- Skoro ma być to program zdrowotny, który jest zarządzeniem, to jeszcze łatwiej będzie wygrać to przed Trybunałem Konstytucyjnym - mówi Adam Hofman, rzecznik PiS. - Zaskarżymy to, że aktem tak niskiego rzędu uchwala się rzeczy fundamentalne, które według polskiej Konstytucji powinny być uchwalane ustawą. W Polsce jak się nie ma większości w Sejmie, to się czegoś nie uchwala, a nie ucieka do łamania prawa. To był pokaz słabości i niekompetencji Donalda Tuska - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (446)
Zaloguj się
 • marcinoli89r

  0

  Witam serdecznie a czy dla Państwa to jest normalne że Narodowy Fundusz zdrowia Chce aby refundować In Vitro zamiast refundować Dzieciom które są i potrzebują pieniędzy na rechabilitacje bądź ważne operacje na które zwykłych obywateli nie stać 12tysiecy to jest ogromna kwota nie jedno dziecko potrzebuje takiej kwoty trzeba pamietać ze te dzieci już sa na swiecie pozdrawiam wszystkich

 • op_par

  0

  Pan Kaczynski kompromituje ,jako czlowiek z doktoratem, ludzi inteligentnych.
  Smutne, bo dla poklasku KK chce krzywdzic ludzi pragnácych dziecka ! Piecha dorobil sié na skrobankach to teraz w druga stroné sié zasluguje?
  Typowy "wyksztalciuch" wg p. Dorna. Cos czytal, a dalej glupstwa mówi aby sié przypodobac "black power"!

 • mlodababcia52

  Oceniono 2 razy 2

  PISowski idiota !!!

 • dinko11

  Oceniono 2 razy 2

  kacza pokraka myli pojecia tak jak jego mocarz złodsziej rydzyk

 • karmus

  Oceniono 2 razy 2

  gdyby matka Kaczyńskich poddała się aborcji to nie mielibyśmy Smoleńska i całej tej szopki.

 • orion57

  Oceniono 5 razy 5

  J.Kaczyński postaraj się o swoje dziecko i go wychowaj a później możesz mieć dopiero prawo głosu w sprawach na których w tej chwili się nie znasz.
  I wiesz Pan Panie Kaczyński jaka jest dobra strona tego,że nie masz dzieci? nigdy więcej nie będzie już takiego obłudnika i hipokryty jak Ty.

 • and155

  Oceniono 5 razy 5

  Kaczor zażył proszeczki, popił sokiem z brzozy i jest w formie. Tak trzymać!

 • stefanek-miau12

  Oceniono 3 razy 3

  Witam;

  PISSWOLSKA=ŚREDNIOWIECZE

 • lukesob

  Oceniono 6 razy 6

  Niech się wypowiadają matki i ojcowie. Politykom wara od tematu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje