Fortele Macierewicza. Poseł robi w konia sąd i Sejm

Nieobecność w sądzie 10 października poseł Macierewicz usprawiedliwił ważnymi zajęciami w Sejmie, nieobecność tego samego dnia na posiedzeniu sejmowej komisji, która miała się zająć uchyleniem jego immunitetu - sądowym procesem - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
"Gazeta Wyborcza" cytuje szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich, który nie może wyjść ze zdziwienia, że do takich wybiegów ucieka się poseł, który bez przerwy mówi o prawdzie. - Antoni Macierewicz zrobił nas po prostu w konia - mówi Maciej Mroczek.

Posłowie na 29. posiedzeniu sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich mieli rozpatrzyć wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Proces karny wytoczył mu lobbysta Marek Dochnal, który ostatnio wygrał od Polski odszkodowanie w Strasburgu za przewlekłe postępowanie wymiaru sprawiedliwości. - Pamiętam, że poprzednio nieobecność poseł Macierewicz usprawiedliwiał sprawami osobistymi. Wychodzę z założenia, że każdy jest człowiekiem i różne rzeczy mogą się zdarzyć - opowiada "Gazecie" poseł Mroczek z Ruchu Palikota, przewodniczący komisji. W przeddzień posiedzenia komisji Antoni Macierewicz przysłał jednak usprawiedliwienie, że 10 października ma rozprawę w wydziale karnym sądu okręgowego. - Nawet się dziwiłem, widziałem posła w Sejmie - mówi Mroczek.

W tym samym czasie w sądzie miał się odbyć proces karny wytoczony mu przez byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego. Tam przed rozprawą Macierewicz przesłał usprawiedliwienie, że nie może się zjawić na rozprawie z powodu pilnych obowiązków poselskich.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • "Macierewicz nie ma Boga w sercu" - Paweł Deresz o "śledztwie" posła PiS
 • Czy Macierewicz zgłosił wyciek zdjęć? "Poza przewodniczącym nikt ich nie widział"
Komentarze (271)
Fortele Macierewicza. Poseł robi w konia sąd i Sejm
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 464 razy 430

  Sądowi mówi, że w robocie, w robocie że w sądzie, a on tup tup tup - do gabinetu teczki spokojnie poczytać.
  --
  parada karzełków

 • tak.bo.tak

  Oceniono 367 razy 335

  No i na podstawie tych informacji, śmiało można stwierdzić, iż pan Macierwicz jest zwykłym pospolitym oszustem. A stroi sie w piórka prawego patrioty.

 • hippolitkwas

  Oceniono 358 razy 328

  Cholera, znów to przerażające zdjęcie.
  Aż mnie ciarki przechodzą.

  Czy wolno tak straszyć ludzi w internecie ?

 • jarek_bez_proszkow

  Oceniono 312 razy 270

  Matołkiewicz to ruski agent. Przecież to jasne. Ciekawe czy Jarek wpadł na to kto go dyma?

 • snurfik

  Oceniono 223 razy 205

  Marzy mi się żeby w końcu ktoś sie zabrał porządnie od strony prawnej za Macierewicza.

  Dość już tej farsy.

 • kj46

  Oceniono 219 razy 197

  Przecież to jest oszust i szubrawiec, niegodny funkcji posła -reprezentanta małej części narodowych oszołomów. A co na takie chamskie zachowania jego przełożony - JarKacz. Zresztą co od tych dupków wymagać, przecież to wyrzutki pozbawione jakiegokolwiek honoru.

 • republika-jednojajowa

  Oceniono 194 razy 176

  Zbysiu Ziobro notorycznie nie stawiał się na sprawach, których wiele toczyło się przeciw niemu o naruszenie dóbr itd w sądzie, ale zawsze przysyłał usprawiedliwienia w rodzaju „ważne obowiązki”, „obrady Sejmu” czy „wyjazd służbowy”. Raz Ziobro przegiął pałę, gdy przysłał wyjaśnienie: nie dotarł na proces, bo uczestniczył we mszy za duszę papieża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje