Fortele Macierewicza. Poseł robi w konia sąd i Sejm

23.10.2012 06:37
Nieobecność w sądzie 10 października poseł Macierewicz usprawiedliwił ważnymi zajęciami w Sejmie, nieobecność tego samego dnia na posiedzeniu sejmowej komisji, która miała się zająć uchyleniem jego immunitetu - sądowym procesem - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
"Gazeta Wyborcza" cytuje szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich, który nie może wyjść ze zdziwienia, że do takich wybiegów ucieka się poseł, który bez przerwy mówi o prawdzie. - Antoni Macierewicz zrobił nas po prostu w konia - mówi Maciej Mroczek.

Posłowie na 29. posiedzeniu sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich mieli rozpatrzyć wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Proces karny wytoczył mu lobbysta Marek Dochnal, który ostatnio wygrał od Polski odszkodowanie w Strasburgu za przewlekłe postępowanie wymiaru sprawiedliwości. - Pamiętam, że poprzednio nieobecność poseł Macierewicz usprawiedliwiał sprawami osobistymi. Wychodzę z założenia, że każdy jest człowiekiem i różne rzeczy mogą się zdarzyć - opowiada "Gazecie" poseł Mroczek z Ruchu Palikota, przewodniczący komisji. W przeddzień posiedzenia komisji Antoni Macierewicz przysłał jednak usprawiedliwienie, że 10 października ma rozprawę w wydziale karnym sądu okręgowego. - Nawet się dziwiłem, widziałem posła w Sejmie - mówi Mroczek.

W tym samym czasie w sądzie miał się odbyć proces karny wytoczony mu przez byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego. Tam przed rozprawą Macierewicz przesłał usprawiedliwienie, że nie może się zjawić na rozprawie z powodu pilnych obowiązków poselskich.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (271)
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  Znow potwierdza sie znany nam fakt, ze ten czlowiek to oszust przy okazji jak na prawnika potwierdza takze teze, ze za jego zachowanie i dyplom odpowiadaja rozdawane na prawo i lewo dyplomy za komuny. "Prawnik" komunistyczny to wlasciwie naciagacz, wie, ze prawo jego do tego "aby je obchodzic" jak to sie za komuny mawialo. Dzis ci starzy prawnicy nadal holduja tej zasadzie - oszukiwac i czekac az sie uda uniknac kary. Dajcie mu poslowie jakas kare, pokazcie ze dzis dziala PRAWO a nie prawo KOMUNISTCZNE!

 • baddrake

  Oceniono 4 razy 4

  Po co ja to oglądam i czytam? Wkur..em się i przez tego kiernoza znowu nie będę mógł zasnąć.

 • uncle506

  Oceniono 5 razy 3

  Przeczytałem i spojrzałem-od razu nasunęła mi się Kasztanka na której Jarek jeździ po Sejmie

 • merian3

  Oceniono 3 razy 3

  To nie oszustwo, to konspiracja...

 • jlesniewska1

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego posłowie są tacy bezkarni?????Nie mozna mu imunitetu odebrać bo oszukuje sądy i sejm tyle ludzi poszkodowanych kilka spraw w sądach,a Macierewicz smieje się wszystkim instytucją w twarz i nie ma na niego żadnej siły? Dlaczego zwykły szary człowiek jak nie pójdzie do sadu to ma przechlapane i szybko są na niego paragrafy i sankcję to chore co się dzieje w tej Polsce.

 • framberg

  Oceniono 6 razy 4

  Jaki jest każdy widzi. Prawie bo jednak ktoś go wybrał.
  Może trzeba leczyć tych jego wyborców?

 • mister_piotrek_wroc

  Oceniono 6 razy 4

  Niewiem ale na zdjęciach Macierewicz wygląda jak szefuncio chłAmerykańskich szatanistów Anton La Vey

 • kurpsiokonly

  Oceniono 5 razy 3

  Talib z PiSiorni ma łeb 18x24 i wie co robi. Turban mu pasuje jak nic. :P
  Buachacha....zespół dnia siódmego z tej foty bije po oczach.

 • carlos512

  Oceniono 6 razy 6

  dla PiS tak wygląda prawo i sprawiedliwość :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje