Projekt rządu ws. in vitro wystarczy? 54 proc. z was: Są większe problemy [WYNIKI SONDY]

Wyniki sondy Gazeta.pl

Wyniki sondy Gazeta.pl (Fot. Gazeta.pl)

Co myślisz o zapowiedzi Donalda Tuska ws. in vitro, zakładającej refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. bezpłodnych par? Aż 83 proc. z Was uważa, że to nie jest zadowalające rozwiązanie, z czego zdecydowana większość jest zdania, że w Polsce jest wiele poważniejszych problemów, którymi premier mógłby się zająć, jak np. służba zdrowia.
Czytelnikom Gazeta.pl zadaliśmy dziś pytanie, co sądzą o zapowiedzianym przez Tuska programie ws. in vitro, zakładającym refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. par oraz dostęp dla osób, które udowodnią, że przez rok leczyły bezpłodność.

Większość głosujących - 54 proc. lub 6227 osób - zagłosowało za odpowiedzią: "Refundacja in vitro to ważny problem. Jednak są poważniejsze kwestie w służbie zdrowia, które rozwiązałyby pieniądze przeznaczone na ten program".

Kolejne 29 proc. uznało, że decyzja premiera to zaledwie krok we właściwą stronę. "Program jest dobry, ale będzie trwał tylko 3 lata. Lepsza byłaby ustawa, bo ta jest bezterminowa" - uznało 3323 uczestników sondy.

Całkowicie zadowolonych z rządowego programu było 13 proc. głosujących - lub 1505 osób. Kompletnie mu przeciwnych było z kolei 448 osób lub 4 proc. wszystkich uczestników sondy. Do godz. 18.20 zagłosowało w sumie 11503 czytelników Gazeta.pl. W sondzie ciągle można wziąć udział.

Zobacz także
 • Michał Karnowski Karnowski o refundacji in vitro: Zgroza. Tusk jest zdolny do wszystkiego
 • Wprowadzenie plemnika do komórki jajowej podczas zabiegu in vitro Lekarz, pionier in vitro w Polsce: to nas zbliża do Europy
 • Wanda Nowicka i Julia Pitera Nowicka do Pitery: Załóżcie sobie klub dyskusyjny o in vitro
Komentarze (16)
Projekt rządu ws. in vitro wystarczy? 54 proc. z was: Są większe problemy [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • socrates11

  Oceniono 23 razy 11

  Co tu dużo mówic - ideologiczne podniecanie się takie samo jak z innej strony, zamiast myśleć nowoczesnie, racjonalnie, ekonomicznie, poważnie.

 • hanklo

  Oceniono 9 razy 5

  UWAGA. Najnowsza propozycja. Kobieta pragnąca mieć dziecko będzie mogla być poddana świętej ceremonii zapładniania. Zapłodnienie dokonywanie będzie z pomocą Boza a jako wykonawcy będzie wikary, proboszcz oraz Biskup (jeżeli nie będzie pijany) lub osoba przez niego wyznaczona.Uświęcony akt zapłodnienia dokonany będzie w okresie płodnym dwukrotnie w ciągu jednego dnia rano i wieczorem i "wzmocniony" msza święta oraz komunia. Jeżeli zapłodnienie święta sperma nie zostanie dokonane kobieta będzie miała możliwość na zapłodnienie droga sztuczna, po odbyciu pielgrzymki na Jasna Gore, do Świętej Ziemi (na kolanach) oraz pielgrzymkę na Giewont w styczniu i pocałowanie tam Krzyża Świętego. Po powrocie nic nie będzie stało na przeszkodzie aby dokonać sztucznego zapłodnienia. oczywiście zostawia się kobiecie możliwość powtórnego cyklu świętego cudownego zaplodnienia ale już w innej parafii.Alleluja- i do przodu i z powrotem. W te i nazad aż Duch święty pomoże.

 • aktyntasza

  Oceniono 3 razy 1

  statystyki pokazują że 55 % dzieci zapłodnione z in vitro to ułomy więc po co nam nowe dzieci skoro nie potrafimy wyżywić te dzieci które już są i po co nam nowi bezrobotni ?

 • lackjaw

  Oceniono 1 raz 1

  wisienka na torcie z g.... Polski nie stac na in vitro. Jak bedzie dobrze w innych dziedzinach to nie widze problemu.

 • wodakrolewska

  Oceniono 5 razy 1

  dawniej jak listonosz musiał odwiedzić każdy dom nie było takiego problemu
  zlikwidować skrzynki pocztowe

 • ebeb1

  Oceniono 19 razy 1

  Nie ma kasy aby leczyć chorych na raka, ale PR na in vitro będzie głośniejszy. Żywymi się zajmijcie, a wy ciągle o nienarodzonych.

 • best.bacha191

  Oceniono 2 razy 0

  "@mozart
  Kolejna zagrywka Tuska pod publiczke... Bo temat wszakze medialny. "

  Moze dla @mozarta to temat medialny...ale dla wielu malzenstw, ktore chca miec dziecko, a nie moga i nie sa w stanie zaplacic... temat bardzo wazny.
  @mozart ma pewnie stadko dzieci, wiec "zagrywka" Tuska go irytuje... @mozarcie! wyobraz siebie w sytuacji wielu par chcacych a nie mogacych posiadac dzieci i wtedy komentuj!

 • mariuszdd

  Oceniono 4 razy 0

  A będą jakieś ograniczenia wiekowe ?
  Bo będzie ,że stare babcie będą sie zapładniać
  tzw. babcio-mamy "młode" istne dziewice "młódki" 30+ .

 • mama_tomaszka

  Oceniono 1 raz -1

  antyktasza ile znasz dzieci z in vitro, że takie dane przytaczasz? A jak widać na twoim przykładzie z naturalnego poczęcia ulomow całkiem sporo. Żal mi ciebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje