Projekt rządu ws. in vitro wystarczy? 54 proc. z was: Są większe problemy [WYNIKI SONDY]

22.10.2012 18:43
Wyniki sondy Gazeta.pl

Wyniki sondy Gazeta.pl (Fot. Gazeta.pl)

Co myślisz o zapowiedzi Donalda Tuska ws. in vitro, zakładającej refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. bezpłodnych par? Aż 83 proc. z Was uważa, że to nie jest zadowalające rozwiązanie, z czego zdecydowana większość jest zdania, że w Polsce jest wiele poważniejszych problemów, którymi premier mógłby się zająć, jak np. służba zdrowia.
Czytelnikom Gazeta.pl zadaliśmy dziś pytanie, co sądzą o zapowiedzianym przez Tuska programie ws. in vitro, zakładającym refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. par oraz dostęp dla osób, które udowodnią, że przez rok leczyły bezpłodność.

Większość głosujących - 54 proc. lub 6227 osób - zagłosowało za odpowiedzią: "Refundacja in vitro to ważny problem. Jednak są poważniejsze kwestie w służbie zdrowia, które rozwiązałyby pieniądze przeznaczone na ten program".

Kolejne 29 proc. uznało, że decyzja premiera to zaledwie krok we właściwą stronę. "Program jest dobry, ale będzie trwał tylko 3 lata. Lepsza byłaby ustawa, bo ta jest bezterminowa" - uznało 3323 uczestników sondy.

Całkowicie zadowolonych z rządowego programu było 13 proc. głosujących - lub 1505 osób. Kompletnie mu przeciwnych było z kolei 448 osób lub 4 proc. wszystkich uczestników sondy. Do godz. 18.20 zagłosowało w sumie 11503 czytelników Gazeta.pl. W sondzie ciągle można wziąć udział.

Zobacz także
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • mama_tomaszka

  Oceniono 1 raz -1

  antyktasza ile znasz dzieci z in vitro, że takie dane przytaczasz? A jak widać na twoim przykładzie z naturalnego poczęcia ulomow całkiem sporo. Żal mi ciebie.

 • mama_tomaszka

  Oceniono 2 razy -2

  Wyniki sondy są zafałszowane bo przeciwnicy in vitro podjęli cichociemne działanie i skrzykiwali szeregi by masowo głosować przeciw. Żałosne i typowe dla nich działanie

 • aktyntasza

  Oceniono 3 razy 1

  statystyki pokazują że 55 % dzieci zapłodnione z in vitro to ułomy więc po co nam nowe dzieci skoro nie potrafimy wyżywić te dzieci które już są i po co nam nowi bezrobotni ?

 • lackjaw

  Oceniono 1 raz 1

  wisienka na torcie z g.... Polski nie stac na in vitro. Jak bedzie dobrze w innych dziedzinach to nie widze problemu.

 • atlas41

  Oceniono 1 raz -1

  Tusk pokazal nareszcie ze trzezwo mysli, przy okazji zrobil Gowina i reszte bandy katolickich oszolomow w jajo i za to nalezy mu sie zloty medal.
  Zabiez sie teraz premierze za koscielnych zlodziei a mozesz byc pewien tysiecy glosow

 • best.bacha191

  Oceniono 2 razy 0

  "@mozart
  Kolejna zagrywka Tuska pod publiczke... Bo temat wszakze medialny. "

  Moze dla @mozarta to temat medialny...ale dla wielu malzenstw, ktore chca miec dziecko, a nie moga i nie sa w stanie zaplacic... temat bardzo wazny.
  @mozart ma pewnie stadko dzieci, wiec "zagrywka" Tuska go irytuje... @mozarcie! wyobraz siebie w sytuacji wielu par chcacych a nie mogacych posiadac dzieci i wtedy komentuj!

 • mireczekb

  Oceniono 5 razy -1

  Sondaże w dół - Tusk odpala PR w sprawie in vitro ... Nie wypali ... ludzie są dziś bardziej świadomi, nie chcą zabijania wielu żyć kosztem jednego. Poza tym jest wiele innych dużo ważniejszych spraw w służbie zdrowia, niż zapładnianie in vitro. Chorych, w tym ciężko chorych nie ma czym, nie ma gdzie i nie ma za co leczyć.

 • hanklo

  Oceniono 9 razy 5

  UWAGA. Najnowsza propozycja. Kobieta pragnąca mieć dziecko będzie mogla być poddana świętej ceremonii zapładniania. Zapłodnienie dokonywanie będzie z pomocą Boza a jako wykonawcy będzie wikary, proboszcz oraz Biskup (jeżeli nie będzie pijany) lub osoba przez niego wyznaczona.Uświęcony akt zapłodnienia dokonany będzie w okresie płodnym dwukrotnie w ciągu jednego dnia rano i wieczorem i "wzmocniony" msza święta oraz komunia. Jeżeli zapłodnienie święta sperma nie zostanie dokonane kobieta będzie miała możliwość na zapłodnienie droga sztuczna, po odbyciu pielgrzymki na Jasna Gore, do Świętej Ziemi (na kolanach) oraz pielgrzymkę na Giewont w styczniu i pocałowanie tam Krzyża Świętego. Po powrocie nic nie będzie stało na przeszkodzie aby dokonać sztucznego zapłodnienia. oczywiście zostawia się kobiecie możliwość powtórnego cyklu świętego cudownego zaplodnienia ale już w innej parafii.Alleluja- i do przodu i z powrotem. W te i nazad aż Duch święty pomoże.

 • mariuszdd

  Oceniono 4 razy 0

  A będą jakieś ograniczenia wiekowe ?
  Bo będzie ,że stare babcie będą sie zapładniać
  tzw. babcio-mamy "młode" istne dziewice "młódki" 30+ .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje