Próbował zranić nożem premiera Finlandii. Zatrzymany

22.10.2012 17:36
Jyrki Katainen podczas kampanii samorządowej w centrum Helsinek

Jyrki Katainen podczas kampanii samorządowej w centrum Helsinek (Fot. Sari Gustafsson AP)

Uzbrojony w nóż mężczyzna próbował zaatakować premiera Finlandii Jyrki Katainena, gdy ten brał udział w kampanii samorządowej. Ochrona powstrzymała napastnika, został on zabrany przez policję; nie jest jasny motyw jego działań.
O zdarzeniu poinformował dziennik "Helsingin Sanomat" na stronie internetowej.

Rzecznik rządu Kari Mokko potwierdził, że ochrona zatrzymała mężczyznę, który nie zdążył zadać ciosu. Nie podał żadnych szczegółów.

Z kolei fiński fotoreporter Robert Seger, który był świadkiem incydentu, powiedział, że mężczyzna uklęknął przed Katainenem, trzymając nóż w ręku, ale nie atakował premiera. - Starał się zwrócić uwagę Katainena - ocenił fotograf.

Natomiast szef ochrony rządowej Timo Harkonen oświadczył, że ochrona "zapobiegła temu, by sytuacja stała się niebezpieczna".

Do incydentu doszło w mieście Turku na zachodzie Finlandii. Premier prowadził tam kampanię przed niedzielnymi wyborami do władz lokalnych.

Z relacji mediów wynika, że mężczyzna, o którym nie podano po ataku żadnych informacji prócz tej, że miał długie włosy, zbliżył się do premiera, trzymając nóż. Zatrzymali go ochroniarze szefa rządu, a następnie został zabrany przez policjantów, którzy nałożyli mu kajdanki.

Komentarze (5)
Próbował zranić nożem premiera Finlandii. Zatrzymany
Zaloguj się
 • tow_beton

  Oceniono 10 razy 6

  miał nóż fiński?

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zaatakował?, klęczał na chodniku którym szedł premier, w ręku trzymał nuż - ochrona podeszła a ten gostek oddał im ten nuż - tak to wyglądało. Trudno tu mówić o ataku, może chciał swoją finkę podarować premierowi?, a pismaki zaraz atak.

 • jegorism

  Oceniono 7 razy -3

  Prawdziwy Fin

 • hotin

  Oceniono 29 razy -5

  Jak to dobrze ,że wszyscy POlacy kochają naszego płemieła i Jemu ochrona jest niepotrzebna.

 • pl2512

  Oceniono 30 razy -22

  Koszerni neostalinowscy zapomnieli tym razem dodać, że to był Polak i katolik z PiS-u, słuchacz Radia Maryi, zwolennik jedynie słusznej drogi Donalda Kłamczuszka i zwolennik naiwniak nie wierzący w oczywistą prawdę, że brzózka może rozwalić wielki ruski samolot pasażerski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje