Ruch Palikota do Kościoła: Przekażcie część majątku na rzecz dzieci

22.10.2012 16:53
Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński

Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński (Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta)

Zlicytujcie choć fragment czy jedną nieruchomość należącą do Kościoła i przekażcie te środki dla dzieci z placówek opiekuńczo-leczniczych - zaapelował Armand Ryfiński (RP) do przewodniczącego KEP abpa Józefa Michalika oraz prymasa Polski abpa Józefa Kowalczyka.
Ryfiński na konferencji prasowej w Sejmie dowodził, że "majątek kleru w Polsce to są biliony złotych".

Przypomniał również podczas konferencji, że od tygodnia inny parlamentarzysta RP - Artur Bramora - głoduje w siedzibie placówki opiekuńczo-leczniczej w Częstochowie, by zwrócić uwagę rządu na problem finansowania pobytu chorych i niepełnosprawnych dzieci w takich zakładach.

"Kościół dysponuje majątkiem, jest maksymalnie zdemoralizowany"

Ryfiński apelował do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Józefa Michalika oraz do prymasa Polski abpa Józefa Kowalczyka, "by zlicytowali choć fragment czy jedną nieruchomość z tych dziesiątek czy setek tysięcy nieruchomości, jakie mają w Polsce i przekazali pieniądze dla tych głodujących dzieci z placówek opiekuńczo-leczniczych w Polsce". Zwrócił się do duchownych o przekazanie "choć symbolicznej kwoty 5 mln zł" na Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie, które zajmuje się dziećmi w takich placówkach.

Parlamentarzysta Ruchu został zapytany przez dziennikarkę, czy posłowie RP wpłacili jakieś pieniądze na tę placówkę. - Posłowie Ruchu nie dysponują nawet jedną dziesięciotysięczną, ani jedną stutysięczną majątków, którymi dysponuje Kościół katolicki, a który jest maksymalnie zdemoralizowany - odparł. Dodał też, że sam od wielu lat, zanim jeszcze został posłem, prowadzi działalność charytatywną i "wspiera wiele fundacji".

Ruch Palikota ponownie złoży projekt ustawy aborcyjnej

Poseł RP pytany był też o projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, liberalizujący przepisy aborcyjne, dopuszczający przerywanie ciąży do 12. tygodnia, który jeszcze w poniedziałek ma złożyć w Sejmie SLD. Ryfiński, pytany czy RP poprze projekt, odparł, że "zdecydowanie tak".

Podkreślił, że to projekt "tożsamy" z projektem złożonym wcześniej przez RP, a odrzuconym w październiku przez Sejm. Zapowiedział też, że Ruch złoży swój projekt ponownie "w troszkę innej postaci". - Podzielimy ten projekt na kilka i będziemy starali się etapami zmusić rządzących, by w końcu umożliwili Polkom, kobietom, matkom, godziwe warunki życia, godziwe warunki życia ich dzieci - dodał.

Zobacz także
Komentarze (345)
Ruch Palikota do Kościoła: Przekażcie część majątku na rzecz dzieci
Zaloguj się
 • marsjaninzwenusa

  Oceniono 329 razy 295

  Jak można od kleru żądać jakiejkolwiek kasy i robić sobie z niego śmiertelnego wroga! Kler nie wierzy w życie pozagrobowe i dlatego czerpie pełnymi garściami z życia doczesnego pławiąc się w luksusie oraz wywołując skandale obyczajowe gdzie tylko się pokaże.

 • li.mone

  Oceniono 255 razy 211

  Przekażcie część majątku na rzecz dzieci, swoich dzieci, proszę klechów.

 • fakiba

  Oceniono 224 razy 200

  Prędzej będą dwie niedziele w kupie niż klechy pozbędą się choć cząsteczki swojego majątku

 • auslander1

  Oceniono 212 razy 180

  A moze zamiast ich prosic wprowadzic przepisy, ktore mowia, ze za kazda udowodniona pedofilie, czy molestowanie KK bedzie zabierana na terenie PL jakas budowa pod licytacje, z ktorej piniadze beda przekazywane wlasnie do takich placowek :)

  ------------------------------------------------------
  emigracyjny.blogspot.de

 • majestique

  Oceniono 182 razy 160

  A słyszeliście, żeby Wołomin jakąś część majątku rozdawał? Od kiedy to bandyci dają na dzieci?

 • dyrdy.mal

  Oceniono 173 razy 153

  Duchowni przecież dzieci nie maja. Podobnie jak pieniędzy.
  Za to maja nieskazitelna moralność.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 140 razy 114

  Tam pół biedy z narodzonymi, przekażcie czarnuchy cokolwiek na embriony, o które tak walczycie. Może wtedy nie będę musiał finansować komuś in vitro...

 • nabuhodenozor

  Oceniono 121 razy 109

  Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji,
  przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną
  szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych
  własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych
  przez siebie biedaków (Mark Twain).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje