Ruch Palikota do Kościoła: Przekażcie część majątku na rzecz dzieci

22.10.2012 16:53
Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński

Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński (Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta)

Zlicytujcie choć fragment czy jedną nieruchomość należącą do Kościoła i przekażcie te środki dla dzieci z placówek opiekuńczo-leczniczych - zaapelował Armand Ryfiński (RP) do przewodniczącego KEP abpa Józefa Michalika oraz prymasa Polski abpa Józefa Kowalczyka.
Ryfiński na konferencji prasowej w Sejmie dowodził, że "majątek kleru w Polsce to są biliony złotych".

Przypomniał również podczas konferencji, że od tygodnia inny parlamentarzysta RP - Artur Bramora - głoduje w siedzibie placówki opiekuńczo-leczniczej w Częstochowie, by zwrócić uwagę rządu na problem finansowania pobytu chorych i niepełnosprawnych dzieci w takich zakładach.

"Kościół dysponuje majątkiem, jest maksymalnie zdemoralizowany"

Ryfiński apelował do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Józefa Michalika oraz do prymasa Polski abpa Józefa Kowalczyka, "by zlicytowali choć fragment czy jedną nieruchomość z tych dziesiątek czy setek tysięcy nieruchomości, jakie mają w Polsce i przekazali pieniądze dla tych głodujących dzieci z placówek opiekuńczo-leczniczych w Polsce". Zwrócił się do duchownych o przekazanie "choć symbolicznej kwoty 5 mln zł" na Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie, które zajmuje się dziećmi w takich placówkach.

Parlamentarzysta Ruchu został zapytany przez dziennikarkę, czy posłowie RP wpłacili jakieś pieniądze na tę placówkę. - Posłowie Ruchu nie dysponują nawet jedną dziesięciotysięczną, ani jedną stutysięczną majątków, którymi dysponuje Kościół katolicki, a który jest maksymalnie zdemoralizowany - odparł. Dodał też, że sam od wielu lat, zanim jeszcze został posłem, prowadzi działalność charytatywną i "wspiera wiele fundacji".

Ruch Palikota ponownie złoży projekt ustawy aborcyjnej

Poseł RP pytany był też o projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, liberalizujący przepisy aborcyjne, dopuszczający przerywanie ciąży do 12. tygodnia, który jeszcze w poniedziałek ma złożyć w Sejmie SLD. Ryfiński, pytany czy RP poprze projekt, odparł, że "zdecydowanie tak".

Podkreślił, że to projekt "tożsamy" z projektem złożonym wcześniej przez RP, a odrzuconym w październiku przez Sejm. Zapowiedział też, że Ruch złoży swój projekt ponownie "w troszkę innej postaci". - Podzielimy ten projekt na kilka i będziemy starali się etapami zmusić rządzących, by w końcu umożliwili Polkom, kobietom, matkom, godziwe warunki życia, godziwe warunki życia ich dzieci - dodał.

Zobacz także
Komentarze (345)
Zaloguj się
 • zima-1

  0

  Kosciol katolicki a chrzescijanstwo to jest jak ladacznica a cnotliwa kobieta....

 • wilem07

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe co czarne cepy odpowiedziały - pewnie miną karpia

 • ela-59-59

  Oceniono 2 razy 2

  Kler zabrał majątek za miliony zł to niech odda część pieniędzy na hospicja.domy .dziecka.renowację kościołów.Co oni zrobili z taką kasą miłosierni tylko w słowie,obłudni cynicy

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Wolne żarty. Oni wybierają służbę bogu żeby opływać w luksusie a nie łożyć na cudze bękarty. Dziwki, szulernie, limuzyny, używki kosztują.

 • henhotlew

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję sierociniec przy każdej parafii.Dzieci było by na tyle aby go zapełnić. A jak można by było zaspokajać seksualne zainteresowania proboszczów.

 • filmik2000

  Oceniono 1 raz 1

  Ksiądz biskup już się zbliża
  śmig, śmig, bum, bum, trach, trach
  Przed lampą się nie zniża
  wokół sieje postrach....
  www.youtube.com/watch?v=AkUf5XiQfec&feature=plcp

 • koloratura1

  Oceniono 2 razy 2

  Akurat!
  Kościół nie jest od DAWANIA, Kościół jest od BRANIA.

 • gold_berg

  Oceniono 1 raz 1

  chomikuj.pl/Batka/Ksi*c4*85*c5*bcki/*e2*97*8f+W/Paul+L.+Williams+-+Watykan+zdemaskowany.+Mafia*2c+zbrodnie*2c+pieni*c4*85dze,1292089127.pdf

 • gold_berg

  Oceniono 3 razy 3

  ************* skopiuj i podaj dalej. 0,3% - jak żyć Premierze?
  superauto24.se.pl/auta-gwiazd/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi_245777.html?podglad=1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje