;

Lewica jednak zablokuje Marsz Niepodległości?

Zamieszki 11 listopada 2011

Zamieszki 11 listopada 2011 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Część lewicowych działaczy nie zgadza się z decyzją Porozumienia 11 Listopada o nieblokowaniu w tym roku prawicowego Marszu Niepodległości - pisze "Rzeczpospolita". Zachęcają więc do tworzenia blokad. Czeka nas powtórka z zeszłorocznych zamieszek?
Porozumienie 11 Listopada nie będzie blokować Marszu Niepodległości w Warszawie. Zamiast tego zorganizowana będzie demonstracja - podało tydzień temu Radio TOK FM. Członkowie Porozumienia i środowiska antyfaszystowskie zrezygnowały z blokady wzorem ubiegłego roku. Chcą natomiast od rana 11 listopada organizować marsz w stolicy. Ruszą spod pomnika Bohaterów Getta, a zakończą manifestację na pl. Zamkowym.

Jednak jak podaje "Rzeczpospolita", część lewicowych działaczy, kojarzonych z organizacją Antifa, chce zablokować prawicowy Marsz Niepodległości. "Spodziewaliśmy się, że po całkowitej klęsce tzw. Kolorowej Niepodległej Porozumienie będzie chciało zorganizować blokadę na wzór blokad z 2009, 2010 lub 2011. (...) Blokadę bez celebrytów czy polityków z pierwszych stron gazet. Zamiast tego będzie demonstracja. Przykro nam, ale nie widzimy żadnego sensu w demonstrowaniu 11 listopada". - napisała w umieszczonym w internecie oświadczeniu grupa radykalnych lewicowców. Stworzono już specjalną grupę na Facebooku, która zachęca do organizacji blokad.

W zeszłym roku 11 listopada doszło do wielu incydentów w Warszawie. Doszło do burd z policją z udziałem zarówno uczestników Marszu Niepodległości, jak i lewicowych bojówkarzy. Chuligani idący z Marszem Niepodległości spalili wóz transmisyjny TVN 24, uszkodzili wóz Polsatu, kilkanaście policyjnych radiowozów, zdemolowali przystanki i wyrywali bruk. Rannych zostało ok. 70 osób, w tym 40 policjantów. Ratusz oszacował straty na 72 tys. zł.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (272)
Lewica jednak zablokuje Marsz Niepodległości?
Zaloguj się
 • beckett7

  Oceniono 276 razy 156

  Panie Michnik i panie Blumsztajn,
  nie jestem ani faszystą ani antysemitą.

  Moja rodzina ma tradycje przedwojennej lewicy.
  jestem przeciwnikiem wszelkich totalitaryzmów.
  Moje miejsce, tak jak chcieliby moi dziadkowie, tak jak ja uważam,
  jest na MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

  Czy mam się Was bać? Prowokatorów wpuszczanych przez szpalery policji, niemieckich neo-marksistowskich bojówkarzy? Czy potraficie uszanować demokratyczny ustrój Polski?

  Czy media będą znów kłamać jak w zeszłym roku?

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • gr_ub_y

  Oceniono 263 razy 133

  To nie jest żadna lewica, tylko uzbrojeni i zamaskowani bandyci zaproszeni przez Seweryna Blumsztajna z Gazety Wyborczej do wywoływania burd w dniu Święta Niepodległości.

 • wzgardzony

  Oceniono 295 razy 131

  Taka postawa lewicy każdego normalnego człowieka napawa wstrętem. Wyobraźmy sobie coś takiego w USA, Francji itp.
  A jaka to byłaby awantura w Rosjii gdyby ktokolwiek próbował blokować podobny marsz...

 • prochdast

  Oceniono 197 razy 119

  to nie wolno świętować Dnia Niepodległości ? brawo PO ale doczekaliśmy czasów

 • beckett7

  Oceniono 169 razy 101

  Uczestniczę w "prawicowym" Marszu Niepodległości. Mam poglądy prospołeczne i lewicowe. Ale nie marksistowskie. A to ważne rozróżnienie.

  Dość już z orwellowsim kłamstwem o "prawicowości" neonazistów i neonazistach na prawicy.
  Dość z manipulowaniem "ad hitlerum"
  Proszę, GaZeto byś informowała i powstrzymywała się od manipulacji,dzielenia i podburzania ludzi.

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • kapitan.kirk

  Oceniono 126 razy 82

  >>>Przykro nam, ale nie widzimy żadnego sensu w demonstrowaniu 11 listopada". - napisała w umieszczonym w Internecie oświadczeniu grupa radykalnych lewicowców.<<<

  To akurat dość oczywiste - dla "radykalnych lewicowców" niepodległość Polski już w 1918 była katastrofą (KPRP/KPP w swoich legalnych i nielegalnych odezwach podkreślała to wielokrotnie bez żadnego skrępowania); zresztą przecież znacznie zabawniej jest lać "faszystów" niż robić coś konstruktywnego. A pomysł kontrmanifestacji - która, jak planuje Porozumienie, ma być czymś w rodzaju drogi krzyżowej, na której kolejnych stacjach podkreślać się będzie znaczenie zagłady Żydów, praw gejów, miejsca bójek i mordów politycznych etc. - jest też raczej mało sensowny; tj. oczywiście w takiej demonstracji nie ma niczego złego, tylko co to właściwie ma w ogóle wspólnego z datą święta 11 listopada?? :-O
  Pzdr

 • unamatita

  Oceniono 192 razy 82

  "Chuligani idący z Marszem Niepodległości " - czytaj policyjni prowokatorzy, bojówki niemieckie zaproszone przez "lewicę" i chuligani.
  u.

 • her-mann

  Oceniono 98 razy 62

  Obawiam się, że do blokady dojdzie, bo cichym zwolennikiem tych lewackich bandziorów jest PO. Obecnej władzy na rękę są wszelkie antypolskie ekscesy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje