Lewica jednak zablokuje Marsz Niepodległości?

22.10.2012 08:39
Zamieszki 11 listopada 2011

Zamieszki 11 listopada 2011 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Część lewicowych działaczy nie zgadza się z decyzją Porozumienia 11 Listopada o nieblokowaniu w tym roku prawicowego Marszu Niepodległości - pisze "Rzeczpospolita". Zachęcają więc do tworzenia blokad. Czeka nas powtórka z zeszłorocznych zamieszek?
Porozumienie 11 Listopada nie będzie blokować Marszu Niepodległości w Warszawie. Zamiast tego zorganizowana będzie demonstracja - podało tydzień temu Radio TOK FM. Członkowie Porozumienia i środowiska antyfaszystowskie zrezygnowały z blokady wzorem ubiegłego roku. Chcą natomiast od rana 11 listopada organizować marsz w stolicy. Ruszą spod pomnika Bohaterów Getta, a zakończą manifestację na pl. Zamkowym.

Jednak jak podaje "Rzeczpospolita", część lewicowych działaczy, kojarzonych z organizacją Antifa, chce zablokować prawicowy Marsz Niepodległości. "Spodziewaliśmy się, że po całkowitej klęsce tzw. Kolorowej Niepodległej Porozumienie będzie chciało zorganizować blokadę na wzór blokad z 2009, 2010 lub 2011. (...) Blokadę bez celebrytów czy polityków z pierwszych stron gazet. Zamiast tego będzie demonstracja. Przykro nam, ale nie widzimy żadnego sensu w demonstrowaniu 11 listopada". - napisała w umieszczonym w internecie oświadczeniu grupa radykalnych lewicowców. Stworzono już specjalną grupę na Facebooku, która zachęca do organizacji blokad.

W zeszłym roku 11 listopada doszło do wielu incydentów w Warszawie. Doszło do burd z policją z udziałem zarówno uczestników Marszu Niepodległości, jak i lewicowych bojówkarzy. Chuligani idący z Marszem Niepodległości spalili wóz transmisyjny TVN 24, uszkodzili wóz Polsatu, kilkanaście policyjnych radiowozów, zdemolowali przystanki i wyrywali bruk. Rannych zostało ok. 70 osób, w tym 40 policjantów. Ratusz oszacował straty na 72 tys. zł.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (272)
Zaloguj się
 • misiupisiu2

  Oceniono 6 razy 2

  Lewacy i antifa to półgłówki i asocjalne męty wykorzystywane i prowadzone na smyczy przez syjonistów do rozbicia więzów narodowych miedzy Polakami . Zydowska akcja niszczenia Polski i polskości ma przygotować grunt pod desant Sruli do Polski eksperyment pod tytułem “państwo Izrael” nie udał się, zakończył się klęską, wywołał cierpienia, śmierć, upodlenie milionów ludzi. W sposób stały państwo Izrael stanowi zagrożenie dla normalnego życia nie tylko setek milionów ludzi na Bliskim Wschodzie, ale uderza także w bezpieczeństwo i ekonomię światową. Może już czas pomyśleć o przeniesieniu tego państwa na gościnną ziemię amerykańską?A nie do polski ,bo tu nie ma ich korzeni . To tylko pasożyt.

 • kola

  Oceniono 8 razy -2

  W istocie, patrioci-idioci. To takie typowe dla nurtu narodowo katolickiego - propagandowy bełkot przed ujawnieniem swojego prawdziwie faszystowskiego oblicza. ALE TO NIE NOWINA! - ich historyczne korzenie to na przykład: W 1939 roku grupa kolaborantów próbowała stworzyć w pierwszych miesiącach okupacji, prohitlerowski polski rząd kolaboracyjny(!). Środowisko to tworzyli: Władysław STUDNICKI, byli członkowie ONR „Falanga” Andrzej ŚWIETLICKI i Jerzy CYBICHOWSKI (aktywiści faszystowskiej Narodowej Organizacji Radykalnej) oraz działacze stowarzyszenia „Pochodnia” – Erazm SAMBORSKI i R. PODGÓRSKI……Inny narodowiec nieco póxniej powtórzył inicjatywę: - Leon Kozłowski. Były premier II RP, były senator II RP. Uciekł z armii Andersa do Berlina gdzie prowadził rozmowy o tworzeniu kolaboracyjnego rządu. Zmarł w 1944 w Berlinie, w hotelu Alemannia... NO ALE PRZECIEŻ MIELI I MAJA DOSKONAŁYCH "przewodników duchowych - prawdziwie katolickich" - oto jeden z "filarów" któremu są wierni w nacjonalizmie i szowinizmie stanowiących ich byt powszedni - "Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację". ("Ateneum Kapłańskie" rok 1938, zeszyt 1, str. 23) " Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom HITLERA, Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej - przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa". "HITLER jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki" "Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim " ("Ateneum Kapłańskie" rok 1938) "Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec ". ("Ateneum Kapłańskie" 1937 r., zeszyt l str. 152) Ks. Kardynał Stefan Wyszyński "Prymas Tysiąclecia" -kandydat na świętego i Patrona Polski...

 • razb1947

  Oceniono 5 razy 1

  Najlepiej tych czerwonych szczurów wybić do ostatniego.

 • plorg

  0

  Kolejny dowód, że PRL nigdy się nie skończyła.

 • pietruszka666

  Oceniono 8 razy -4

  dla mnie to jest nie pojęte jak można iść w ramię w ramię z ludźmi wyznającymi rasistowskie, homofobiczne i ksenofobiczne poglądy, aczkolwiek nie zdziwiłabym się jak część bezmózgiego bydła z MN nie miała by pojęcia za czym i gdzie idzie, byle w mordę lewakom i policji dać.

  to jest tragedie, że tacy ludzie chrzczą się patriotami tym samym nazywając drugą stronę z wolnościowymi poglądami banda obsranych lewaków ( ciekawe na jakiej podstawie) nie mając pojęcia z kim idą.

  a jak mają to tylko już sobie w łeb pozostaje strzelić.

 • box-of-surprises

  Oceniono 7 razy -3

  Chodzą słuchy, że na tegoroczny Marsz Niepodległości organizatorzy, narodowi socjaliści z ONR zaproszą kolegów ze Złotego Świtu z Grecji.

  Mam nadzieję, że 'patrioci' już ustawiają się w kolejce, aby obrabiać im pałki, inaczej nie będą mogli mówić o sobie "Prawdziwi Polacy".

 • box-of-surprises

  Oceniono 10 razy -4

  Do wszystkich wyzywających od lewaków:
  Nie macie wstydu, że popieracie marsz organizowany przez Narodowych SOCJALISTÓW (ONR, NOP, inne brunatne gó...)?

 • tp70

  Oceniono 8 razy -6

  To jest marsz, który nie ma nic wspólnego z hasłem "NIEPODLEGŁOŚCi" To jest demonstracja bojówek kaczyńskiego i biznesmena rydzyka!!!

 • framberg

  Oceniono 7 razy 1

  Tuskowa policja wezwała już Niemców na pomoc?

  I dlaczego policjanci obrażają się gdy do nich krzyczą gestapo? Ramię w ramię z Niemcami pałują zadymiarzy ale i patriotów, Polaków.
  W końcu Niemcy z ZSRR dogadywali się przed wojną, razem wkroczyli do Polski. Teraz też nas wykiwali z rurą gazową. Tyle, że wtedy mieliśmy swoja armię, swoją policję, swojego premiera. Teraz Policja i premier na usługach szkopów.
  Może czas spojrzeć w oczy prawdzie i powiedzieć, że mamy okupacyjną władzę opartą na pałach policyjnych szpicli nasyłających niemieckie bojówki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje