Mińsk pełen agentów Mossadu. Chronią byłego szefa. Przez niedyskrecję Łukaszenki?

21.10.2012 19:05
Meir Dagan, były szef Mossadu

Meir Dagan, były szef Mossadu (fot. cbsnews.com/Youtube)

Mińsk roi się od agentów Mossadu chroniących byłego szefa - pisze brytyjski "Sunday Times". Według brytyjskiej gazety po ujawnieniu informacji, że Meir Dagan przebywa w szpitalu w stolicy Białorusi, Mińsku, Izrael zwiększył jego ochronę z obawy przed zamachem. Dagan przechodził w mińskiej klinice operację przeszczepu wątroby.
Wiadomość o tym, że były szef Mossadu przeszedł w Mińsku operację przeszczepu wątroby i nadal tam przebywa na leczeniu pooperacyjnym, ujawnił w ostatnich dniach prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. W związku z tym Izrael zwiększył ochronę Dagana. Izraelski wywiad twierdzi, że otrzymał kilka wskazówek sugerujących, że były dowódca wywiadu żydowskiego państwa może być celem ataku ze strony irańskich służb specjalnych lub terrorystycznego ugrupowania Hezbollah.

Łukaszenka się wygadał, Mossad musi chronić byłego szefa

"Izrael wysłał do Mińska tak liczną grupę funkcjonariuszy wywiadu, że wystarczy nie tylko do ochrony szpitala, ale nawet całego miasta" - cytuje gazeta izraelskie źródło, zapewniające, że Dagan bezpiecznie wróci do Izraela.

Tylko w mińskim szpitalu znajdował się organ nadający się do przeszczepu dla byłego szefa izraelskiego wywiadu. Z powodu pooperacyjnych komplikacji lekarze odmówili przewiezienia Meira Dagana samolotem do izraelskiego szpitala wojskowego. Dagan, który przeszedł w stan spoczynku w ubiegłym roku, jest chory na raka. Operację przeszczepu wątroby przeszedł 10 dni temu.

Meir Dagan nigdy nie porusza się bez osobistej ochrony. "Sunday Times" przypomina, że, kierując Mossadem, zapoczątkował operację selektywnego likwidowania irańskich naukowców i innych przedstawicieli rządu zaangażowanych w irański program rozwoju energii jądrowej.

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • doomsday

  Oceniono 5 razy 1

  Też się zanatnawiam dlaczego Białoruś? Czyżby chodziło o to, ze wykonują tam wyroki smierci na skazanych, w związku z czym łatwo o świeżutką wątróbkę ? Niedawno były dwa wyroki na młodych chłopcach skazanych za zamach w metrze.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy 4

  Była minister rządu Izraela Shulamit Aloni przyznaje w wywiadzie, że jego władze używają oskarżeń o antysemityzm jako "triku" w celu zagłuszenia oponentów.
  "Jew, Admits Defamation Trick Of Labeling People As "Anti Semitic"... "
  www.youtube.com/watch?v=HOBii3Jx1Qg

 • say69mat

  Oceniono 1 raz 1

  Uoj!!! ... Bat'ka może czuć się ... bezpiecznie???

 • kaczordymarudego_powolutku

  Oceniono 10 razy 6

  .
  .
  Byla koszerna ?
  .
  Watroba.
  .
  .

 • v-4

  Oceniono 5 razy 3

  Dowództwu przydałaby się dieta i więcej ruchu na poligonie.

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 9 razy 7

  Jest cos Orwelowskiego w usuwaniu komentarzy,znikaja bez sladu i czlowiek zastanawia sie czy w ogole byly

 • kola

  Oceniono 12 razy 6

  Miejmy nadzieję, że ta wątroba wykończy żydowskiego bandytę i zbrodniarza mającego na rękach krew tysięcy ludzi.

 • perez_237

  Oceniono 6 razy 2

  będą go chronić pewnie przed pazernymi rękoma jego braci bo sama rodzina pewnie chce go wykończyć by dostać po nim spadek -taki to już naród

  kochają eutanazje aborcje pedofilie itp.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje