Zatrzymano dwie osoby w związku z kradzieżą auta ze zwłokami

21.10.2012 14:46

Fot. policja

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą w Niemczech trzech mercedesów, w tym pojazdu z ciałami 12 zmarłych. Policja odnalazła jeden pojazd należący do firmy budowlanej, a dwa inne są poszukiwane.
Policja nie potwierdziła dotąd, by udało jej się trafić na ślad pojazdu przewożącego ciała zmarłych. Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat miało miejsce w czwartek i piątek.

Nadal poszukiwani są dwaj inni, w tym prawdopodobny organizator kradzieży. Zdjęcia i dane poszukiwanych mężczyzn policja publikuje na swojej stronie internetowej. Zatrzymani mężczyźni byli wcześniej karani za przestępstwa kryminalne, trafili do aresztu.

Do kradzieży trzech mercedesów sprinterów należących do różnych właścicieli doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Hoppegarten pod Berlinem. Wśród nich był skradziony z posesji zakładu pogrzebowego pojazd z trumnami przygotowanymi do transportu do krematorium w Miśni.

W poniedziałek rano jeden z pojazdów odnaleziono w Poznaniu. Niemiecka i polska policja przypuszczają, że również do Polski trafiły pozostałe dwa auta.

Komendant wielkopolskiej policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla osoby, która pomoże w wyjaśnieniu sprawy i odnalezieniu pojazdów.

Zobacz także
Komentarze (22)
Zatrzymano dwie osoby w związku z kradzieżą auta ze zwłokami
Zaloguj się
 • auslander1

  Oceniono 85 razy 81

  Wymiotowac sie chce jak czlowiek czyta o tym.... zenujace, ale idealnie pasuje do glupiego zartu: jedz do Polski - Twoj samochod juz tam jest. Wstyd!

  -----------------------------------------------------
  emigracyjny.blogspot.de

 • vinogradoff

  Oceniono 36 razy 34

  Polacy zaczna sie teraz kojarzyc ze Zlodziejami zwlok Niemcow. Natomiast nasi Bracia Litwini powoli zaczynaja sie kojarzyc ze zlodziejami luxusowyxh aut niemieckich gdyz jak kilka dni temu donosla lokalna prasa niemiecka POLIZEI zatrzymala dwie lawety Litwinow z zaladowanymi na nie luxusowymi BMW skradzionymi we Frankfurcie nad Menem podazajace w kierunku na Wschod.

 • cwanybolek

  Oceniono 27 razy 27

  Nie dość, że złodzieje to jeszcze idioci. Na co oni liczyli widząc co mają na pace?

 • arius5

  Oceniono 48 razy 20

  A niech tylko ktos napisze "Polak - zlodziej" w gazecie, to zaraz obraza i protesty.
  Zalosny, zapijaczony, zlodziejski narodek.

 • ruscy_za_ural

  Oceniono 7 razy 7

  Pytanie jak najbardziej "na serio":
  Co nalezy w Polsce zmienic zeby takie sytuacje wyeliminowac? sad? policja?

  (czyli ukrocic tego typu kradzieze?? - naprawde wychodzi na to ze tych zlodzieji po ulicach paletaja sie tabuny i nie maja zadnego, nawet minimalnego respektu dla prawa. Jak walczyc z tym bydlem?)

 • jw11

  Oceniono 6 razy 6

  wstyd że aż pali..

 • kingstonny

  Oceniono 8 razy 6

  Dlaczego nie ma fotografi poszukiwanych bandytow? Tajne, jak zwykle.

 • 27bubba

  Oceniono 5 razy 5

  "Pytanie jak najbardziej "na serio":
  Co nalezy w Polsce zmienic zeby takie sytuacje wyeliminowac? sad? policja?

  (czyli ukrocic tego typu kradzieze?? - naprawde wychodzi na to ze tych zlodzieji po ulicach paletaja sie tabuny i nie maja zadnego, nawet minimalnego respektu dla prawa. Jak walczyc z tym bydlem?)"

  Polskie prawa sa za slabe . Prokuratura boi sie surowej kary dac bojac sie ze jest nisprawiedliwa. Pytanie.. Dlaczego ci przestepcy powtarzaja to same przestempstwo jeszcze raz? Odpowiedz... Bo wczesniejsza kara byla za mala!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje