Nasz czytelnik o starciu kiboli z policją: "Było dużo krwi. Jakby wpuścili jakąś dzicz"

21.10.2012 11:39
Zniszczony śmietnik po bitwie kiboli z policją na dworcu w Katowicach

Zniszczony śmietnik po bitwie kiboli z policją na dworcu w Katowicach (fot. nadesłał Tomek/Alert24)

Zatrzymano 9 kiboli, którzy w sobotę wieczorem zaatakowali policjantów na dworcu kolejowym w Katowicach - poinformował rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel. "Wyglądało to jakby wpuścili jakąś dzicz. Dużo krwi było na peronie, bo kibice zaczęli rzucać kostkami brukowymi i kamieniami z torów" - tak opisał bójkę nasz Czytelnik, który przysłał zdjęcia i relację z bójki na Alert24.
"Sobota 20.10.2012, godz. 21.00. Podczas zatrzymania pociągu na stacji Katowice kibice zaatakowali podróżnych i policjantów stojących na peronie. Wyglądało to jakby wpuścili jakąś dzicz. Zniszczenia są ogromne, powyrywane kosze, szkło było wszędzie. Dużo krwi było na peronie, bo kibice zaczęli rzucać kostkami brukowymi i kamieniami z torów. Policjanci strzelali chyba gumowymi kulami ale musieli się wycofać. Widziałem jak kilku wynosili na rękach. Niektóre pociągi stały chyba z godzinę zanim mogliśmy pojechać do domu" - tak internauta Tomek zrelacjonował dla Alertu24 brutalne starcie kiboli z policją na dworcu w Katowicach. I zapytał: Kto ma nas chronić przed tymi wariatami?! Chyba trzeba ściągnąć wojsko! Co na to PZPN i kluby sportowe?!

Brutalne starcie kiboli z policją w Katowicach

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. - Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez peron trzeci, ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z niego i zaatakowała policjantów - powiedział rzecznik katowickiej policji. - Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. - Dziewięciu z nich [chuliganów - red.] zostało zatrzymanych, a trzech trafiło na izbę wytrzeźwień - dodał Pytel.

Rannych zostało 8 policjantów. Obrażenia okazały się niegroźne, wszyscy opuścili już szpital. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Wstępne zniszczenia na dworcu kolejowym szacuje się na ok. 50 tys. zł. Rzecznik policji podał, że uszkodzone zostały m.in. urządzenia wyświetlające godziny odjazdów pociągów.

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział, że PKP będzie się domagać od kiboli, którzy zdemolowali katowicki dworzec odszkodowania. - PKP sprawdzi karną i cywilną drogę prawną do wyegzekwowania odszkodowań od bandytów odpowiedzialnych za demolkę na dworcu w Katowicach - zapewnił.Zobacz także
Komentarze (278)
Zaloguj się
 • cup_of_t

  Oceniono 1 raz 1

  Przywroccie uprawnienia policji do uzycia sily, niech spaluja to bydlo dla przykladu i bedzie spokoj. Jak mielismy zomo to byl spokoj, zadnych rozrob. Co to za czasy, zeby policja bala sie szukajacego zaczepki bydla. A potem za szkody zaplacimy my :/

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy 1

  Wyborza ma na etatach tych "oburzonych czytelników", "panów Karoli" i "panie Grażyny". Pojawiają się często w wyssanych z zpalca opowieściach funkcjonariuszy Michnika.
  Tak jak funkcjonariusze Michnika zawsze w pobliżu demonstracji nieprzychylnych im opcji politycznych coś usłyszą, podsłuchają jakąś "poufną rozmowę" obanażająca "prawdziwe intencje" demonstrantów. Tania gadzinówka to i propaganda płytka.

 • pit-or

  Oceniono 2 razy 2

  Jedyny, jaki pamiętam, przypadek, gdy klub zareagował zdecydowanie, potwornym oburzeniem, na wyczyn swoich kibiców, miał miejsce, gdy kibice - rozczarowani słabą grą - zorganizowali zbiorową nieobecność na meczu. Przez litość nie wspomnę, o jaki klub chodzi.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczor ich wybroni razem z Romaszewskim przecież walczyli z reżimową policją.

 • pboecker

  Oceniono 1 raz 1

  Wszyszcy ktorym udowodni sie wandalizm i atak na Policje jak i podroznych,powinni dostac minimum ROK BEZWZGLEDNEGO wiezienia .Nie w zawiasach jak to z pewnoscia bedzie, ale bezwzgledne pozbawienie wolnosci,-powinno wystarczyc. I to nie tylko teraz w tym przypadku ale w kazdym nastepnym. Zadnych zawiasow.
  Dostana pewnie dozor Policyjny zawiasy i po 500 PLN,....jajcarne te Polskie sady.

 • pis_ofszit

  Oceniono 3 razy 1

  patrioci prezesa,to sa dzieci Kaczynskiego..oni nie robili burdy,oni prostestowali przeciw czemus tam:)jaki ojciec-takie dzieci

 • 3000m

  Oceniono 3 razy 3

  Więzienia są przepełnione więc nie ma co oczekiwać, że sędziowie będą skazywać takich troglodytów na odsiadkę, tym bardziej że to niewielka społeczna szkodliwość czynu, bo poza kilkoma policjantami nikt postronny nie ucierpiał. Ot takie młodzieńcze przepychanki... Niedługo wszystkie dworce, odnowione za ciężkie miliony, zostaną zdemolowane przez hordy zakompleksionych nieudaczników w szalikach. Pozwy cywilne to doskonały pomysł bo sprawy karne od lat kończą się tak samo, a nieudolność wymiaru sprawiedliwości jest żenująca. Panowie w sukienkach, przepraszam w togach, powinni się zastanowić nad swoim postępowaniem bo działają na szkodę interesu obywateli.

 • marek_nazarowski

  Oceniono 2 razy 2

  Bydło należy transportować wagonami do tego przystosowanymi. Bynajmniej nie na Dworzec Główny w Katowicach, tylko nieco dalej, gdzie nie ma nowych wyświetlaczy i innych drogich wynalazków.

 • jacekzwawy

  Oceniono 3 razy 1

  la takich bandziorów powinna byc kara kilku lat obozu cięzkiej pracy fizycznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje