Nasz czytelnik o starciu kiboli z policją: "Było dużo krwi. Jakby wpuścili jakąś dzicz"

21.10.2012 11:39
Zniszczony śmietnik po bitwie kiboli z policją na dworcu w Katowicach

Zniszczony śmietnik po bitwie kiboli z policją na dworcu w Katowicach (fot. nadesłał Tomek/Alert24)

Zatrzymano 9 kiboli, którzy w sobotę wieczorem zaatakowali policjantów na dworcu kolejowym w Katowicach - poinformował rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel. "Wyglądało to jakby wpuścili jakąś dzicz. Dużo krwi było na peronie, bo kibice zaczęli rzucać kostkami brukowymi i kamieniami z torów" - tak opisał bójkę nasz Czytelnik, który przysłał zdjęcia i relację z bójki na Alert24.
"Sobota 20.10.2012, godz. 21.00. Podczas zatrzymania pociągu na stacji Katowice kibice zaatakowali podróżnych i policjantów stojących na peronie. Wyglądało to jakby wpuścili jakąś dzicz. Zniszczenia są ogromne, powyrywane kosze, szkło było wszędzie. Dużo krwi było na peronie, bo kibice zaczęli rzucać kostkami brukowymi i kamieniami z torów. Policjanci strzelali chyba gumowymi kulami ale musieli się wycofać. Widziałem jak kilku wynosili na rękach. Niektóre pociągi stały chyba z godzinę zanim mogliśmy pojechać do domu" - tak internauta Tomek zrelacjonował dla Alertu24 brutalne starcie kiboli z policją na dworcu w Katowicach. I zapytał: Kto ma nas chronić przed tymi wariatami?! Chyba trzeba ściągnąć wojsko! Co na to PZPN i kluby sportowe?!

Brutalne starcie kiboli z policją w Katowicach

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. - Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez peron trzeci, ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z niego i zaatakowała policjantów - powiedział rzecznik katowickiej policji. - Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. - Dziewięciu z nich [chuliganów - red.] zostało zatrzymanych, a trzech trafiło na izbę wytrzeźwień - dodał Pytel.

Rannych zostało 8 policjantów. Obrażenia okazały się niegroźne, wszyscy opuścili już szpital. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Wstępne zniszczenia na dworcu kolejowym szacuje się na ok. 50 tys. zł. Rzecznik policji podał, że uszkodzone zostały m.in. urządzenia wyświetlające godziny odjazdów pociągów.

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział, że PKP będzie się domagać od kiboli, którzy zdemolowali katowicki dworzec odszkodowania. - PKP sprawdzi karną i cywilną drogę prawną do wyegzekwowania odszkodowań od bandytów odpowiedzialnych za demolkę na dworcu w Katowicach - zapewnił.Zobacz także
 • Zdemolowane toalety na stadionie Legii. Powyrywane suszarki do rąk i armatura Legia potępiła zachowanie kiboli
Komentarze (278)
Nasz czytelnik o starciu kiboli z policją: "Było dużo krwi. Jakby wpuścili jakąś dzicz"
Zaloguj się
 • latka2012

  Oceniono 284 razy 256

  Zgodnie z naszą normą, nic im nie zrobią. Były już takie widowiskowe zatrzymania i nic, cisza. Żal tylko policjantów.
  Nie ma na szkoły, służbę zdrowia itp... ale na budowę nowych i remont starych stadionów jest kasa. A bydło ma gdzie szaleć. Komu potrzebna jest dyscyplina "sportu" w której nie odnsimy sukcesów, utrzymywanie obiektów generuje straty, przeżarta korupcją? Tylko "działaczom", "sportowcom" i kibolom. Pierwsi i drudzy mają kasę a trzeci możliwość bezpłatnego wyszalenia się.

 • stan-1

  Oceniono 283 razy 251

  "Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia."
  Już widzę jak litościwy sędzia lituje się nad młodymi.

 • krzysztof_57

  Oceniono 149 razy 133

  Bydło nie ludzie, najwyższy czas aby kluby piłkarskie odpowiadały finansowo za "swoich" kibiców i ochrone policji.Dlaczego ja mam płacić ze swoich podatków za to ,że paru debili idzie na mecz a potem odstawia demolkę....Niech klub wliczy te straty w cene biletu i bedzie OK.I jeszcze jedno,przed chwilą byłem na dworcu w Gdańsku Gł.Pijani kibice pili piwo na peronie i palili papierosy...a SOK i policja biernie sie temu przyglądała....Gdybym ja "solo" chciał tak zrobić to 500 zł w kieszeni mniej...Państwo prawa?????

 • polska_baba

  Oceniono 147 razy 117

  "Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. - Dziewięciu z nich zostało zatrzymanych, a trzech trafiło na izbę wytrzeźwień - dodał Pytel."

  Z tego zdania wynika, że to policjanci zostali zatrzymani i trafili na izbę wytrzeźwień. Gratuluję redakcji.

 • demetria11

  Oceniono 104 razy 88

  Czy p. Kempa i p. Romaszewski zorganizowali już demonstrację na rzecz uwolnienia tych młodych, dzielnych patriotów?!

 • miikz

  Oceniono 68 razy 60

  należy najpierw ściągnąć z nich kasę a następnie rozstrzelać i tak z każdym jednym matołem z szalikiem na mordzie!!!!

 • aghata137

  Oceniono 104 razy 54

  zamknąć dworzec

 • wnikliwyobsrywator

  Oceniono 31 razy 29

  GW jak zwykle łże! Szliśmy po meczu kurtrarnie, niektórzy szydełkowali, inni rozmawiali o sztuce francuskiej XVIII wiek, a wtedy policja bez powodu zaczęła nas bić! Wołałem "mamusiu" jak mnie pałowali, ale mamusia nie pomogła :( I za co, pytam się?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje