Mgła odpuściła, lotniska działają normalnie 

Mgła

Mgła (Fot. Mateusz Skwarczek / AG)

Odpuściła mgła na polskich lotniskach. Od rana najgorzej było w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, ale wiele opóźnień zanotowało też lotnisko na warszawskim Okęciu. Sporo lotów było odwołanych, kilka przekierowanych na inne lotniska.
Przed południem do normy wróciła sytuacja ma podkrakwoskich Balicach. Po południu zaczęła się też poprawiać sytuacja w Poznaniu. Tam część pasażerów zamiast startować i lądować w stolicy Wielkopolski, musiała korzystać z lotniska w Berlinie.

Przed południem ruszyło także lotnisko we Wrocławiu. Opóźnienia od rana notuje lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Pasażerowie nie mają jednak szans dodzwonić się na tamtejszą infolinię. I to nie z powodu przeciążenia, tylko dlatego, że nikt nie odbiera tam telefonu. Podobnie jak na łódzkim Lublinku. Na szczęście na obu tych lotniskach nie ma większych problemów. Podobnych kłopotów nie mają podróżujący ze stolicy Małopolski. Infolinia lotniska w Krakowie dokładnie instruuje pasażerów, uprzejmie i rzeczowo wyjaśnia, jakich mogą spodziewać się problemów, a kiedy ich już nie będzie. 

W Warszawie z lotniska Chopina odwołano połączenie z Gdańskiem, Monachium i Dusseldorfem. Samolot z Nowego Jorku przekierowano do Rzeszowa. Wiele było też opóźnień. Mgła nie sparaliżowała za to podwarszawskiego Modlina. Żadnych problemów nie miał za to Rzeszów, Szczecin czy Katowice.

Nie tylko polskie lotniska walczyły w niedzielę z mgłą. Problemy mieli także Niemcy w Monachium. Do Polski nie przyleciał rano stamtąd żaden samolot.

Komentarze (22)
Mgła odpuściła, lotniska działają normalnie 
Zaloguj się
 • zbydar

  Oceniono 61 razy 41

  jaroslaw zaraz powie ze to wina tuska.

 • kazbez74

  Oceniono 54 razy 32

  mgła???? to brzmi podejrzanie. Pewnie ktoś ja zrzucił!!

 • oblewai

  Oceniono 34 razy 28

  Nie znam się w jakich warunkach pogodowych można łądowac, ale skoro na dość dobrze technicznie wyposarzonych lotniskach jest zakaz lądowania przy mgle ze wzgledow bezpieczenstwa, to dlaczego uczyniono to w Smolensku??? Dlaczego pol. Gwiazda generalicji w tym samym miescie w którym przekierowuje samoloty z powodu mgły na inne lotniska , sklada generalskie tekstylia jako wota, generała ktory powinien wiedzieć że ladowania w takich warunkach pogodowych koncza się zawsze tragedią. Polecam bylej pani generalowej tekst „Mgla utrudnia loty....”

 • bambuss

  Oceniono 35 razy 23

  Nie można być lękliwym. Panie pilocie, przepustnica na pełną moc i ogień ;p

 • donek_corleonek

  Oceniono 38 razy 22

  Czyżby ktoś rozpylił hel?

 • rzewuski1

  Oceniono 31 razy 19

  Ruskie znowu działają

 • costa3500

  Oceniono 29 razy 15

  Mglę należy dokładnie sprawdzić może być sztuczna,a może to hel, bez Macierewicza i Dubieneckiego się nie obejdzie.

 • anders76

  Oceniono 22 razy 14

  Macierewicz do akcji ! Teraz zlapiesz tego gnoja co mgle rozklada na goracym uczynku, potem kilka lat aresztu wydobywczego i wszystko wyspiewa lacznnie z danymi tego facia od helu !

 • dyfly

  Oceniono 9 razy 7

  Uwaga na brzozy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje