Wdowa po gen. Błasiku złożyła na Jasnej Górze pamiątki po mężu. "Zakrwawiony mundur"

20.10.2012 21:56
Przekazanie pamiątek po generale zakonnikom z Jasnej Góry

Przekazanie pamiątek po generale zakonnikom z Jasnej Góry (Fot. za www.jasnagora.com)

Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku, złożyła na Jasnej Górze pamiątki po mężu. Wśród nich znalazł się m.in. mundur generalski, który generał miał na sobie w czasie katastrofy smoleńskiej.
Uroczystość przekazania wotów miała miejsce w kaplicy Matki Bożej podczas mszy za ojczyznę. Obok Ewy Błasik uczestniczyły w niej m.in. również dzieci generała.

Wśród pamiątek - "szczególnych wotów" - znalazły się "rozerwany i zakrwawiony" mundur generalski, który gen. Błasik miał na sobie 10 kwietnia 2010 roku w czasie katastrofy smoleńskiej, a także portret generała, czapka galowa z dnia katastrofy, generalskie odznaki dowódcy Sił Powietrznych RP - buława i szabla, miniatura sztandaru Wojska Polskiego, obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej, który miał przy sobie w dniu katastrofy.

Wprowadzenie do aktu złożenia wotów poprowadził definitor generalny zakonu paulinów o. Dariusz Cichor. Dary zostały złożone w "intencji generała Andrzeja" oraz w intencji ojczyzny. Jak podało biuro prasowe Jasnej Góry, w trakcie uroczystości Ewa Błasik powiedziała: "Maryjo, Królowo Polski, proszę Cię o siły i moc do dalszej walki o prawdę i o honor Polski".

Od zakonu paulinów Ewa Błasik otrzymała w darze ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski i kryształowy różaniec.

W rozmowie z biurem prasowym Jasnej Góry Ewa Błasik powiedziała, że pragnie, aby te pamiątki w stolicy duchowej Polski, na Jasnej Górze, "mogły być na wieki przechowywane", a także by pielgrzymi udający się na Jasną Górę mogli je oglądać.

Zobacz także
Komentarze (218)
Zaloguj się
 • jadziaporeba

  0

  doczekamy sie wyjasnienia prawdy, nie bedziemy czekac tak dlugo jak z prawda o Katyniu , gdzie mozna sie bylo dowiedziec tylko przez zachodnie media bo w polsce nawet w domu ludzie bali sie mowic aby ich na zawsze nie uciszono.Teraz tez sie tak probuje przedewszystkim przez osmieszanie ale sa ludzie ktorzy sie nie boja i chwala im za to DOJDZIEMY PRAWDY jest to udowodnione byly detonacje wewnatrz samolotu , samolot rozlecial sie w powietrzu.WINNI KATASTROFY ZYJA TO I PRAWDY DOJDZIEMY.

 • baxa

  Oceniono 2 razy 0

  po komentarzach widac jakie ćwoki tu sie wypowiadaja!!! zazdrośc ,zawiść,i wasze prostactwo to wina ze jesteście nieudacznikami zyciowymi.moja siostra zgineła smiercią tragiczna i do dzisiaj nie moge sie otrząsnąc a wy prostaki o szmalu tylko piszecie- w obliczu takiej tragedii, jakie to niegodne człowieka.

 • atlas41

  0

  Wspolczuje wdowie po generale smierci meza, ale przekazanie jego munduru zakonowi paulinow jest niestety chore

 • india.wr

  Oceniono 1 raz 1

  Głupieje baba na starość.
  Sznurowadła tez zostawiła na jasnej górze?
  czemuż to "obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej, który miał przy sobie w dniu katastrofy" nie ochronił go ?.
  A może bog wezwał go do siebie za fatalne rządzenie polskim lotnictwem? W końcu ten pupilek Kaczyńskiego jest współwinny bałaganu w lotnioctwie i pośrednio katastrofy w Smoleńsku

 • anty-lady

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Pani Generałowa już wydziedziczyła własne dzieci i przekazała majątek o. Paulinom? Bo rozum to jej całkowicie odebrało...

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 2

  Pewne kobiety po utracie jedynego mężczyzny który je chciał, usiłują pokazać "światu" jaki był "wielki" i liczą że część tej chwały spadnie na nie " wszak on ci mnie wybrał, bom godna była jego".
  Drzewa brakło i bluszcz usycha...

 • artefakt-13

  Oceniono 3 razy 3

  a beatyfikacja generała kiedy sie odbędzie? Ktoś mądry napisał, ; "nieudacznik na Wawelu zajmuje miejsce, a pijaczek profanuje Jasną Górę" i ja się z tym, zgadzam... chyba się im... z tym Smoleńskiem, coś w głowach po.... ło?...

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli Lechu ma Wawel. to niby dlaczego Blasik nie moze przejac Jasnej Gory ?

  Megalomania co poniektorych dawno juz przycmila i Wawel i Jasna Gore !

  A co na to narod ???

 • kakaz39

  Oceniono 4 razy 4

  Z tego co zrozumiałem To ?
  jeszcze się nie zaczął proces o beatyfikację "a" relikwie już złożone ?
  Czy może Paulini otwierają sklep z odzieżą używaną ?
  "w końcu zaczną zarabiać na siebie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje