Kaczyński wzywa do wetowania budżetu UE. Tusk ma to zrobić dziś. "Najpóźniej jutro"

20.10.2012 21:17
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał w sobotę premiera Donalda Tuska, aby ten "jasno i głośno" zapowiedział, że jeżeli Polska nie otrzyma w budżecie UE na lata 2014-2020 zapowiadanych 300 mld zł, to rząd zawetuje unijny budżet.
- Wzywam premiera Tuska, żeby już dzisiaj, a nie dalej niż jutro, powiedział głośno i jasno, że jeżeli nie dostaniemy 300 mld zł, które nam się należą, to zawetujemy ten budżet - powiedział prezes PiS podczas spotkania z sympatykami partii w Rzeszowie.

Kaczyński dodał, że takie zapewnienie złoży kandydat PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotr Gliński. - Nie konsultowałem tego, ale mogę zaryzykować, że premier Gliński na pewno to zrobi - zaznaczył przewodniczący PiS.

Prezes wie, jak było

W jego ocenie to, że premier Tusk walczy "albo że udaje, że walczy, bo mamy informacje, że w żadne starcie z premierem Cameronem nie wchodził, to dlatego, że został przyciśnięty".

- Nasza ofensywa, czyli to, co robimy w związku z konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu, jeśli ktoś mówi, że to nie ma sensu, to tylko to (walkę o 300 mld zł - red.) daje pod rozwagę, że to ma sens, nie partyjny, ale dla Polski - powiedział lider PiS.

Rząd chce wynegocjować 300 mld zł dla Polski w nowym wieloletnim budżecie UE na lata 2014-2020. Decydujące spotkanie w sprawie nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 ma się odbyć w przyszłym miesiącu.

Tusk waleczny

Premier Donald Tusk mówił po szczycie UE, zakończonym w piątek, że debata o ewentualnym nowym mechanizmie dla eurolandu to były "dwie godziny ostrej kłótni".

Wskazywał, że to z premierem Wielkiej Brytanii Dawidem Cameronem odbył się "najtwardszy bój", dotyczący zapewnienia we wnioskach, że prace nad tym nowym instrumentem finansowym dla eurolandu "będą odseparowane i nie będą związane w żaden sposób z negocjacjami dotyczącymi wieloletnich ram finansowych, czyli tego prawdziwego budżetu UE". I to, jak podkreślił, się Polsce udało: zapisy we wnioskach są dla Polski "satysfakcjonujące".

Zobacz także
Komentarze (454)
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  0

  Drżyj Europo!!!!!! Prezesik zaraz zacznie tupać. To groźniejsze od wybuchu II Wojny Światowej.

 • india.wr

  0

  Skończony dupek, macha szabelką i szantażuje choć jeszcze nić nie otrzymał. Nie dość, że dostajemy wiele za nic to jeszcze obrazać się na donatorów. Setki tysięcy małorolnych przejadą unijne pieniądz , nic lub niewiele produkując na rynek, inwestycje jadą głównie dzieku hojnym dotacją unii a dupek grozi Unii.
  Zamiast mozolnie budować sojusze, negocjować ... grozić. Ładnie byśmy wyszli na rozmowach z unią, gdyby dupek był premierem.
  Zeusie, trzymaj go z dala od władzy

 • grastep00

  0

  Kiedy J KACZYŃSKI wreszcie zamilknie?
  Tego bełkotu nasączonego NIENAWIŚCIĄ,POGARDĄ,PONIŻANIEM oponentów politycznych,nawoływaniem do OBALENIA RZĄDU
  nie da się już słuchać.
  Toż to "chory z urojenia" nieszczęśliwy ,mały człowieczek!

 • e-komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Jareczku, a do czego wezwiesz jeśli otrzymamy trochę więcej?

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -3

  Tusk niczego nie zawetuje, jaj nie ma. A poza tym boi się noblistów.

 • orion57

  Oceniono 4 razy 0

  "Nie konsultowałem tego," ale wiem, jam mesjasz XXI wieku więc kłaniajcie mi się władcy świata hmm a może władcy móch :D
  J.Kaczyński czas na cichą emeryturę oby światła dziennego nie ujrzała Twoja ostatnia rozmowa z bratem śp.L.Kaczyńskim Prezydentem RP. "Wzywam premiera Tuska, żeby już dzisiaj, a nie dalej niż jutro" czy aby ta ostatnia rozmowa nie była w tym tonie?

 • orion57

  Oceniono 3 razy -1

  "że jeżeli nie dostaniemy 300 mld zł, " oj i minimalista o ile wiem chodzi o 480mld złotych, czyżby J,Kaczyński zapomniał podstaw matematyki? cóż jak to mawiają SKS czyli Starość Kolego Starość.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 6 razy -2

  Co „syndyk Upadłościowy” zwany rządem może zawetować, jak Oni mieli i mają g….wno do gadania nawet jak przez port ciągli rurę gazową, albo jak zatłukli prezydenta Polski to musieli oddać śledztwo albo w umowie gazowej podpisać punkt, że Polska nie może wydobywać więcej gazu niż 10 % importu z Rosji lub zapłacić cenę za gaz najwięcej z wszystkich importerów, jeżeli ktoś łudzi się, że od układu Jałtańskiego w Polsce zmieniło się na lepsze nie będąc w tej sitwie sprzedawczyków to jest ślepy a to, że wybudowano trochę mac Donaldów czy kin i to ma być oznaką dobrobyt czy postępu to bądź? Zdrów.
  Z poważaniem

 • filmik2000

  0

  Czy ktoś coś jeszcze rozumie z tego zamieszania? www.youtube.com/watch?v=JsWcE-48xh4&feature=plcp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje