Rolnik postrzelony z broni ostrej w czasie prac polowych

20.10.2012 20:52
Gospodarstwo rolne

Gospodarstwo rolne (Fot. Grzegorz Celejewski / AG)

W miejscowości Kępa Wały w gminie Borzechów na Lubelszczyźnie został w sobotę postrzelony 54-letni mężczyzna, kiedy pracował w polu. 300 metrów dalej ćwiczenia strzeleckie prowadziła grupa Ligi Obrony Kraju - poinformowała policja.
- 54-latek został zabrany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według dotychczasowych ustaleń policji mężczyzna został postrzelony, kiedy pracował w polu; jeździł po nim ciągnikiem. - Około 300 metrów dalej na terenie byłej kopalni piachu prowadzone były ćwiczenia strzeleckie członków Ligi Obrony Kraju. Strzelano w tym momencie z broni krótkiej, używano ostrej amunicji - zaznaczył Arciszewski.

Grupa LOP liczyła około 20 osób. Nikogo nie zatrzymano. - Trwają ustalenia, jak i dlaczego doszło do tego wypadku - dodał Arciszewski.

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  0

  No i co za afera znowu? Wypadki sie zdarzaja (w tym przypadku to pewnie strzelec zawinil lub sama strzelnica). Ile wypadkow drogowych dzisiaj sie zdarzylo - o kazdym sie pisze?

 • not_so_serious

  0

  A da się, Panie wykształcony Dziennikarzu, strzelać tępą amunicją z tępej broni?

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Biedaczyna, pewnie głosował na PiS a PSL i PO nie wybaczają.

 • kczyna

  Oceniono 1 raz 1

  LOP(Liga Ochrony Przyrody) w ramach z walki z degradacją środowiska ustrzeliła rolnika.

 • ksks3

  Oceniono 4 razy -2

  Jak chłop będzie uparty i nie poskąpi na dobrą papugę, to do końca życia nie będzie musiał siać i orać !!!!
  Byle nie śpieszył się ze zdrowieniem.
  Na nasze sądy to ja bym raczej nie liczył , ale europejskie jak najbardziej. W końcu o mało gościa nie zabili

 • jaaanek66

  Oceniono 1 raz 1

  Akurat tam są nawet dwie strzelnice kryte (w tym jedna policyjna na ul. Grenadierów w Lublinie), na których LOK, policja, służba więzienna, itp. mogą się szkolić i trenować. Chyba, że policja ich nie chce na swojej strzelnicy. Tego nie wiem. Poza tym, zgadzam się z większością Twojego wpisu.

 • pedersdorfer

  Oceniono 5 razy 3

  Powiem wam dlaczego prowadzi sie strzelania w ustronnych miejscach ,bo brak strzelnic krytych otwartych.Strzelnice są dla myśliwych ,Wojsko miało strzelnice,ale większośc po wejściu do bandyckiego NATO został pozamykana bo nie spełniała ich standartów, trzba było by duzo kasy , taniej było zamknąc .w Mojej jednosce przez prawie 100-lat strzelano na strzelncy jeszcze z czasów PRUSKICH i było dobrze nikogo nie postrzelono ,jak zamknięto to wożono nas od 100 do 200 kilometrów do innych garnizonów,jakie były koszty miasto Powiatowe 40 tysięczne nie ma krytej strzelnicy .w Powiecie mamy Policje,Służbę wiezienna ,Wojsko i NIE MA 1 -ej krytej strzelnicy gdzie służby mundurowe muszą jeżdzic do gdenska,nie wspomne gdzie ma szkolic sie młodzież.Po trzecie wejście na strzelnice kosztuje minimum 50zł dla młodzierzy to spory wydatek to powinno byc dotowane przez państwo .Nasz kraj został dyfinitywnie rozbrojony młodzi mężczyżni nie sa szkoleni z obronności ,nie ma obowiązkowej służby,organizacje jak LOK i inne nie maja pieniędzy na swe działania ,kto ma szkolic młodych.właśnie polska ma być bezbronna ,sprzedania ,kraj taniej siły roboczej ,jest zadupiem UE okradaja nas niemcy i Rosjanie gdyż w Polsce politycy to agentura obcych wpływów.W Polsce polakom nic się nie opłaca robic ,tak rządy od 23-lat sukcesywnie tepią wszelką incjatywe polaków.Trep rezerwista.

 • caelina

  Oceniono 4 razy 4

  To wina Tuska. Znowu państwo nie zdało egzaminu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje