Putin na manewrach sił jądrowych. "Takich w najnowszej historii Rosji jeszcze nie było"

20.10.2012 19:53
Władimir Putin

Władimir Putin (Fot. SERGEI KARPUKHIN AP)

Pod dowództwem prezydenta Władimira Putina na terytorium Rosji odbyły się manewry strategicznych sił jądrowych, w których zweryfikowano poziom gotowości bojowej wszystkich trzech komponentów nuklearnej triady - powietrznego, morskiego i lądowego. - Ćwiczeń dowódczych strategicznych sił jądrowych na taką skalę w najnowszej historii Rosji jeszcze nie było - powiedział sekretarz prasowy prezydenta.
Zobacz także
Komentarze (93)
Putin na manewrach sił jądrowych. "Takich w najnowszej historii Rosji jeszcze nie było"
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 77 razy 43

  Mimo że nie mają żadnej marki jak coca cola, red bull, mają to co świat potrzebuje-surowce. Reszta to iluzja i takie produkuje zachód-okulary chanel, perfumy. torebki, spodnie levis, muzyka z slamsów NY. Rosja ma od uranu po złoto ma wszytko i dodatkowo wysokiej jakości myśl techniczną-tanio. I rośnie mimo że wszyscy chcę to niby nie przyjmować do wiadomości. W Polsce prawie nikt nie chce słyszeć o tym kraju, bo łupki czynią Rosję niewidoczną. No cóż mało kto z obecnych polityków oglądnął mapę świata. świat nie jest duży a historia powinna uczyć. Kogo? Pozostaje następne 100 lat omawiać Katyń.

 • mutant_popromienny

  Oceniono 37 razy 21

  Van Ramproy ( czy jak tam sie wabisz ) , obron nas !
  Niech Twa charyzma porownywalna tylko ze scierka od mopa , rzuci tego lotra Putina na kolana !
  A przy okazji : juz wiem po co lecial ten AWACS , ktorego widzialem wczoraj nad miastem w ktorym mieszkam...

 • the-truth-la-verite

  Oceniono 24 razy 18

  Cz.1 Wolelibyście Rosję bez Putina?

  Domorośli wiarołomcy i obłudnicy narzekają na rządy Putina, albowiem zbytnio obrośli w tłuszczyk, jaki zafundował im tenże, z tytułu uporządkowania rynku gazu i ropy. Zagranica – nieformalnie daje pomruki niezadowolenia i ta głupsza, opowiada niestworzone historie na temat demokracji i wolności słowa, której podobno nie ma lub podobno jest – używając w tym czasie znanego sprzętu elektronicznego, produkowanego w jeszcze bardziej na wschód położonym kraju gdzie standardy putinowskiej demokracji byłyby uznane za prawdziwą i realną wolność na kolejne kilkanaście lat! No, ale nikomu nie przeszkadza mówienie o demokracji przez telefon wykonany zakrwawionymi rękami dziecka, skazanego na życie w dewastowanym środowisku naturalnym i pracę nocną o przyjemnościach w rodzaju rozstrzeliwanie na stadionie i pozyskiwanie organów nie zapominając. No, ale to nikomu nie przeszkadza, albowiem liczy się to, że w Rosji nie ma demokracji!
  Można powiedzieć coś więcej, otóż w Rosji – nigdy demokracji nie było, więc obecny stan nie jest niczym nadzwyczajnym w tym znaczeniu, że pan Putin nie gnębi narodów wielkiej Rosji bardziej niż się w tym kraju standardowo przyjęło. Oceniając jego rządy można mieć wiele zastrzeżeń, ale jednak stabilizacja jest i Rosja nadal jest potęgą militarną – pomimo pełnego opierania się na zapleczu surowcowo-wydobywczym.
  Państwo rosyjskie czy się nam podoba czy nie – jest tam gdzie jest i będzie sobie istniało – gwarantuje to jego naprawdę potężny arsenał termojądrowy, możemy tylko się modlić, żeby nikomu nie przyszło do głowy testowanie jego trwałości.
  Wszyscy, którzy woleliby Rosję bez Putina licząc na jej demokratyzację i budowę społeczeństwa obywatelskiego w rozumieniu zachodnim są szkodliwymi idiotami i najlepiej, żeby swoje poglądy schowali głęboko w zakamarkach własnych toalet i to najlepiej głęboko w rezerwuarach pod lustrem wody. Państwo rosyjskie i jego społeczeństwo, a właściwie społeczeństwa, bo o tym, że np. Moskwa to zupełnie coś innego niż reszta kraju wie każdy, kto chociaż raz miał przyjemność z Rosjanami o tym rozmawiać – to kolos! Chaos, jaki zapanowałby w tym gigantycznym kraju w przypadku braku wiarygodnej, (czyli omnipotentnej) władzy centralnej, byłby czymś gorszym i dla nich i dla nas – niż nawet silny autorytaryzm. Dlaczego? Pamiętamy Jugosławię z początku lat 90-tych? Czy trzeba więcej tłumaczyć? Chyba nie – wystarczy odrobina wyobraźni, albowiem już samo wyobrażenie sobie rozmiarów tego olbrzymiego kraju i skali skomplikowania tamtejszych stosunków musi zmuszać do pokory i przyjęcia nieco innych standardów pomiaru niż względem Polski,

 • the-truth-la-verite

  Oceniono 24 razy 18

  Wolelibyście Rosję bez Putina? cz. 2

  Czech, czy nawet Niemiec. Innymi słowy, wszyscy piewcy demokratyzacji powinno się najpierw zastanowić nad naturą stosunków i specyfiką Rosji, jako zjawiska, a dopiero potem mówić o potrzebie zmian i ich kierunku.
  Władimir Putin rządzi swoim krajem w sposób dla tego kraju właściwy, nie ma żadnego znaczenia, że „rzekomo” opiera się na służbach specjalnych i ich praktyce działania. Proszę mi pokazać rząd, który tego „na pewno” nie robi? Zresztą, z kim miałby prowadzić dialog i kogo się słuchać jakby bardzo chciał? Czy nikogo nie nauczył nic przykład ukraiński? Demokracja sterowana przez oligarchów, w której co prawda są wolne mniej lub jeszcze mniej wybory, – ale co z tego, jeżeli do jakiejkolwiek poważnej dyskusji politycznej trzeba umawiać się w specjalnej loży na stadionie w Doniecku. W Rosji model demokratyczny skończyłby się tym samym, z tą różnicą, że takich Doniecków byłoby kilka poza samą Moskwą, a demokrację robiłoby się pomiędzy kilkunastoma oligarchami agregującymi w sobie majątek, wpływy i klientów. Jako Polacy powinniśmy to skądś znać, przecież to nic innego jak nasza magnateria, z tą różnicą, że posługująca się telefonami komórkowymi i limuzynami zamiast posłańców i powozów.
  Patrząc na Rosję z perspektywy Warszawy należy panu Putinowi życzyć 100 lat w zdrowiu i wystarczająco dużo siły do sprawowania władzy nad swoim krajem. Nawet, jeżeli musielibyśmy nadal płacić jedne z najwyższych cen za gaz, to możemy być temu sobie sami winni, albowiem o ile dobrze pamiętam pan Putin nie bronił nam zdywersyfikować dostaw – a w porcie w Szczecinie nie stoi wielki rosyjski krążownik strzelający rakietami do naszych gazowców! Kraj, który nie był w stanie przez 20 lat wybudować kawałka odcinka rury do Bernau, pomimo niemieckiej otwartości na tą inwestycję i nawet przygotowania do tego infrastruktury – nie ma prawa narzekać na cenę, jaką płaci od kraju, który jest monopolistą w dostawach – już nie na swoje życzenie.
  Przykre to, ale za bycie głupim się płaci!
  Dla naszego kraju umęczonego przez głupotę elit i ich jawną szkodliwość – taki polityk jak pan Putin byłby wybawieniem. Możemy sobie tylko życzyć męża stanu tego pokroju i z takich charakterem, co on!

 • tadomowakura

  Oceniono 12 razy 12

  hm...
  a my jak te... mrówki, co nie widzą słonia... który za chwilę może rozdeptać ich mrowisko...
  taki już los mrówek... widzą tylko rzeczy małe...

 • doni72

  Oceniono 11 razy 9

  Tak,tak juz na forum zostalo wszystko wyjasnione,kto be,a kto cacy,kto ma wszystko,a kto g...o ma itd.A jak dojdzie do wymiany nuklearnych "argumentow"to co bedzie z nami nasza nadwislanska kraina?Komentarze na forum dobiegna konca,a my w wiekszosci zostaniemy przeniesieni w inny wymiar.

 • mutant_popromienny

  Oceniono 47 razy 5

  Z taka Rosja przyjdzie sie niebawem zmierzyc Europie.
  Dzieki glupocie jej przywodcow...

  www.bibula.com/?p=62208

 • doni72

  Oceniono 3 razy 3

  @zigzaur
  1sierpnia 1975r Gerald Ford podpisal akt koncowy KBWE.ktory gwarantowal Rosjanom dominacje nad Eurpa Wschodnia,ktory raz twoi "bogowie"okazali sie judaszami i sprzedali swoich sojusznikow?Nie wiem co zrobi Rosja i nie wiem co zrobi USA,wiem jedno ze jak dojdzie do konfliktu tu zniknie na zawsze tak twoj optymizm jak moj sceptycyzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje