Nie Polska, lecz Korea Płd. gospodarzem nowego funduszu klimatycznego ONZ

20.10.2012 09:10
Koreę Południową wybrano na gospodarza nowego Zielonego Funduszu Klimatycznego ONZ, który ma wspierać redukcję emisji gazów cieplarnianych w krajach rozwijających się kwotą 100 mld dolarów rocznie - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo finansów.


Według resortu decyzję w tej sprawie podjęto na posiedzeniu zarządu funduszu w mieście Songdo w Korei Południowej. Zarząd liczy 24 członków, reprezentujących w połowie kraje rozwijające się, a w połowie państwa wysoko rozwinięte.

O goszczenie funduszu ubiegały się również Polska, Niemcy, Szwajcaria, Meksyk i Namibia. Oczekuje się, że decyzja o wybraniu Korei Południowej zostanie zatwierdzona na konferencji klimatycznej ONZ w Katarze później w tym roku.

Zielony Fundusz Klimatyczny ma być największym światowym przedsięwzięciem finansowym na rzecz włączenia państw rozwijających się w walkę ze zmianami klimatycznymi. Ma zapewnić, by ich wzrostowi gospodarczemu towarzyszyła możliwie jak najmniejsza emisja dwutlenku węgla. Kraje wysoko rozwinięte obiecały, że od roku 2020 będą przekazywać na fundusz 100 mld dolarów rocznie.

Komentarze (9)
Nie Polska, lecz Korea Płd. gospodarzem nowego funduszu klimatycznego ONZ
Zaloguj się
 • dreamdre

  Oceniono 37 razy 27

  No tak - to już za 7 lat Zieloni Ekoterroryści staną się jedną z najpotężniejszych organizacji na świecie - między innymi dzięki wymuszonemu haraczowi 100 mld rocznie ... Oprócz tego wprowadzą 100 nowych podatków, w tym zapewne podatek od pierdzenia i oddychania - w końcu mamy jeszcze jakieś pieniądze, które mogą im się przydać ...

  A tymczasem Zielona Banda Oszustów i Ekoterrorystów pojedzie darmową na wycieczkę do Korei.

 • gr_ub_y

  Oceniono 13 razy 11

  Pierwszy prawdziwy sukces Platformy Obywatelskiej o międzynarodowej skali. Pytacie, a gdzie tu sukces? To bardzo proste, Polacy nie wydadzą fortuny na utrzymanie bandy darmozjadów i hochsztaplerów z zielonego funduszu. Chwała Bogu, że kto inny wziął na siebie organizowanie i utrzymanie tego największego na świecie przedsięwzięcia łapówkarskiego.

 • miroo

  Oceniono 12 razy 10

  Wystarczy porównać Polskę i Koreę Płd w ciągu ostatnich 30 lat:

  - Korea płd budowała państwo, szkoły, naukę, technikę i gospodarkę,

  - Polska budowała kościoły, pomniki i krzyże.

 • pregierz

  Oceniono 9 razy 9

  i bardzo dobrze, do takich imprez gospodarz zawsze dokłada

 • le_os

  Oceniono 3 razy 3

  Na dzień dobry proponuję 10% tej kwoty przeznaczyć na ratowanie Puszczy Amazońskiej, płacić byle rosła. A eko-terrorystom i urzędnikom, którzy szykują skok na kasę figa_z_makiem

 • naiwny_debilek

  Oceniono 4 razy 0

  Chodziło o mentalność. Zauważcie: "na posiedzeniu zarządu funduszu w mieście Songdo w Korei Południowej". Nie w Seulu.
  W ofercie naszego kraju rzucało się w oczy to, że byłoby to jedynie słuszne miasto, pełne "kompetentnych fachowców" tylko czekających by pozarządzać kolejną kupką pieniędzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje