Sąd: Dom dziecka lepszy niż bieda. Odebrano rodzinie czwórkę dzieci

20.10.2012 07:00
Dom dziecka

Dom dziecka (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Nie było tu ani przemocy, ani alkoholu, ale sąd odebrał dzieci rodzicom. Bo brakowało jedzenia i warunków do nauki - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Rodzice to Agnieszka i Tomasz. On pracuje w firmie remontowo-budowlanej. Mieszkają w Lubaczowie na Podkarpaciu i mają czwórkę dzieci: trzyletnią Natalię, czteroletniego Marcela, dziewięcioletniego Krystiana i 13-letnią Adrianę.

Od 14 września dzieci są w Domu Dziecka w Nowej Grobli, kilkanaście kilometrów od Lubaczowa. Sąd stwierdził, że w domu nie ma odpowiednich warunków.

Przeciwniczką umieszczenia dzieci w placówce jest kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaczowie Renata Meder. - Dziecku zawsze lepiej w rodzinie, chyba że jest bite, maltretowane czy wykorzystywane seksualnie, a tu tego nie było - mówi. Choć przyznaje, że problemy są. - Pani Agnieszka nie umie gospodarować pieniędzmi. Jest niezaradna, nie pracuje zawodowo. Powinna zajmować się domem, a tego nie potrafi robić. Dzieci skarżą się, że chodzą głodne. Ale od 1 sierpnia zatrudniliśmy asystenta rodziny, który jej pomaga. Uczy prać, gotować, gospodarować pieniędzmi. Ale kurator sądowy we wrześniu złożył wniosek do sądu o odebranie dzieci. Nie dano szansy, by sprawdzić, jak rodzina radzi sobie z pomocą asystenta - relacjonuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zobacz także
Komentarze (185)
Zaloguj się
 • legrange

  0

  Ten (nasz) kraj jest chory, w dużym stopniu za sprawą watykańskiego okupanta, który porobił wielu ludziom gó... z mózgów.

 • ulebyk

  0

  Niedługo będa odbierać dzieci za "homofobię". Orzekającym będzie ciało pod przewodnictwem Środy i Biedronia z patronatem Wyborczej.

 • henryabor

  0

  Polak potrafi! Potrafi wszystko! Nawet wyniszczyć Naród Polski i w to miejsce sprowadzić Chińczyków!

 • polskirozlamacz

  Oceniono 3 razy 1

  Zadziwia mnie ilu "specjalistów" na forum wypowiada się na temat sprawy, którą zna z 5-o zdaniowego opisu w internecie.

 • bronek979

  Oceniono 4 razy 0

  ========================================================
  podły wyrok: gdyby sędzia myślał i był odważny, to zgodnie z duchem prawa odebrał by te dzieci biednym rodzicom a następnie ustanowił ich rodziną zastępczą dla tych swoich dzieci i tym samym przyznał 2,000 pensji + po 1.000 na każde dziecko (w domu dziecka i tak wyjdzie drożej, bo po 4.000 na jedno dziecko). Ale polskie państwo to gnoje i podle niszczy ludzi od dziecka..
  ========================================================

 • bronek979

  Oceniono 3 razy 1

  podły wyrok;
  gdyby sędzia myślał i był odważny to zgodnie z duchem prawa, odebrał by te dzieci biednym rodzicom a następnie ustanowił ich rodzina zastępcza dal tych swoich dzieci i tym samym przyznał 2,000 pensji + 1.000 na każde dziecko (w domu dziecka i tak wyjdzie drożej, bo po 4.000 na jedno dziecko). Ale polskie państwo to gnoje i podle niszczy ludzi od dziecka..

 • gshegosh81

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli kiedyś mi się noga zawodowo powinie i wpadnę w biedę, jeśli wtedy jakaś biurwa naśle na mnie policję i państwową przemoc, żeby mi odebrać dzieci, to z góry mówię że pozabijam.

 • far_far_away

  Oceniono 3 razy 1

  Zawsze jak czytam takie rzeczy to mi się przypomina scena z filmu 300 mil do nieba:
  Nie wracajcie tu nigdy !!! Rozumiesz , Nigdy !!!!!!!

 • q-ku

  Oceniono 2 razy 0

  zamiast dać po 500PLN na dziecko zapomogi woleli z naszych podatków dać po 2000PLN na dziecko w domu dziecka??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje