SP apeluje do opozycji: Odwołać Joannę Muchę

19.10.2012 16:57
Joanna Mucha, minister sportu

Joanna Mucha, minister sportu (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Solidarna Polska zwróciła się do klubów opozycyjnych o podpisanie wspólnego wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec minister sportu Joanny Muchy. Politycy PiS, RP i SLD odpowiadają, że decyzje w tej sprawie zapadną na posiedzeniach klubów
Szef SP Zbigniew Ziobro zapowiedział, że jeszcze dziś wniosek trafi na biurka szefów klubów PiS, SLD i Ruchu Palikota.

- Zwracamy się dziś do wszystkich klubów parlamentarnych opozycyjnych o podpisanie wspólnego wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec pani minister Joanny Muchy, minister sportu, która jest odpowiedzialna za stan i kondycję funkcjonowania Stadionu Narodowego - podkreślił Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Katastrofa wizerunkowa

Według niego minister Mucha "ponosi w pierwszym planie polityczną odpowiedzialność za tę gigantyczną wpadkę, można wręcz powiedzieć katastrofę wizerunkową, jaką poniosła Polska w wyniku niezorganizowania meczu piłkarskiego we właściwym terminie pomiędzy reprezentacją Anglii i Polski".

Jak podkreślił Ziobro, Stadion Narodowy nie został w sposób należyty przygotowany do przeprowadzenia meczu. - Niestety, czyjaś kompletna lekkomyślność, brak poczucia elementarnej odpowiedzialności spowodowały, że Polska stała się celem kpin, żartów i śmiechu na całym świecie. Cały świat i kibice sportu pokazują i wytykają Polskę palcami jako kraj, który nie potrafi poradzić sobie z nie tak bardzo intensywnymi opadami deszczu - zaznaczył lider Solidarnej Polski.

PIS: Wiemy to od dawna

O to, czy PiS, RP i SLD podpiszą się pod wnioskiem, PAP spytała w piątek polityków tych klubów. Jarosław Zieliński powiedział, że klub PiS jeszcze o tym nie rozmawiał. Podkreślił, że politycy PiS od dawna mówią, że Mucha "nie nadaje się" na stanowisko ministra sportu. Przypomniał jednak, że klub PiS zamierza złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. - Wydaje mi się, ale to mój pogląd, z klubem nieuzgodniony, że dziś nie jest czas na odwoływanie pojedynczych ministrów, tylko trzeba odwołać cały rząd - powiedział poseł PiS.

RP: To nie wina Muchy, bez przesady

Rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek powiedział, że w poniedziałek zbierze się klub Ruchu i podejmie w tej sprawie decyzję. - Na mojego nosa nie podpiszemy tego wniosku, ale to jest na razie tylko moja opinia - dodał.

Pytany dlaczego - jego zdaniem - taki wniosek jest nieuzasadniony, odparł, że Mucha "nie odpowiada za to, że ktoś nie nacisnął przycisku 'zamknij dach'. - Bez przesady - podkreślił.

SLD: Decyzję podejmujemy sami

Z kolei wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, pytany, czy klub SLD podpisze się pod wnioskiem, odparł: - My decyzję podejmujemy sami, nas Solidarna Polska nie musi do niczego inspirować, wyrażaliśmy niezadowolenie już z tego, co stało się na Stadionie (Narodowym). Jak powiedział, klub Sojuszu porozmawia o tym w poniedziałek i wtedy podejmie decyzję "bez politycznych inspiracji".

We wtorek o godz. 21 na Stadionie Narodowym miał rozpocząć się mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska - Anglia. Został przełożony na środę z powodu złego stanu murawy na Stadionie Narodowym.

Zobacz także
Komentarze (48)
SP apeluje do opozycji: Odwołać Joannę Muchę
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 66 razy 52

  Ziobro jak zwykle popisał się niewiedzą bo to nie ministerstwo organizowało mecz ale każdy pretekst jest dobry żeby swoją paszczę w telewizji pokazać

 • jerjar

  Oceniono 60 razy 48

  Jeśli w opozycji chce zwalniać ministrów, bo paru durniów nie otworzyło dachu, to co nam pokaże, kiedy będzie miał władzę? Strach się bać tego Ziobru.

 • jamcijest44

  Oceniono 47 razy 39

  Zbysiu sfrustrowany, bo gdyby mu Jarek i wyborcy nie odebrali zabawek odwołałby ją sam przy pomocy agentów CBA o 6 nad ranem... A tak musi się biedak zniżać do apelowania do innych klubów, w tym - o zgrozo - także do tych najaranych kolegów posła z Biłgoraja...

 • rakowiakk

  Oceniono 44 razy 36

  Ziobro ty idioto:)

 • ebrieta

  Oceniono 33 razy 31

  Może jakaś mucha usiadła na nosie u Ziobry. Czy ministra Mucha miała siedzieć na dachu? Czy ona jest
  winna, że trenerzy jednej i drugiej drużyny nie chcieli zakrywać dachu?. A potem jak deszcz lał jak z cebra to nie tylko Mucha, ale i najlepszy minister sprawiedliwości z czasów IV RP też by nic nie zrobił.
  Nawet gdyby na pomoc poprosił o.Rydzyka, bo podobno dachu w czasie deszczu nie
  wolno zakrywać. No ale czegoś trzeba się czepiać. A że były minister raczej jeździ pewnie swoim samochodem,
  a nie tramwajem więc czepia się Muchy. Może mu brzęczy koło nosa?

 • prawnikstarogard

  Oceniono 30 razy 30

  Ciebie Ziobro trzeba by odwołac chociaz juz niedługo palancie nie bedziesz eurodeputowanym bo nikt ciebie nie wybierze

 • zrjn

  Oceniono 30 razy 28

  Niech SP odwoła Platiniego!
  Co tam.
  A może Obama niestraszny?
  zrjn.

 • pis-dorn

  Oceniono 29 razy 27

  I pewno jeszcze mlociare Wroble na "odbite" ministerstwo wepchac, bo tej to nic nie zaciazy. No chyba, ze sie Jonski na nia zawezmie, bo przy jego prostactwie wykluczyc sie tego nie da. Bierz ja Jonski, bierz!

 • lwowiak5

  Oceniono 20 razy 16

  Zbysiu Zero pomiot stalinowski chce odwołania Muchy.Pomiocie pilnuj Jasia aby nie wdał się do tatusia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje