Episkopat: Trzeba szanować wolność sumienia posłów ws. zmian w aborcji

19.10.2012 11:40
Przedstawiciele episkopatu

Przedstawiciele episkopatu (Fot. Mateusz Baj/ Agencja Gazeta)

- Kościół nie stanowi prawa w Polsce, ale domaga się pełnego poszanowania wolności sumienia parlamentarzystów w głosowaniach - podkreśliło w wydanym w piątek oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Jak napisali biskupi, prezydium zajęło stanowisko w związku z toczącą się dyskusją społeczną, a także "w kontekście prób wywierania nacisku na posłów przy okazji prac Sejmu RP nad nowelizacją ustawy z 1993 r.".
Zobacz także
Komentarze (102)
Episkopat: Trzeba szanować wolność sumienia posłów ws. zmian w aborcji
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 43 razy 41

  Hipokrytom z episkopatu przypominamy, że na początku lat 90-tych 1,5 miliona osób podpisało się pod referendum w tej sprawie. I jakoś hipokryci nie wsparli tu prawa do wypowiedzi.

  Przypomnijmy też, że obecny "kompromis" (to chyba największe kłamstwo naszych czasów) został załatwiony machlojką z trybunełm konstytucyjnym po tym, jak za SLD zliberalizowano już ustawę. No, ale JP II przyjeżdżał, więc wbrew woli wyborców zrobili prezencik Kościołowi.

  Niezależnie nawet od meritum - co ludzie po prostu kłamią.

 • aeromonas

  Oceniono 38 razy 38

  "tak, by pozwoliła ona uchronić życie osób z zaburzeniami genetycznymi"

  Czy oni w ogóle wiedzą, co mówią? Niech panowie biskupi spróbują wczuć się w położenie kobiety, w której brzuchu rośnie coś pozbawionego mózgu, co obumrze we wnętrzu macicy lub natychmiast po wydaleniu (bo przecież nie można nazwać tego porodem). Czy panowie biskupi pomogą w opiece nad dzieckiem z chorobą Duchenne'a, które będzie cierpieć na postępujący zanik mięśni i w wieku 16 lat po prostu udusi się na oczach rodziców? Czy szanowni panowie biskupi wezmą na siebie odpowiedzialność za opiekę nad potężną armią kalek, kiedy umrą ich umęczeni rodzice? Nie? To niech się nie wypowiadają na tematy, które ich nie dotyczą, bo nie mają do tego moralnego prawa.

 • amen-666

  Oceniono 45 razy 37

  Posłom Palikota należy się największy szacunek za niezwykłą odwagę w walce wolność sumienia, godność kobiet i wyzwolenie Polski spod jarzma watykańskiego okupanta.

  Nie zasługują natomiast na szacunek posłowie PIS, PSL i PO, którzy chcą ODEBRAĆ Polakom wolność sumienia.

 • tanebo

  Oceniono 36 razy 36

  A z wolnością sumienia OBYWATELI?

 • pandzik

  Oceniono 35 razy 33

  Ludzie zepchnijmy sukienkowych do narożnika! Nie pozwólmy aby niewierzący byli dyskryminowani na każdym kroku w każdym aspekcie życia.

 • fajny_zajety

  Oceniono 36 razy 32

  Nie mają żon , dzieci i nie płaca podatków ,a mówią ludziom jak mają żyć. To się nazywa hipokryzja!

 • jadwiha

  Oceniono 32 razy 32

  posłowie to wybrańcy, wolność sumienia plebsu nie ma znaczenia
  ...tako rzekły stare dziady w sukienkach obwieszone biżuterią

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 29 razy 29

  Jak będą głosować w kólku rózańcowym w parafii to niech sobie głosuja jak chcą a w Parlamencie świeckiego Państwa reprezentują wolny Naród i mają dbać o dobro i zdrowie kobiet a nie interesy episkopatu.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 30 razy 28

  Czy wśród fluorescencji w pedalskich czepeczkach nie ma przypadkiem kogoś imieniem Kali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje