Szef Amber Gold przewieziony do najlepszego aresztu w kraju. "Stąd nie da się uciec"

19.10.2012 09:02
Areszt w Piotrkowie Trybunalskim

Areszt w Piotrkowie Trybunalskim (Fot. mat. prasowe)

Marcin P. został przewieziony z gdańskiego aresztu śledczego do najnowocześniejszego aresztu w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim. Ma status "osadzonego szczególnie chronionego" i ma być strzeżony najlepiej w kraju. W Piotrkowie będzie obserwowany 24 godziny na dobę.
Jeszcze kilka dni temu Marcin P. miał zostać osadzony w areszcie w Łodzi. Ale, na wniosek samej łódzkiej placówki, został w piątek przeniesiony do Piotrkowa. Będzie siedział na oddziale dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Były szef Amber Gold nie jest wprawdzie traktowany jako niebezpieczny dla otoczenia, jednak dostał status "szczególnie chronionego osadzonego" i musi mieć zapewnione maksimum bezpieczeństwa.

"Z naszego aresztu nie da się uciec"

A piotrkowski areszt przy ul. Wroniej to umożliwia. Cela szefa Amber Gold jest objęta 24-godzinnym monitoringiem. Pilnujący pomieszczenia strażnik ma pełny podgląd tego, co się w nim dzieje. Cela nie ma nic wspólnego z luksusem - stoi w niej "prycza, stolik oraz osobne szafki na rzeczy i jedzenie".

- Z naszego aresztu nie da się uciec - powiedział dziennikarzom trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" Jakub Białkowski, rzecznik piotrkowskiego aresztu śledczego.

Sprawa Marcina P. i Amber Gold

Marcin P. przebywał w areszcie w Gdańsku od 30 sierpnia br., kiedy tamtejsza Prokuratura Okręgowa przedstawiła mu sześć zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej oraz posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem przelewu na kwotę 50 mln zł. Kilka dni temu decyzją prokuratora generalnego śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Śledczy badają obecnie m.in. sprawę źródeł finansowania spółek należących do Marcina P. Byłemu szefowi Amber Gold grozi 15 lat więzienia.

Komentarze (87)
Zaloguj się
 • block-buster

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze,ze Amberowiec bedzie pod szczegolna opieka.Wtedy i tylko wtedy uda sie wyjasnic wszystkie szczegoly diabelskiej choc mikrej organizacji,ktora walnela Polakow na ok.miliard zlotych.To,co zrobil ten zalosny czlowieczek to absolutna maesteria.Przebil nawet arystokratow przekretu:Bagsika i Gasiorowskiego.Na pewno tez jest dostatecznie zabezpieczony finansowo,gdy kiedys wyjdzie.Jesli wyjdzie na wlasnych nogach.Na Kajmanach czeka kilkanascie kilo papierow w zielonym kolorze.Pytanie brzmi:komu bedzie zalezalo na unieszkodliwieniu Marcina?Bo np.premierowi bardzo zalezy,aby sie dokladnie wyjasnilo,ze nikt z obecnie rzadzacych nie kiwnal byl palcem w bucie w sprawie masowych polowow glupkow z wielka kasa,Bogatych chciwcow...

 • stasiuxx

  Oceniono 2 razy 0

  To figurant wystawiony do pierwszego odstrzalu............Oni sie maja dalej dobrze

 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Uciec się nie da - a może on tam będzie najbezpieczniejszy ?

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz -1

  anonimowy seryjny samobójca i tak go odwiedzi. Wystarczy że powie jedno słowo za dużo o mocodawcach

 • k-x

  Oceniono 1 raz -1

  to nie jest Radom?

 • grymas50

  Oceniono 1 raz -1

  "
  - Z naszego aresztu nie da się uciec - powiedział dziennikarzom trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" Jakub Białkowski, rzecznik piotrkowskiego aresztu śledczego."
  I własnie to, w przypadku tego perfidnego oszusta, jest błędem. Wypuście go, a bedzie po sprawie.

 • kasia20055

  Oceniono 3 razy 1

  A żona zaangażowana w ten biznes spokojnie na wolności lokuje bezpiecznie pozostałe pieniądze. Także pracownik specjalnego znaczenia i specjalnego wynagrodzenia Michał T. - nie słyszałam aby był przesłuchiwany - także biega po Gdańsku.

 • mirabelka66

  Oceniono 4 razy 0

  No, nie wiem, czy Marcinek nie poprosi o przeniesienie, bo jakos basenu nie widze. Ciekawe, w ktorym skrzydle jest SPA?

 • cztery44442

  Oceniono 2 razy 2

  Chodzi o Amber Gold czy Golden Saks? akurat prezesi obu tych instytucji finansowych zupełnie mnie nie interesują, mogą ich umieścić nawet w Hiltonie. Życzę jednak innym aresztowanym, aby prawo było szanowane a warunki przebywania w areszcie humanitarne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje