Coraz więcej narkotyków w gimnazjach i podstawówkach

19.10.2012 07:05
Narkotyki

Narkotyki (Fot. Policja)

Wzrasta przestępczość narkotykowa w polskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Jak wynika ze statystyk policyjnych w I półroczu tego roku ujawniono na terenie placówek prawie 500 przypadków handlu narkotykami. Dla porównania w całym ubiegłym roku było ich blisko 670.
Młodym ludziom oferuje się głównie marihuanę i amfetaminę. - Narkotyki nierzadko rozprowadzają na terenie szkolnych placówek sami ich uczniowie - mówi sierżant sztabowy Paweł Grygiel - rzecznik prasowy sądeckiej policji. Zdarza się, że są to wzorowi uczniowie.

O podejrzeniach co do handlu środkami odurzającymi coraz częściej informują policję nie tylko pedagodzy, ale i sami rodzice. Ta otwartość na współpracę jest coraz większa. Rodzice coraz częściej informują policję o niepokojących zachowaniach ich dzieci, albo że znajdują u nich przedmioty, które służą do konsumpcji narkotyków.

Problemem w szkołach podstawowych i gimnazjalnych są również częste wymuszenia, kradzieże, napaści na nauczyciela, bójki czy pobicia. Według danych policji, od stycznia do czerwca tego roku odnotowano blisko 20 tysięcy tego typu przestępstw.

Zobacz także
Komentarze (26)
Coraz więcej narkotyków w gimnazjach i podstawówkach
Zaloguj się
 • micra

  Oceniono 54 razy 38

  To jest naturalna konsekwencja prohibicji. Dlaczego nie ma alkoholu w szkołach, papierosów od dealerów? Bo są dostępne, bo dealerzy nie mają na czym zarobić, a na narkotykach jak najbardziej. Rynek narkotyków należy do mafii, jeżeli narkotyki przestaną być zakazywane, jeżeli nie będzie prohibicji na nic to magicznie zniknie problem narkotyków.

  W USA w czasie prohibicji wzrosło spożycie, wzrosła ilość lokali za alkoholem (nielegalnych lokali rzecz jasna), w Polsce w czasie gdy alkohol był dostępny dopiero od 13-tej piło znacznie więcej osób, w UK w związku z ograniczeniem spożycia w lokalach po 23-ej ludzie pili znacznie więcej.

  Jeżeli ktoś przestanie zakazywać np. amfetaminy to wszyscy zaczną jej używać? Bzdura - zaczną tylko Ci, którzy chcą. A zresztą - kim są obywatele tego kraju - bydłem, niewolnikami, którym "pan" mówi, co mają robić?

  Niestety, politycy siedzą w kieszeni mafii i nikt nie przestanie zakazywać, bo to się mafii nie opłaci. A bzdury wygadywane przez Palikota i pomarańczową brać to tylko mydlenie oczu. Albo jestem wolny, albo nie. Jak nie jestem to Palikot będzie pozwalał mi sadzić i palić, bo wie doskonale, że dzieci kupią te hasła nie zagłębiając się w stan naszego kraju. Dalej będą niewolnikami, którym urzędnik powie, co mogą, a czego nie mogą palić lub pić.

 • turbo-liberal

  Oceniono 29 razy 25

  Oczywiście na problem przyjmowania etanolu już nikt nie zwrócił uwagi...

 • gadzina_polska

  Oceniono 34 razy 18

  No paczpan, a wprowadzenie religii do szkół miało sprawić, że uczniowie będą grzeczni. Ciekawe, czemu to nie działa? I to gdzie? Na katolickiej, bogobojnej Sądecczyźnie...

 • supermarjan

  Oceniono 12 razy 12

  ludzie - nie dajcie sie dymac tym bandziorom w sejmie na kase i tym bandiorom na ulicach!!!!!!!!
  Koniec prohibicji jest JEDYNYM rozwiazaniem.
  slyszysz jeden z drugim?
  JEDYNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tu nie ma innego rozwiazania. skonczy sie mafia, wille politykow za utrzymywanie tego stanu, kasa policjantow wydawana na gownowarte lapanie dilerow itp.
  racjonalen argumenty sa tu:
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/MYSLEC!!!!!!!!!!!
  aaa ze co ze odpowiedzialnosc rodzicielska?
  tak tak. to ty musisz wytlumaczyc SWOJEMU dziecku dlaczego nie powinno tego kupowac. tak samo jak pic palic i ruchac sie po krzakach w gimnazjum.....
  boisz sie odpoweidzialnosci? twoja sprawa. ja nie. wiec nie zakazuj mi czegokolwiek tylko dlatego ze nie potrafisz rozmawiac z swoim dzieckiem......

 • wojtas71

  Oceniono 14 razy 12

  jest książkowy efekt zaostrzania kar za posiadanie.

 • realgniot

  Oceniono 15 razy 11

  Dlatego jestem za pełną legalizacją narkotyków, coś na wzór szwajcarski, bo nie można zapominać o profilaktyce i sensownemu przeciwdziałaniu narkotyków.
  Również dlatego, że mam małe dzieci.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 11 razy 7

  mafia lobbuje zaostrzenie prawa posługując się propagandowo dziećmi jak adolf hitler razem ze swoją narodowo-socjalistyczną konkwistą - mafia musi odzyskać całkowite wpływy w europie po 2 wojnie swiatowej - mafia pisze list do premiera o podniesienie cen narkotyków na melinach gomułki i kwasniewskiego

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 9 razy 7

  a kto by nie nakręcał lepiej biznesu niż milicjanci ?

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Zaraz do szkół wkroczy Środa, Biedroń i banda feminazistek w roli "edukatorów seksualnych" i nastanie plaga orgii po kiblach, a następnie aborcji. I wtedy feminazistki będą szczęśliwe a GW będzie piała z zachwytu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje