Coraz więcej narkotyków w gimnazjach i podstawówkach

19.10.2012 07:05
Narkotyki

Narkotyki (Fot. Policja)

Wzrasta przestępczość narkotykowa w polskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Jak wynika ze statystyk policyjnych w I półroczu tego roku ujawniono na terenie placówek prawie 500 przypadków handlu narkotykami. Dla porównania w całym ubiegłym roku było ich blisko 670.
Młodym ludziom oferuje się głównie marihuanę i amfetaminę. - Narkotyki nierzadko rozprowadzają na terenie szkolnych placówek sami ich uczniowie - mówi sierżant sztabowy Paweł Grygiel - rzecznik prasowy sądeckiej policji. Zdarza się, że są to wzorowi uczniowie.

O podejrzeniach co do handlu środkami odurzającymi coraz częściej informują policję nie tylko pedagodzy, ale i sami rodzice. Ta otwartość na współpracę jest coraz większa. Rodzice coraz częściej informują policję o niepokojących zachowaniach ich dzieci, albo że znajdują u nich przedmioty, które służą do konsumpcji narkotyków.

Problemem w szkołach podstawowych i gimnazjalnych są również częste wymuszenia, kradzieże, napaści na nauczyciela, bójki czy pobicia. Według danych policji, od stycznia do czerwca tego roku odnotowano blisko 20 tysięcy tego typu przestępstw.

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Zaraz do szkół wkroczy Środa, Biedroń i banda feminazistek w roli "edukatorów seksualnych" i nastanie plaga orgii po kiblach, a następnie aborcji. I wtedy feminazistki będą szczęśliwe a GW będzie piała z zachwytu :)

 • nabuhodenozor

  Oceniono 2 razy -2

  to już nie ćpają etanolu?

  prawo i policja ma wychowywać dzieciaki co powinny a czego nie
  proponuje 30 lat odsiadki dla małolata za konopie to ich nauczy!

 • supermarjan

  Oceniono 12 razy 12

  ludzie - nie dajcie sie dymac tym bandziorom w sejmie na kase i tym bandiorom na ulicach!!!!!!!!
  Koniec prohibicji jest JEDYNYM rozwiazaniem.
  slyszysz jeden z drugim?
  JEDYNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tu nie ma innego rozwiazania. skonczy sie mafia, wille politykow za utrzymywanie tego stanu, kasa policjantow wydawana na gownowarte lapanie dilerow itp.
  racjonalen argumenty sa tu:
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/MYSLEC!!!!!!!!!!!
  aaa ze co ze odpowiedzialnosc rodzicielska?
  tak tak. to ty musisz wytlumaczyc SWOJEMU dziecku dlaczego nie powinno tego kupowac. tak samo jak pic palic i ruchac sie po krzakach w gimnazjum.....
  boisz sie odpoweidzialnosci? twoja sprawa. ja nie. wiec nie zakazuj mi czegokolwiek tylko dlatego ze nie potrafisz rozmawiac z swoim dzieckiem......

 • talbor73

  Oceniono 10 razy -8

  Wystarczy wprowadzić karę śmierci za handel i tak jak w Singapurze i problemu nie będzie.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 11 razy 7

  mafia lobbuje zaostrzenie prawa posługując się propagandowo dziećmi jak adolf hitler razem ze swoją narodowo-socjalistyczną konkwistą - mafia musi odzyskać całkowite wpływy w europie po 2 wojnie swiatowej - mafia pisze list do premiera o podniesienie cen narkotyków na melinach gomułki i kwasniewskiego

 • realgniot

  Oceniono 15 razy 11

  Dlatego jestem za pełną legalizacją narkotyków, coś na wzór szwajcarski, bo nie można zapominać o profilaktyce i sensownemu przeciwdziałaniu narkotyków.
  Również dlatego, że mam małe dzieci.

 • wojtas71

  Oceniono 14 razy 12

  jest książkowy efekt zaostrzania kar za posiadanie.

 • zbycholj23

  Oceniono 14 razy -6

  Niech wreszcie policja weźmie się do roboty zamiast czyhać w krzakach z "suszarkami" na kierowców i wypisywać mandaty za złe parkowanie. Zlikwidować straż miejską/gminną a pieniądze przeznaczyć na walkę z handlem narkotykami w szkołach.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 9 razy 7

  a kto by nie nakręcał lepiej biznesu niż milicjanci ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje