Coraz więcej narkotyków w gimnazjach i podstawówkach

Narkotyki

Narkotyki (Fot. Policja)

Wzrasta przestępczość narkotykowa w polskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Jak wynika ze statystyk policyjnych w I półroczu tego roku ujawniono na terenie placówek prawie 500 przypadków handlu narkotykami. Dla porównania w całym ubiegłym roku było ich blisko 670.
Młodym ludziom oferuje się głównie marihuanę i amfetaminę. - Narkotyki nierzadko rozprowadzają na terenie szkolnych placówek sami ich uczniowie - mówi sierżant sztabowy Paweł Grygiel - rzecznik prasowy sądeckiej policji. Zdarza się, że są to wzorowi uczniowie.

O podejrzeniach co do handlu środkami odurzającymi coraz częściej informują policję nie tylko pedagodzy, ale i sami rodzice. Ta otwartość na współpracę jest coraz większa. Rodzice coraz częściej informują policję o niepokojących zachowaniach ich dzieci, albo że znajdują u nich przedmioty, które służą do konsumpcji narkotyków.

Problemem w szkołach podstawowych i gimnazjalnych są również częste wymuszenia, kradzieże, napaści na nauczyciela, bójki czy pobicia. Według danych policji, od stycznia do czerwca tego roku odnotowano blisko 20 tysięcy tego typu przestępstw.

Zobacz także
 • Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia. Proces serialowych aktorów. Aktorzy bluzgali na policję. Zapłacą i sprawa umorzona
 • Zatrzymanie Andrzeja G. ps. "Nerwowy" Wpadł "Nerwowy". Przed laty był ochroniarzem "Wariata"
Komentarze (26)
Coraz więcej narkotyków w gimnazjach i podstawówkach
Zaloguj się
 • micra

  Oceniono 54 razy 38

  To jest naturalna konsekwencja prohibicji. Dlaczego nie ma alkoholu w szkołach, papierosów od dealerów? Bo są dostępne, bo dealerzy nie mają na czym zarobić, a na narkotykach jak najbardziej. Rynek narkotyków należy do mafii, jeżeli narkotyki przestaną być zakazywane, jeżeli nie będzie prohibicji na nic to magicznie zniknie problem narkotyków.

  W USA w czasie prohibicji wzrosło spożycie, wzrosła ilość lokali za alkoholem (nielegalnych lokali rzecz jasna), w Polsce w czasie gdy alkohol był dostępny dopiero od 13-tej piło znacznie więcej osób, w UK w związku z ograniczeniem spożycia w lokalach po 23-ej ludzie pili znacznie więcej.

  Jeżeli ktoś przestanie zakazywać np. amfetaminy to wszyscy zaczną jej używać? Bzdura - zaczną tylko Ci, którzy chcą. A zresztą - kim są obywatele tego kraju - bydłem, niewolnikami, którym "pan" mówi, co mają robić?

  Niestety, politycy siedzą w kieszeni mafii i nikt nie przestanie zakazywać, bo to się mafii nie opłaci. A bzdury wygadywane przez Palikota i pomarańczową brać to tylko mydlenie oczu. Albo jestem wolny, albo nie. Jak nie jestem to Palikot będzie pozwalał mi sadzić i palić, bo wie doskonale, że dzieci kupią te hasła nie zagłębiając się w stan naszego kraju. Dalej będą niewolnikami, którym urzędnik powie, co mogą, a czego nie mogą palić lub pić.

 • turbo-liberal

  Oceniono 29 razy 25

  Oczywiście na problem przyjmowania etanolu już nikt nie zwrócił uwagi...

 • gadzina_polska

  Oceniono 34 razy 18

  No paczpan, a wprowadzenie religii do szkół miało sprawić, że uczniowie będą grzeczni. Ciekawe, czemu to nie działa? I to gdzie? Na katolickiej, bogobojnej Sądecczyźnie...

 • supermarjan

  Oceniono 12 razy 12

  ludzie - nie dajcie sie dymac tym bandziorom w sejmie na kase i tym bandiorom na ulicach!!!!!!!!
  Koniec prohibicji jest JEDYNYM rozwiazaniem.
  slyszysz jeden z drugim?
  JEDYNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tu nie ma innego rozwiazania. skonczy sie mafia, wille politykow za utrzymywanie tego stanu, kasa policjantow wydawana na gownowarte lapanie dilerow itp.
  racjonalen argumenty sa tu:
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/
  www.leap.cc/MYSLEC!!!!!!!!!!!
  aaa ze co ze odpowiedzialnosc rodzicielska?
  tak tak. to ty musisz wytlumaczyc SWOJEMU dziecku dlaczego nie powinno tego kupowac. tak samo jak pic palic i ruchac sie po krzakach w gimnazjum.....
  boisz sie odpoweidzialnosci? twoja sprawa. ja nie. wiec nie zakazuj mi czegokolwiek tylko dlatego ze nie potrafisz rozmawiac z swoim dzieckiem......

 • wojtas71

  Oceniono 14 razy 12

  jest książkowy efekt zaostrzania kar za posiadanie.

 • realgniot

  Oceniono 15 razy 11

  Dlatego jestem za pełną legalizacją narkotyków, coś na wzór szwajcarski, bo nie można zapominać o profilaktyce i sensownemu przeciwdziałaniu narkotyków.
  Również dlatego, że mam małe dzieci.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 11 razy 7

  mafia lobbuje zaostrzenie prawa posługując się propagandowo dziećmi jak adolf hitler razem ze swoją narodowo-socjalistyczną konkwistą - mafia musi odzyskać całkowite wpływy w europie po 2 wojnie swiatowej - mafia pisze list do premiera o podniesienie cen narkotyków na melinach gomułki i kwasniewskiego

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 9 razy 7

  a kto by nie nakręcał lepiej biznesu niż milicjanci ?

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Zaraz do szkół wkroczy Środa, Biedroń i banda feminazistek w roli "edukatorów seksualnych" i nastanie plaga orgii po kiblach, a następnie aborcji. I wtedy feminazistki będą szczęśliwe a GW będzie piała z zachwytu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje