Nauczycielka obcięła im włosy, bo nie chciały ich zakryć

18.10.2012 18:34
Kair: młoda Egipcjanka w chuście

Kair: młoda Egipcjanka w chuście (Fot. AMR ABDALLAH DALSH REUTERS)

Nauczycielka w południowym Egipcie ukarała dwie uczennice za to, że nie chciały zakryć głów: obcięła im włosy - podaje "Guardian". Media o incydencie poinformował ojciec jednej z dziewczyn.
Do zdarzenia doszło w szkole w Qurnie w egipskiej prowincji Luksor, ok. 450 km na południe od Kairu - czytamy w serwisie "Guardiana". Nauczycielka najpierw nakazała dwóm 12-latkom stać przez dwie godziny z podniesionymi rękami, a później obcięła im włosy. Berbesz Khairi el-Rawi, ojciec jednej z uczennic, doniósł o zdarzeniu prokuratorowi w Luksorze.

Prokuratura nie komentuje sprawy, ale gubernator prowincji Ezaat Saad już powiadomił, że nauczycielkę przeniesiono do innej szkoły. - To wstyd - powiedział o jej zachowaniu.

Kobieta tłumaczyła się z kolei gazecie "Al-Ahram", że obcięła dziewczynom tylko niecałe 2 cm włosów, a wcześniej kilka razy je ostrzegła, by zakryły głowy. Gdy nie reagowały, jeden z uczniów podał jej nożyczki, a inny - wezwał, by interweniowała.

- To alarmujące, ale nie dziwi mnie - skomentował sprawę Ziad Abdel Tawab z Kairskiego Instytutu Praw Człowieka. - W szkołach czy poza nimi każde użycie siły jest tolerowane, jeśli jest usprawiedliwione obroną islamu - wyjaśnił.

Incydent komentowany jest w Egipcie jako kolejny przejaw wzrastających wpływów islamistów.

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • keramwistagano

  0

  " Kobieta tłumaczyła się z kolei gazecie "Al-Ahram", że obcięła dziewczynom tylko niecałe 2 cm włosów, a wcześniej kilka razy je ostrzegła, by zakryły głowy. Gdy nie reagowały, jeden z uczniów podał jej nożyczki, a inny - wezwał, by interweniowała."
  Tych uczniow zaraz wykastrowac, zeby sie zaraza nie rozmnazala

 • kongreszydowski

  Oceniono 2 razy -2

  To byla szkola dla fryzjerek.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce tez byly przypadki bicia uczniow przez ksiezy.:)

 • my_kroolik

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem w Egipcie 2 razy i żadną miarą nie określłbym tego kraju jako przyjazny. Jest wręcz przeciwnie. Nawet nie ruszając się z hotelu, jest się narażonym na jawną niechęć, a niekiedy wręcz ledwie hamowaną agresję obsługi, ewidentnie motywowaną kulturowo. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, a byłem w naprawdę wielu krajach. Nigdy też więcej nie wrócę do Egiptu. Jest tyle pięknych miejsc, w których nie czuję się jak z ledwością tolerowany intruz, żeby marnować czas na tych ludzi.

 • 99venus

  Oceniono 1 raz 1

  my też do tego powoli zmierzamy.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  Religia "miłości". Do dynamitu i samolotów.

 • nie-tak

  Oceniono 5 razy -1

  Wcale się temu nie dziwie ze jest tak jak nie powinno być, kto jest temu winny? Przeczytajcie sobie.
  www.ndtv.com/article/world/280224
  Kto jest nurtem radykalizmu? Kto buduje ten radykalizm i przyczynia się do odradzania jego? No kto?
  Dlaczego nie dzieją się takie rzeczy jak np. wczorajszy przypadek z FED w innych państwach tylko i wyłącznie w USA? Powoli traci się wiarygodność w takie wydarzenia.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 0

  Do doopy z takim ojcem, skoro nie obciął nauczycielce głowy...

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 3 razy -3

  nauczycielki musza lac uczniow, dyscyplina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje