Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]

Dariusz Joński, Joanna Mucha

Dariusz Joński, Joanna Mucha (Fot. Mateusz Skwarczek, Przemek Wierzchowski / AG)

- Minister sportu Joanna Mucha powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą, a potem swoim dzieckiem - powiedział Superstacji Dariusz Joński, rzecznik SLD, uważanego za partię lewicową.
Dariusz Joński odniósł się w ten sposób do plotek krążących po sejmowych korytarzach i doniesień tabloidów o tym, że minister sportu Joanna Mucha jest w ciąży.

Dymisji Joanny Muchy po skandalu z dachem Stadionu Narodowego domagają się politycy PiS, Solidarnej Polski i SLD. - Mucha myśli, że jej się upiecze. Nie upiecze się - przekonywał dziennikarzy Superstacji Dariusz Joński. - Nie interesuje nas, gdzie ona się teraz chowa. Powinna podać się do dymisji - powiedział rzecznik SLD.

I nawiązał do plotek o ciąży minister Muchy: - Plotkami się nie zajmuję, ale tak mówią. Tym bardziej, jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku - argumentował Joński.

- Jeśli słyszę na korytarzach, że to dla niej premier wydłuża urlop macierzyński o pół roku, to jestem w stanie w to uwierzyć, bo Platforma podejmuje wyłącznie takie decyzje, aby dbać o swoich ludzi - dodał Joński.

Dariusz Joński twierdzi, że jego wypowiedź została zmanipulowana i wyrwana z kontekstu - pokazujemy ją zatem w całości. Pytanie reportera i cytowana odpowiedź od 2:09:Joński został za wypowiedź skrytykowany - m.in. na Twitterze i w TOK FM. - To chamska odzywka - skomentował jego słowa Cezary Gmyz z "Rzeczpospolitej". Po 18.00 Joński opublikował takie oświadczenie:Komentarz Jońskiego odnosił się do odwołania meczu Polska-Anglia w ramach eliminacji do MŚ 2014. Mecz został przełożony z wtorku na środę, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii.

Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN. Donald Tusk zarządził jednak kontrolę w resorcie Muchy i Narodowym Centrum Sportu. - Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiedział wczoraj.

Zobacz także
 • Donald Tusk Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego
 • Joanna Piotrowska z Fundacji Feminoteka Piotrowska dla TOK FM: Nie wypada mówić "piękna Joanna Mucha", lepiej "dr Joanna Mucha"
Komentarze (333)
Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 676 razy 540

  Kraj, w którym za (nie)zamknięcie dachu stadionowego odpowiada MINISTER(!) jest krajem ze szczętem porąbanym. To jest kraj-idiota!

 • roman_j

  Oceniono 428 razy 332

  Jak na rzecznika to pan Joński wypowiada się wyjątkowo niedyplomatycznie i wręcz niegrzecznie. Takie prostackie odzywki rzecznikowi partii po prostu nie przystoją.

 • tak.bo.tak

  Oceniono 463 razy 377

  Pan rzecznik jest już skonczony jako piltyk lewicowy, zdemaskował swoje poglady. Swoja droga jak to zwykle chamstwo i slowa z butow zawsze wyjdą.

 • herrporcupine

  Oceniono 367 razy 311

  Aha, baby do garów i do dzieci, tak? Brawo SLD! Oby tak dalej, a stracicie nawet te nędzne resztki lewicowego elektoratu :)

 • zalep

  Oceniono 289 razy 243

  Szanowny Panie Pośle, proponuję zająć się ciążą (jedno dziecko to za mało) oraz dzieckiem.
  To działa w dwie strony.

 • laaazy_boy

  Oceniono 294 razy 224

  Joński, najpierw znajdź ipada, a potem trochę rozumu. Z wypowiedziamy z cyklu "kobiety do garów" bardziej pasuje do pis niż do sldowskiej, sparszywiałej lewicy.

 • klara551

  Oceniono 270 razy 206

  Panie Joński jak pan będzie premierem to będzie pan mógł dowolnie dobierać sobie ministrów. Jak na razie SLD robi w sejmie za wypełniacz więc proszę darować sobie tego typu opinie.O panu można powiedzieć tylko,że ma pan poselskie ,immunitet i nazwisko Joński. To byłoby na tyle w temacie ministerialnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje