Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]

18.10.2012 17:06
Dariusz Joński, Joanna Mucha

Dariusz Joński, Joanna Mucha (Fot. Mateusz Skwarczek, Przemek Wierzchowski / AG)

- Minister sportu Joanna Mucha powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą, a potem swoim dzieckiem - powiedział Superstacji Dariusz Joński, rzecznik SLD, uważanego za partię lewicową.
Dariusz Joński odniósł się w ten sposób do plotek krążących po sejmowych korytarzach i doniesień tabloidów o tym, że minister sportu Joanna Mucha jest w ciąży.

Dymisji Joanny Muchy po skandalu z dachem Stadionu Narodowego domagają się politycy PiS, Solidarnej Polski i SLD. - Mucha myśli, że jej się upiecze. Nie upiecze się - przekonywał dziennikarzy Superstacji Dariusz Joński. - Nie interesuje nas, gdzie ona się teraz chowa. Powinna podać się do dymisji - powiedział rzecznik SLD.

I nawiązał do plotek o ciąży minister Muchy: - Plotkami się nie zajmuję, ale tak mówią. Tym bardziej, jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku - argumentował Joński.

- Jeśli słyszę na korytarzach, że to dla niej premier wydłuża urlop macierzyński o pół roku, to jestem w stanie w to uwierzyć, bo Platforma podejmuje wyłącznie takie decyzje, aby dbać o swoich ludzi - dodał Joński.

Dariusz Joński twierdzi, że jego wypowiedź została zmanipulowana i wyrwana z kontekstu - pokazujemy ją zatem w całości. Pytanie reportera i cytowana odpowiedź od 2:09:Joński został za wypowiedź skrytykowany - m.in. na Twitterze i w TOK FM. - To chamska odzywka - skomentował jego słowa Cezary Gmyz z "Rzeczpospolitej". Po 18.00 Joński opublikował takie oświadczenie:Komentarz Jońskiego odnosił się do odwołania meczu Polska-Anglia w ramach eliminacji do MŚ 2014. Mecz został przełożony z wtorku na środę, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii.

Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN. Donald Tusk zarządził jednak kontrolę w resorcie Muchy i Narodowym Centrum Sportu. - Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiedział wczoraj.

Zobacz także
Komentarze (333)
Zaloguj się
 • roman_j

  Oceniono 428 razy 332

  Jak na rzecznika to pan Joński wypowiada się wyjątkowo niedyplomatycznie i wręcz niegrzecznie. Takie prostackie odzywki rzecznikowi partii po prostu nie przystoją.

 • queserasera

  Oceniono 676 razy 540

  Kraj, w którym za (nie)zamknięcie dachu stadionowego odpowiada MINISTER(!) jest krajem ze szczętem porąbanym. To jest kraj-idiota!

 • przytomny2

  0

  Jeżli tzw "rzecznik" Joński ma jakieś resztki przyzwoitości to powinien zająć się prowadzeniem kiosku lub warzywniaka a nie zaśmiecać przestrzeni publicznej swoją w niej obecnością. Tam będzie się mógł oddawać nieszkodliwym dywagacjom towarzyskim na poziomie MAGLA do czego ma wyraźnie predylekcje!

 • calli

  Oceniono 2 razy 0

  Czy ktokolwiek ze świętojebliwie tu oburzonych słyszał ten komentarz Jońskiego dla Superstacji? Bo ja słyszałem i to co tu GazWyb wypisuje, to jest zwykła manipulacja. Joński nie jest z mojej bajki, ale przypisywanie mu słów i intencji, których nie wypowiedział/nie miał, to jest zwykłe świństwo i manipulacja właśnie.

 • edza4

  Oceniono 2 razy -2

  Jak taki wyrzutek trafił do sejmu,czyżby to był podwójny agent i podtrzymuje tradycje prostaków z Samoobrony. Zresztą Miller chyba takich potrzebuje bo sam już jest w gumowcach Samoobrony.

 • ryszardino33

  Oceniono 1 raz -1

  Nie dość,że nieuk.To do tego cham.
  Gratulacje Panie Miller.

 • ryszardino33

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Miller,gratuluję tego chama i nieuka.
  Nic dziwnego,że SLD...dołuje.

 • majek-1348

  0

  A czy nie prościej by było wydzierżawić ten technologiczny bubel Azjatom, niech przynajmniej na nim handel czym się da kwitnie.
  Przecież to jest bubel wymyślony przez szewca „po pijaku”, gdyby poproszono kowala to by skonstruował dach odpowiedni na każdą pogodę, z możliwością regulacji szparki dachowej nawet podczas trwania meczu.
  A najgłupsze jest to, że tą szparkę dachową ma regulować Minister Sportu, a nie woźny przy pomocy komputera, lub ręcznie pokręcając korbką, by wyrośnięte dzieciaki nie mokli podczas deszczu lub odczuwali przyduchy jak gorąco, podczas latania za „gałą”. majek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje