Kibice wbiegli na murawę. "Stadion ma być otwarty, nie zbudujemy zasieków"

Kibic, który wbiegł na zalaną murawę Stadionu Narodowego, ucieka przed stewardami

Kibic, który wbiegł na zalaną murawę Stadionu Narodowego, ucieka przed stewardami (Fot. Markus Schreiber AP)

Kibice, którzy wbiegli na murawę Stadionu Narodowego, stali się bohaterami internetu. Co jednak, gdyby było ich więcej i nie byli tak pokojowo nastawieni? - Stadiony mają być bezpieczne, dostępne i przyjazne. Bez zasieków - wyjaśnia Daria Kulińska, rzecznik prasowy NCS. Chronić kibiców mają odpowiednie służby, a kiedy sobie nie radzą, może interweniować policja.
- Takie sytuacje jak we wtorek zawsze mogą zdarzyć się na meczach. Nie jest tak, że na takich imprezach stoi szpaler ochroniarzy ręka w rękę. Jak ktoś chce złamać prawo, to zawsze znajdzie na to sposób - mówi Daria Kuklińska z Narodowego Centrum Sportu.

Według niej "stadiony mają być w tych czasach bezpieczne, dostępne i przyjazne". - Jest, tak, że osoby, które złamały prawo poprzez, na przykład, wtargnięcie na murawę, są odpowiednio karane i to ma odstraszać innych - tłumaczy.

"Dajemy więcej porządkowych"

Za bezpieczeństwo podczas meczu odpowiadają przede wszystkim służby porządkowe. - Zazwyczaj dajemy więcej służb niż zakładają to minimalne wymogi. I tak było tym razem. We wtorek na Stadionie Narodowym było 777 członków ochrony, w tym 359 służb porządkowych i 418 osób ze służb informacyjnych. Dzień później zwiększono liczbę ochroniarzy do 508 osób - wyjaśnia Kulińska.

- Na tego typu imprezach, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, powinno być nie mniej niż 577 osób w tym min. 116 członków służby porządkowej i 461 członków służby informacyjnej - mówi rzecznik NCS i dodaje , że "protokół kontrolny dotyczący zabezpieczenia ostatniej imprezy na Stadionie Narodowym od Biura Bezpieczeństwa miasta st. Warszawy jest bardzo pozytywny".

Policja jest w gotowości

Co, jeśli ochrona obiektu nie daje rady? - Jeżeli służby porządkowe organizatora nie radzą sobie z sytuacją z naruszeniem porządku na terenie stadionu, to kierownik do spraw bezpieczeństwa tego obiektu może poprosić policję o interwencję - wyjaśnia Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - W zależności od rodzaju u charakteru imprezy, mamy siły, które pozwalają na reagowanie w konkretnych sytuacjach. Czym większa skala wydarzenia, tym siły policyjne w odwodzie są większe - dodaje.Zobacz także
 • Kibic, który wbiegł na zalaną murawę Stadionu Narodowego, ucieka przed stewardami Wyroki za "pływanie" po murawie Stadionu Narodowego
 • Stadion Narodowy Deszczowa piosenka napisana po niedoszłym meczu
 • Angielski humor po kompromitacji na Narodowym
Komentarze (11)
Kibice wbiegli na murawę. "Stadion ma być otwarty, nie zbudujemy zasieków"
Zaloguj się
 • 1radika

  Oceniono 40 razy 20

  I bardzo dobrze ze wbiegli na boisko - na boisku nie odbywał się żaden mecz,więc kibice mają prawo wejść.Szkoda tylko,że tak mało osób wbiegło na boisko - pobiegali by sobie chociaż po trawce,co to kosztowała 75 tyś - a nadawała się do du.. !!! Było nie było - trawkę zamówiono za pieniądze podatników !!! Więc mają prawo po niej pobiegać.

 • rossonero9

  Oceniono 28 razy 14

  tak tak prawo jest jednakowe dla wszystkich.... skazuje się na wiezienia, kary trzech jajcarzy co sobie pobiegali po wodzie a bandziorów z wołomina aferzystw ,przekręciarzy , morderców madzi wypuszcza się na wolnosc ....
  tudzież procesy"niezaleznego sądu trwają latami" .......tak tak płemierze to się tez pana tyczy casus amber gold...
  szyje sie lepi..wszystkim

 • marek277

  Oceniono 15 razy 5

  a pani rzecznik reprezentuje instytucje, która zobowiązana byla zorganizowac widowisko sportowe dla kilkudziesięciu tysięcy zgronadzonych na stadionie i milionów przed ekranami TV/monitorów. Ta instytucja ze swojego zadania sie nie wywiązała. Mysle, że jakas kara się należy,moze nie "kara śmiercvi" ale kilka lat, bez zawiasów:)
  Chłopaki wykazali sie poczuciem humoru w zastanej sytuacji. Nieudolna maszyna państwowo-biurokratyczna, - nie po raz pierwszy- pokazała, że jej pracownicy nadaja sie co najwyżej do sprątania kibli.

 • lesgor54

  Oceniono 4 razy 4

  Nic się nie stało.Uwolnić pływaków basenu narodowego...

 • gshegosh81

  Oceniono 5 razy 3

  Trzeba wykopać dookoła murawy fosę. Będzie jednocześnie odwodnienie i separacja piłkarzy od kibiców bez stawiania zasiek ;-)

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 22 razy 2

  Ten stadion to jak Aqua Park PO!!!

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  taaaak, a społeczeństwo ma się poruszać po chodnikach wzdłóż żółtej lini, siadać i wstawać na gwizdek i sr... tylko na rozkaz...

  jesteśmy ludźmi i mamy prawo do spontana -szczególnie tak ZABAWNEGO i BEZPIECZNEGO...
  karanie tych ludzików - jest zwyczajnie głupie...

  jakoś niepotrafią sobie poradzić z bandytami na stadionach - ale na jednego wesołka rzucają się w kilku bez wahania - brawo bohaterska policja ...

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 5 razy -3

  Powinni miec zakaz plywania na basenie(stadionie}narodowym.

 • plplplpl79

  Oceniono 36 razy -22

  W normalnym kraju tych dwóch IDIOTÓW dostaje zakazy stadionowe i taką karę że do końca życia nie zbliżą się nawet do pierwszych rzędów ławeczek. A w Polandzie broni ich premier...MASAKRA !!!!
  No i oczywiście plebs jest zachwycony tym żenującym pokazem głupoty, no ale głupka głupek zawsze rozśmieszy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje