Olejnik atakuje szefa NCS. Przesadziła? "To niemal egzekucja"

Taka ilustracja pojawiła się na profilu Moniki Olejnik na Facebooku

Taka ilustracja pojawiła się na profilu Moniki Olejnik na Facebooku (Fot. Oficjalna strona Moniki Olejnik na Facebooku)

Dzisiejszym gościem Moniki Olejnik na antenie Radia Zet był Robert Wojtaś, szef Narodowego Centrum Sportu. Prowadząca potraktowała go wyjątkowo ostro. Stwierdziła, że na miejscu Donalda Tuska wyrzuciłaby Wojtasia z pracy. Czy przesadziła? Eksperci oceniają to różnie.
Prowadzona na antenie Radia Zet rozmowa dotyczyła otwartego podczas ulewy dachu na Stadionie Narodowym. Szef NCS się tłumaczył, Olejnik nie przyjmowała jego wyjaśnień do wiadomości i ostro atakowała. - Gdybym była premierem, to bym pana zwolniła - skwitowała i zakończyła rozmową przed czasem.

Czy takie zachowanie Moniki Olejnik i podobne działanie innych dziennikarzy to przesada? - W całej sprawie deszczu na Stadionie Narodowym razi mnie ewidentny przerost wyroków, niemal egzekucji - ocenia medioznawca prof. Maciej Mrozowski. Jego zdaniem takie podejście jest charakterystyczne dla tabloidów. - Najpierw wymierza się karę, dopiero potem przypomina o co chodzi - mówi."U nas się nie wyjaśnia, tylko od razu załatwia człowieka"

Prof. Mrozowski twierdzi, że ostatnie zachowanie dziennikarzy w związku z odwołaniem meczy na Stadionie Narodowym, jest przykładem na załamanie zasady uczciwego osądu. - Najpierw trzeba wysłuchać różnych stron, ustalić jaki był stan faktyczny - przekonuje.

W ocenie medioznawcy problem wynika z tego, że społeczeństwo od razu szuka winnych. - Nie szanujemy prawa, nie szanujemy procedur, bo od razu chcemy mieć winnego - twierdzi. - Od razu trzeba kogoś spalić, żebyśmy odetchnęli z ulgą. To bardzo prymitywny, plemienny sposób odreagowania - podkreśla. Efektem takich działań jest fakt, że ostatecznie nadal nie wiemy co się stało, co zawiniło, jakie procedury nie zadziałały. - U nas się nie wyjaśnia, tylko od razu załatwia człowieka. Załatwienie człowieka nie jest załatwieniem sprawy - podsumowuje Maciej Mrozowski.

Olejnik to nie jest oswojony dziennikarz

Sytuację ocenił również medioznawca Tomasz Łysakowski. Jego zdaniem w Polsce przede wszystkim zawodzą procedury. - Gdy wszystko dzieje się dobrze, to w Polsce nie ma parcia na to żeby ustalić te procedury. Ale gdy dzieje się coś złego, zawsze szuka się tego winnego. Winni przerzucają piłeczkę, a media stają po którejś stronie lub krytykują wszystkie - twierdzi.

Łysakowski jest jednak zdania, że zachowanie Moniki Olejnik jest zgodne z tym, czego spodziewają się po niej słuchacze. - Gdy idziemy do Moniki Olejnik, wiemy, że ona może zaatakować, możemy spodziewać się wszystkiego, to nie jest oswojony dziennikarz - mówi.

- Jeżeli dziennikarz jest nieprzewidywalny, to jest atrakcyjny - dodaje. Ekspert przekonuje, że społeczeństwo jest zdecydowanie bardziej zainteresowane programami, w których rozmówcy gwałtownie się kłócą, niż "nawzajem głaszczą". - Marka Moniki Olejnik nie jest taka, że ona pogłaszcze i przytuli polityka - zaznacza Tomasz Łysakowski.

Komentarze (199)
Olejnik atakuje szefa NCS. Przesadziła? "To niemal egzekucja"
Zaloguj się
 • jackski11

  Oceniono 398 razy 374

  Jakie miażdży???? Po prostu bezczelnie nie daje dojść do słowa swojemu gościowi.

 • keo27

  Oceniono 296 razy 238

  Jak ja bym był szefem radia Zet to bym zwolnił Panią Monikę Olejnik.

  Wracając do tematu:

  Posunięcie z niezamknięciem dachu było mistrzostwem ze strony PZPN. To było zagranie taktyczne. Anglicy nażarli się tabletek z kofeiną i całą noc nie mogli spać. Na drugi dzień byli nie wyspani i to dało nam szansę z nimi zremisować.

 • brenda11b

  Oceniono 256 razy 216

  nie potrafi zaatakować Kępy czy Pis-u to wyżywa się na innych, nie lubię tej baby

 • mark6

  Oceniono 280 razy 200

  Pani Olejnik plecie jak zwykle bzdury!!
  Wyłączną odpowiedzialność z KOMPROMITACJĘ ponosi PZPN i "obserwator" !!!!
  To nie NCS decyduje czy mecz ma być rozgrywany pod dachem!!!
  Gdzie jest napisane , że NCS będzie także ośrodkiem meteo zaopatrującym organizatorów imprez w prognozy pogodowe???
  Poza tym nie wyobrażam sobie aby można było dokonywać jakichkolwiek manewrów z dachem kiedy na
  trybunach siedzi kiladziesiąt tysięcy osób!!!
  PS
  "poziom" polskiego dziennikarstwa jest TRAGICZNY !! TVN 24, "rymanowscy" etc.

 • brenda11b

  Oceniono 212 razy 178

  zwolnić
  OLEJNIK!!

 • ddr09

  Oceniono 202 razy 176

  Te jej 'dzinnikarstwo'... szkoda o tym pisac. Chamowa na maksa w wiekszosci rozmow...

 • brenda11b

  Oceniono 150 razy 122

  ja bym postawiła to babsko na płycie stadionu w czasie ulewy i zamykała dach wtedy ta wszystka woda która się gromadzi w tych "workach" lunęłaby na nią -to byłby widok- super

 • refleksyjny

  Oceniono 143 razy 119

  Po prostu groźna blondynka.
  W jej wieku zawsze musi mieć rację.

 • pyffello114

  Oceniono 123 razy 57

  Wedlug mnie bezprzecznie winny jest Tusk. Premier Glinski, nie mowiac juz o Kaczynskim, nigdy by do taklej sytuacji nie dopuscil, jest przeciez ekspertem i do tego niezaleznym!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje