Olejnik atakuje szefa NCS. Przesadziła? "To niemal egzekucja"

18.10.2012 13:11
Taka ilustracja pojawiła się na profilu Moniki Olejnik na Facebooku

Taka ilustracja pojawiła się na profilu Moniki Olejnik na Facebooku (Fot. Oficjalna strona Moniki Olejnik na Facebooku)

Dzisiejszym gościem Moniki Olejnik na antenie Radia Zet był Robert Wojtaś, szef Narodowego Centrum Sportu. Prowadząca potraktowała go wyjątkowo ostro. Stwierdziła, że na miejscu Donalda Tuska wyrzuciłaby Wojtasia z pracy. Czy przesadziła? Eksperci oceniają to różnie.
Prowadzona na antenie Radia Zet rozmowa dotyczyła otwartego podczas ulewy dachu na Stadionie Narodowym. Szef NCS się tłumaczył, Olejnik nie przyjmowała jego wyjaśnień do wiadomości i ostro atakowała. - Gdybym była premierem, to bym pana zwolniła - skwitowała i zakończyła rozmową przed czasem.

Czy takie zachowanie Moniki Olejnik i podobne działanie innych dziennikarzy to przesada? - W całej sprawie deszczu na Stadionie Narodowym razi mnie ewidentny przerost wyroków, niemal egzekucji - ocenia medioznawca prof. Maciej Mrozowski. Jego zdaniem takie podejście jest charakterystyczne dla tabloidów. - Najpierw wymierza się karę, dopiero potem przypomina o co chodzi - mówi."U nas się nie wyjaśnia, tylko od razu załatwia człowieka"

Prof. Mrozowski twierdzi, że ostatnie zachowanie dziennikarzy w związku z odwołaniem meczy na Stadionie Narodowym, jest przykładem na załamanie zasady uczciwego osądu. - Najpierw trzeba wysłuchać różnych stron, ustalić jaki był stan faktyczny - przekonuje.

W ocenie medioznawcy problem wynika z tego, że społeczeństwo od razu szuka winnych. - Nie szanujemy prawa, nie szanujemy procedur, bo od razu chcemy mieć winnego - twierdzi. - Od razu trzeba kogoś spalić, żebyśmy odetchnęli z ulgą. To bardzo prymitywny, plemienny sposób odreagowania - podkreśla. Efektem takich działań jest fakt, że ostatecznie nadal nie wiemy co się stało, co zawiniło, jakie procedury nie zadziałały. - U nas się nie wyjaśnia, tylko od razu załatwia człowieka. Załatwienie człowieka nie jest załatwieniem sprawy - podsumowuje Maciej Mrozowski.

Olejnik to nie jest oswojony dziennikarz

Sytuację ocenił również medioznawca Tomasz Łysakowski. Jego zdaniem w Polsce przede wszystkim zawodzą procedury. - Gdy wszystko dzieje się dobrze, to w Polsce nie ma parcia na to żeby ustalić te procedury. Ale gdy dzieje się coś złego, zawsze szuka się tego winnego. Winni przerzucają piłeczkę, a media stają po którejś stronie lub krytykują wszystkie - twierdzi.

Łysakowski jest jednak zdania, że zachowanie Moniki Olejnik jest zgodne z tym, czego spodziewają się po niej słuchacze. - Gdy idziemy do Moniki Olejnik, wiemy, że ona może zaatakować, możemy spodziewać się wszystkiego, to nie jest oswojony dziennikarz - mówi.

- Jeżeli dziennikarz jest nieprzewidywalny, to jest atrakcyjny - dodaje. Ekspert przekonuje, że społeczeństwo jest zdecydowanie bardziej zainteresowane programami, w których rozmówcy gwałtownie się kłócą, niż "nawzajem głaszczą". - Marka Moniki Olejnik nie jest taka, że ona pogłaszcze i przytuli polityka - zaznacza Tomasz Łysakowski.

Komentarze (199)
Zaloguj się
 • say69mat

  0

  Dzisiejszym gościem Moniki Olejnik na antenie Radia Zet był Robert Wojtaś, szef Narodowego Centrum Sportu. Prowadząca potraktowała go wyjątkowo ostro. Stwierdziła, że na miejscu Donalda Tuska wyrzuciłaby Wojtasia z pracy. Czy przesadziła? Eksperci oceniają to różnie.

  Say69maT:
  Zatem, o co chodziło Pani Olejnik??? Skoro była wyraźnie agresywna wobec swego gościa??? Tak, że potraktowała go wyjątkowo ostro???
  Spójrzmy na naszą rzeczywistość:
  - wadliwie skonstruowana formuła przetargów publicznych;
  - w konsekwencji uderza w program budowy autostrad, doprowadzając zaangażowane firmy do bankructwa;
  - niereformowalne finanse publiczne;
  - w konsekwencji ZUS z dziurami w budżecie, jak ser szwajcarski;
  - NFZ studium indolencji intelektualnej na koszt podatnika;
  - Zalewa metro, bo nie przeprowadzono badań geologicznych;
  - Teraz deszcz podtapia murawę stadionu, bo jakiś decydent nie nacisnął guzika zamykającego dach;
  Taki obraz naszego kraju wyłania się z informacji prasowych, które dotarły do opinii publicznej. Stąd pojawia się pytanie: Dla czego normą w naszym kraju stało się, że ludzie, którzy za swoją robotę dostają gigantyczne pieniądze. Z reguły podejmują decyzje sprzeczne z porządkiem ludzkiego rozumu. Narażając nas, czyli społeczeństwo na wszelkie negatywne tego konsekwencje. Sami nie ponosząc żadnych!!! Zatem, kolejne pytanie: czy aby nasi 'High Flyers Class' to na studiach uczyli się siekierami kosić trawę??? Miast ... myśleć???
  Tak więc z jakiego to klucza selekcjonuje się osoby do dysponowania naszymi dobrami??? Skoro w sytuacji krytycznej, osoby takie nie są w stanie podejmować właściwych decyzji. Z elementarnej troski o powierzone im ... dobro.
  Zatem, o co chodziło Pani Olejnik??? Skoro była wyraźnie agresywna wobec swego gościa??? Tak, że potraktowała go wyjątkowo ostro???

 • alisci

  0

  Pani Olejnik jest bardzo władcza i lubi wgniatać ludzi w glebę. Czyżby to życie ją zepsuło? A może to sprawa genów? Juz kilka razy odszczekiwac musiała swoje słowa, gdy dotarło do niej, że może zostac bohaterką procesów o kolosalne odszkodowanie. Potrafiła biegunowo zmieinac poglądy z dnia na dzień.
  Pal licho dziennikarstwo, bo w jej przypadku naprawdę nie ma sensu poruszać tej kwestii.
  Ta kobieta jest niegrzeczna, zaniedbana i antypatyczna. Pewnie nie ma przyjaciół...

 • marslaw1

  0

  Pani Olejnik błysła swą wrodzoną zootechniczną inteligencją, której w nadmiarze nie posiada... Zachowała się jak stara lampucera!

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Monisia jak zwykle nie przygotowana i bredzi.

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 4 razy 2

  Stokrota - państwo jeszcze nie należy do ciebie. To tak dla przypomnienia, jeżeli zapomniałaś.

 • rosfita

  Oceniono 1 raz 1

  PAni Olejnik pokazała jak dziennikarstwo nie powinno wyglądac. TEn wywiad to pokaz jej dziennikarskiej niekompetencji. I nie ma tu znaczenia czy lubi się szefa NCS czy nie. PO prostu chodzi o jakośc dziennikarstwa a raczej braku dziennikarstwa. To nie był wywiad w ktorym zadaje się trudne pytania i stara doprowadzić do odpowiedzi i przyparcia do muru. o był lincz i pokaz chamstwa. Od polityki przez dziennikarstwo Polske toczy rak: chamstaw, bezczelności tupetu, braku kultury i braku poszanowania innych.

 • wiseguy2012

  Oceniono 1 raz 1

  zawsze mowilem, ze M.Olejnik jest prymitywna, zarowno profesjonalnie jak i intelektualnie. Popularnosc zyskala chyba niesiona na fali ... fascynacja blondynkami. Bylem w szoku, kiedy B.Czajkowska odeszla, natomiast M.Olejnik zostala wykreowana na "gwiazde". Ale jak widz nie za intelektualny to i taki sam dziennikarz. Przykre to i szkoda, bo wplywa na zanik a nie rozwoj kultury narodu.
  Glowna metoda prowadzenia wywiadow przez M.Olejnik jest prymitywne szczucie rozmowcow na siebie a potem tylko wyhamowanie ich, kiedy czas sie konczy ... Nie warto ogladac

 • jegorism

  0

  Premia dla szefa NCSu.

 • arius5

  0

  ech, glupia pi..., mysli, ze moze wszystko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje